Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves decemberre kiírt...

Kedves decemberre kiírt kismamik hogy vagytok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

En december 26-ra vagyok kiirva :)

Most lesz az 5honapos genetikai ultrahangom,izgulok :)

Mikor kezdtek el vasarolni a babanak,es nagyjabol miket??? :) Tanacstalan vagyok :)


2014. júl. 14. 14:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Szia én 23-ára vagyok kiírva, remélem még karácsony előtt legalább pár nappal meg fog születni:D Nekem már van egy lányom, így egyelőre nem vásárolok semmit. Ha lány lesz, akkor nem is kell vennem semmit jópár éves koráig. Mindössze egy mózeskosarat fogok venni, mert lányommal nem volt, de olyan jó lett volna. Augusztus 4.-én megyek a 20 hetesre, remélem akkor kiderül, hogy fiú vagy lány:D

Lányommal kábé17-18 hetes voltam, mikor nem bírtam tovább, vennem kellett valami babacuccot, de csak egy pár rugit vettem. Most is olyan nehéz nem venni semmit. A mózest is már megvettem volna 15 hetesen:D Külföldön élek, még család nem tudja, hogy terhes vagyok, anyósom jön ki 3 hétre jövő hét pénteken, pont itt lesz a 20. heti uh-on, majd utána együtt megvesszük a mózest, vagyis azt hiszem hagyom, hogy ő kifizesse mert szeretne alapjáraton is megajándékozni valamivel, hátha még megtudja, hogy jön a 2. kisunokája:D Szerintem egy rakat ruhát fog neki venni, fóleg, ha kiderül, hogy fiú:D Meg is hagyom neki ezt az örömet. Még nem tudja, de karácsonyra is szeretnénk kihozni-anyóst-így együtt ünnepelhetnénk:D

Nálatok már tudják?

2014. júl. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 aHermann ***** válasza:

Szia!

Nálunk számítás szerint december 20-án érkezik a pici, de valószínű hamarabb fog érkezni, mert progis császár lesz.

Már a 3. gyerkőc, így nagyon nem kell venni semmit, csak kicsi pelust, meg talán egy hálózsákot.

Elég savas vagyok, amin gyakorlatilag csak az állandó evés segítene. Ezt itthon jégkocka szopogatásával váltom ki, így a folyadékbevitel is megvan.

A mozgás is elég nehézkes, pedig van itthon egy 3,5 és egy közel 2 éves energiabomba.

A legnagyobb nekünk hivatalosan januárra volt kiírva. Folyamatosan vásárolgattunk neki (babakocsit pl. 16 hetesen). Jó is volt, mert a végén 1,5 hónappal korábban érkezett, így csak pár előre nem tervezett dolgot kellett megvenni (mellszívó).

Ha a babona tart vissza, lehet várni, de akkor egyszerre kell sok mindent beszerezni. Emellett sajnos bármikor történhet tragédia.

Amit mi vettünk/kaptunk:

- babakád (sima egyszerű)

- kapucnis fürdőlepedő

- baba hajkefe

- hálózsák

- 62-es bodyk, rugik (ha kisebb a baba még apa is vehet pár kisebbet, de mi alig használtuk az 1 db 56-os ruginkat mindkét gyerkőcnél)

- sapka

- téli anorák/kezeslábas (mi egy nagyobbat kaptunk, amit még 1 illetve 1,5 éves korukban is tudtak használni)

- kardigán (ha nem túl vastag az anorák)

- kiságy (egyszerű, kivehető rácsos, 2 szintbe emelhető)

- matrac

- lepedő

- fejvédő

- légzésfigyelő (mi pelenkatartóval együtt vettük - ez utóbbi nem rossz, de lehet nélküle élni)

- textilpelenka (20 db - bukásra, pelenkázóra)

- pelenkázó alátét (nekünk volt egy fiókos komódunk, ami a gyerekek cuccait nyeli el, erre vettünk egy peremes pelenkázó alátétet)

- babakocsi (ha több gyerkőcöt szeretnétek kis korkülönbséggel érdemes elgondolkodni egy pótüléssel bővíthető kocsiban már most)

- autós hordozó

- könnyű takaró

- pelenka (1-esből max. egy csomag, de inkább 2-es)


ha szükséges:

- mellszívó (a kicsinél nem is használtam)

- cumisüveg

- cumi


Tisztálkodási szereket a gyermekorvos írja fel, ez általában jó is, nem allergizálnak.

