Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt valakinek zsibbadás...

Volt valakinek zsibbadás szerű tünete pár korty bor után?

Figyelt kérdés

28 hetes kismama vagyok. Az orvosom ajánlotta, hogy vacsora után egy jó minőségű borból fogyasszak pár kortyot. Nem szeretem a bort, de van, hogy megkívánja a szám. Tegnap ittam, és kb. a 2-3. kortynál elkezdett zsibbadni az alsó felem, a méhem, a combom. Nagyon gyenge, mensi szerű mély görcsöt éreztem. Elég ijesztő volt. El is múlt pár perc után. Én ilyenről még nem hallottam, ezért is érdeklődöm, hogy járt-e már valaki hasonló cipőben?

Arra is gondoltam, hogy ez egy pszichoszomatikus tünet volt. Féltem a babám, és nem tudok elvonatkoztatni az alkohol káros hatásától. Pedig nagyon kis mértékben tudom, hogy egészséges.


2014. ápr. 17. 09:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%

Miért lenne egészséges? Maximum nem túlzottan ártalmas pár korty.


Egyébként a napokban front van, sok kismama panaszkodik jóslókra. Én nem fogyasztok alkoholt várandósan. Minek?

2014. ápr. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%

Szia!


A kérdésedre nem tudok választ adni, bocsánat, viszont nekem is ajánlotta az orvosom első terhesség alatt a vörösbort a vashiányomra. Azt mondta hogy minden este igyak meg fél decit. Én ezt egy picit soknak tartottam és nem is szeretem magában a vörösbort, viszont hétvégén megittam egy pohárral ha úgy alakult. Ennyitől nem lesz baja a babának.

2014. ápr. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
69%

Lehet, h nincs összefüggés a kettő között...

(egyébként nekem a védőnő ajánlott görcsölésre alkoholt, a dokit felhívtam és közölte, hha meg akarom vakítani a gyereket, akkor hajrá)

2014. ápr. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Inkabb a front. En is joslokkal kuzdok. Amugy azt mondjak igen, hogy egy deci vorosbor egeszseges, pl verkepzo hatasa van.
2014. ápr. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én terhesen nem ittam, de nekem pár korty alkoholtol zsibbad a szám, a fejem, a kezem,(nagyon nem birom az alkoholt), mivel elmúlt én nem gondolnék rosszra.esetleg mivel a bor eljutott a babához is, lehet annak érezted hatását. mondjuk én nem innék terhesen alkolholt még orvosi utasításra sem..
2014. ápr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Joslokta meg regen minden kismamaval konyakot itattak. Mamam es anyum is mondta. Persze nem napi szinten:)
2014. ápr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%

Az orvosod inkább írjon fel vastablettát, ahelyett, hogy hülyeségeket ajánlgat, biztos ő is szeret iszogatni, ezért mondta. Nem értem az ilyen embereket, a cigit miért nem ajánlgatják stressz ellen a kismamáknak?


Előfordulhat ilyen zsibbadás szerű érzés pár korty alkoholtól is. De ez normális. És a babának sem lesz semmi baja a pár korty bortól, viszont terhesen nem szabad minden nap inni. Az olyan ajánlásokat, hogy minden nap igyon a kismama egy pohár bort, el kell felejteni, agykárosodást is okozhat, ha rendszeresen iszik valaki terhesség alatt. Ettől függetlenül alkalmanként(!) lehet egy kevés alkoholt inni, mondjuk mert valami ünnepség van, szülinap vagy hasonlók. De szerintem a legegyszerűbb, ha az ember teljesen elkerüli ezt a dolgot, bár én nem is tudom igazán beleélni magam ebbe a helyzetbe, mert 18 éves korom óta nem ittam alkoholt, és nem tudom milyen, ha az ember megkívánja.

2014. ápr. 17. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Hát az én orvosom is mondta, hogy a vörösbornak jótékony a hatása, terhesség alatt is.

Sőt, ő a pálinkát is ajánlotta görcsökre, mert ellazít.

Ettől függetlenül nem éltem a lehetőséggel, de azért kb. 3 pohár vörösbort megittam az egész terhességem alatt és az jól is esett.

Nem hinném, hogy a bor okozta a zsibbadást, inkább valami ideget nyomhatott a baba, előfordul, nekem néha a szegycsontnál lesz tök érzéketlen a bőr, ha úgy fekszem.

Szóval egy-egy pohár (nem két deci) jó minőségű vörösbor áldásos hatása belefér, nyugi:)

2014. ápr. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Megkérlek, hogy így ismeretlenül nem támadd az orvosomat. Képzeld 5 fajta vasat kell szednem, minden nap mást, így elkerülöm vele a székrekedést. Profi orvos, nem kételkedem a szavában. A kérdésem még mindig az, hogy volt-e már valakinek hasonló tünete, nem pedig, hogy 2 korty jó minőségű vörösbor milyen kárt okoz a gyermekekben.
2014. ápr. 17. 11:17
 10/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat, 7-esnek szólt.
2014. ápr. 17. 11:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!