Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt valakinek zsibbadás...

Volt valakinek zsibbadás szerű tünete pár korty bor után?

Figyelt kérdés

28 hetes kismama vagyok. Az orvosom ajánlotta, hogy vacsora után egy jó minőségű borból fogyasszak pár kortyot. Nem szeretem a bort, de van, hogy megkívánja a szám. Tegnap ittam, és kb. a 2-3. kortynál elkezdett zsibbadni az alsó felem, a méhem, a combom. Nagyon gyenge, mensi szerű mély görcsöt éreztem. Elég ijesztő volt. El is múlt pár perc után. Én ilyenről még nem hallottam, ezért is érdeklődöm, hogy járt-e már valaki hasonló cipőben?

Arra is gondoltam, hogy ez egy pszichoszomatikus tünet volt. Féltem a babám, és nem tudok elvonatkoztatni az alkohol káros hatásától. Pedig nagyon kis mértékben tudom, hogy egészséges.


2014. ápr. 17. 09:32
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as!

Köszönöm, tényleg lehet, hogy az ülőhelyzetem miatt volt.

2014. ápr. 17. 11:20
 12/14 anonim ***** válasza:

Pontosan ezt érzem én is. amúgy is ilyen érzésem volt pár korty bor vagy pezsgő után is mindig (enyhe alkohol allergiám van), amint lenyeltem, azonnal zsibbadt a két karom, a combom, a lábam, a méhem és mindenem.

Aztán a szám fölött mintha bajszom nőtt volna, bevörösödött a bőröm és az arcom is kipirult.


DE most terhesen (35.hetes vagyok) sokkal rosszabb, annyira érzékeny lettem az alkoholra, hogy ha megiszom 2 korty!!! bort, még be is dagad a szemem fölött a csontom és az egész fejem felpuffad.


A terhesség felerősíti ezeket az allergiákat az alkohol iránt.


Ne igyál bort, mert ezt a bor csinálja, jobb nem játszani ezzel. Én úgy gondolom, ha én lezsibbadok végig a lábamon, a babához is eljut ez az érzés...... Megy az alkohol a véráramon át :(

2014. ápr. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Alkohol allergia? Erre nem is gondoltam. Még régebben volt egy olyan tünetem, hogy pár korty után elkezdett szúrni a mellkasom. Köszönöm a hasznos választ, ennek utána kell járnom! :)
2014. ápr. 17. 12:04
 14/14 anonim ***** válasza:
igen, a mellkas szúrás is volt nálam. Ez alkohol allergia, csak terhesen jobban előjön!!!!
2014. ápr. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!