Ha makacs koszmó lesz érdemes babaolajat venni.


Így hirtelen ennyi.

2014. júl. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Margit84 ***** válasza:
Sziasztok! Én bár elvileg január 5-re vagyok, de ebből nagyon könnyen lehet még december is majd :) Nálunk első baba lesz, és még csak nézegetem, hogy miből milyen lenne az elképzelés (babakocsi, kiságy stb.) szerintem majd szeptemberben kezdem el ezt a beszerzést. Mivel nálam mostanáig nem tudta senki (megakartam várni a down stb eredményeket) ezért most bevárom, hogy barátok/rokonok milyen gyerek cuccokat adnak oda amire nincs szükségük, és ahhoz gondoltam igazítani a vásárlást. Nekem a nemét egyébként 80% biztonságra megmondta a doki az istenhegyin 14+1 hetesen. Remélem nem tévedett :)
2014. júl. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

En dec.16-ra vagyok kiirva.Nehany napja voltam uh-n,valoszinuleg kislany lesz,de megyek majd a jovo heten is,hogy biztos legyen.

A babakocsit mar kivalasztottam,csak arra varunk,hogy biztos legyen a neme,hogy kivalaszthassuk a szint is:)

Kaptunk mar nehany bodyt es eloket ajandekba az oromhirre baratoktol,ok gondosan fehereket vettek nekunk,igy teljesen unisex.

Ruha vasarlas teren megvarom a teli kollekciot,meg minden boltban a nyariak vannak kint,amik bar nagyon aranyosak,decemberben nem sokra megyek majd veluk.

Eloszor a babakocsit,hordozot,pihenoszeket,kisagyat stb szeretnem beszerezni,addig is nezelodok a boltokban ruhak teren,igy tudom majd hova menjek vasarolni oktober-november kornyeken.Itt szerencsere van olyan lehetoseg,hogy mindent megveszek,de csak a szules elotti heten szallitjak oket hazhoz.

Nekunk is van mar egy fiunk,de mi mindent elajandekoztunk(bar volt amit csak kolcsonbe adtunk) es semmit nem kaptunk vissza.Masreszt nem is szivesen kernem vissza oket,azota mar legalabb 3-4 gyerek hasznalta amit a fiunknak akkor ujonnan vettunk,igy inkabb veszek megint mindenbol ujat.Valahogy a lelkiismeretem is jobb igy,nem tartanam igazsagosnak a picivel szemben,hogy a batyja mindenbol ujat kapott,neki pedig csak a 4 masik gyerek altal "lelakott" jutna.

2014. júl. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Én dec.12-re vagyok kiírva,második baba,remélem nem hordom túl őt is,mert nem szeretném kórházban tölteni a karácsonyt. A nemét még nem tudjuk,jövő héten kiderül,ha ő is akarja :) van egy 21 hónapos kisfiam,a rugikat sajnos eladtam,mert nem terveztünk másodikat,aztán persze később meggondoltam magam :) szeptember környékén elkezdünk vásárolgatni,előbb nem szeretnék. Ami nagyon fontos szerintem:

-különböző vastagságú takarók

-62-es rugiból kb 10 db,mert az elején bizony sokszor kifolyik a kaki,akár napi többször is :D

-ugyanennyi r.ujjú body

-textil pelusok,kb 20 db

-digitális lázmérő

-bundazsák a babakocsiba

-overál

-sapik

-elektromos mellszívó,ha sikerül majd a szoptatni

-hely a fagyasztóban az anyatejnek :D

-2 csomag pelus,inkább 2-es méret

-kád állvánnyal,én most fogok venni ilyen biztonsági szivacsot,a fürdető nagyon tud csúszni,a baba pici,az első pár fürdetéskor én rettegtem,a gyerek meg ordított :)

-orrszívó

-törülköző

Minden más sztem mellékes,később beszerezhető,úgyis látod majd,hogy mi kell még,na meg sok mindennek nem lehe ellenállni,mert cuki,puha,stb :)

Boldog babavárást anyucik!

2014. júl. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom a valaszokat :)

egyebkent hogy vagytok? Pocitok latszik mar?

Nekem elso babam,es teljesen be vagyok kakilva minden kis hulyesegen... :)))

2014. júl. 14. 21:52
 7/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Én december 27-re vagyok kiírva! :) Második babámat várom. Legkorábban majd csak szeptember, október környékén jutok el vásárolni, bár ruhából nem sok minden kell, mert első lányomról mindent elraktam ami még használható és ezen ruhák 85% unisex :)! Mi anno terveztük hogy lesz majd kistesó és előre gondolkodtunk amikor ruhát vettünk. Jó persze van a csomagokban mindenféle rózsaszín fodros ruci is, de az nem sok. A cumisüvegeket sem raktam el, illetve semmi olyat ami most anyagilag a padlóra vinne. A babakocsi is megvan, kiságy is. Én régi módi anyának tartom magam és így ilyen sterilizáló vackokat nem is veszek. Véleményem szerint a sterilizáló, meg fertőtlenítő felszerelések arra jók, hogy elnyomják a baba immunrendszerét, nem erősödik neki ha mindene sterilizálva van utána meg lehet neki venni a multivitaminokat (ördögi kör).

Mivel a lányom már 5 éves így nem most volt az első bevásárlás :), de még nem gondolkodtam rajta, hogy mire lehet szükségünk. Sajnos még nincs is rá időm, mivel az én munkahelyemen most van a főszezon.

Hogy hogy vagyok? Szerencsére nagyon jól. :) A rosszullétek megszűntek már a 10. héten. A hasam akkora, mint a lányommal 20-22 hetesen. Most már az is tudja a terhességemet aki csak lát az utcán. :) Megérzésem szerint fiú lesz, de teljesen mindegy csak legyen egészsége. :)

Neked nagyon sok sikert kívánok a genetikai uh-ra.

És nagyon boldog babavárást minden kismamának. :)

2014. júl. 15. 04:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Én december 22 re vagyok kiìrva. Van már egy 5 éves fiunk és nagyon úgy néz ki ismét kisfiút várok! Nekem csak kiságyat kell majd venni mert az kölcsönbe volt anno.

Nagyon sokat hánytam a 13 ik hétig, főleg epés voltam, sokat égett a gyomrom, borzalmasan fáradt voltam, a munkahelyen csak kínlódtam egész nap. Mostanra már jobb a helyzet, bár ez változó még.

A pocakom még nem nagyon feltűnő, csak ha feszülő felsőben vagyok, eddig egy kilót híztam. A hasam szokott keményen de nem annyira vészes.

A betöltött harmadik hónapban tudták meg anyósomék meg a kisfiunk is, előtte nem akartuk. Nagyon várja a fiunk a kistesót, szokott hozzá beszélni meg simizi puszilgatja a pocakom!

Boldog baba várást mindenkinek!

2014. júl. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

December 5-re vagyok kiírva, most 21 hetes vagyok, szinte teljesen biztos, hogy kisfiú lesz, az ultrahangon még én is ki tudtam venni hogy mi lehet a lábai között! :) Második baba egyébként, az első is kisfiú, 2 éves, 4 hónapos jelenleg. Sok ruha maradt a nagyobbikról, és csak néhány vastagabb téli holmit, overál szerűséget kell beszerezni, az első tavaszi baba volt, ágy, babakocsi van. Én november eleje körül tervezem ezeket megvásárolni, mert akkor már kaphatóak téli ruhák. Addig felesleges szerintem. Remélem nem lesz akkor késő, nem akar hamarabb jönni...:)

2014. júl. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Hogy vagytok? Nekünk most kislányunk lesz a kisfiúnk után,nagy az öröm :) apa kicsit csalódott volt,mert ő fiút szeretett volna,de kezd megbarátkozni a gondolattal. Sajnos veszélyeztetett terhes vagyok,így szeptember végén/október elején szeretnék beszerezni mindent,ami még szükséges,mert könnyen lehet,hogy az utolsó heteket kórházban kell töltenem :( már egyre intenzívebben és többet mocorog a Hugi,ez azért megnyugtató :) Ti érzitek már a babáitokat?
2014. júl. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!