Komolyan van ilyen?

Figyelt kérdés
Tegnap egy idősebb néni azt mondta nekem,h a szomszédjának a 6 hónapban úgy halt meg a babája,h rátekeredett a köldökzsinór a nyakára.Nem mozgott,de nem tudta a szomszéd,h miért nem,ezért nem foglalkozott túlzottan a dologgal,mert első baba volt,gondolta természetes.Azóta ezen jár az eszem és ha már 2 órán keresztül nem mozog,be vok parázva :(
2014. júl. 22. 16:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%
Sajnos van ilyen igen... :( Bátyámék kislánya 7. hónapban halt meg ugyan így... a legszörnyűbb az volt, hogy több mint 1 hét eltelt mire észre vették, sógornőm mozgásnak érezte ahogyan csapódott az akkor már halott baba a méhben... hajszálon múlt az ő élete is... mára már van egy 5 éves kisfiúk, de én is mindkét terhességemet végig paráztam emiatt....
2014. júl. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
16%
első vagyok - nagynénnyém kislánya a szülés előtt pár nappal fulladt így meg... :(
2014. júl. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%

Idős néni menjen a fenébe!!! Igen, bizonyára lehet ilyen is, de ne erre gondolj! Sok baba születik úgy, hogy rá van tekeredve (akár a nyakára is) a köldökzsinór, de mivel elég hosszú, nem feszül meg, és semmi gond, akár spontán szülésnél sem. Ha rövid, akkor császármetszés, de az orvos azért van ott, hogy észrevegye, ha be kell avatkozni. Nekem ezt az orvosom külön elmagyarázta, úgyhogy ezen ne izgulj!


Az idős néni által elmesélt történetben valószínűleg más gond is lehetett.

2014. júl. 22. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Hány hetes vagy?

Előfordulhat ilyen sajnos, de nem túl gyakori. Te meg most csak képzelődsz, nincs semmi baja a babádnak ne aggódj :)

Ő is ugyanúgy alszik, pihen, mint ahogy mi, és biztos neki se kellemes ez a hirtelen időváltozás. Hogy megnyugtasd magad egyél egy kis csokit, egyből elkezd majd rugdosni.

40+0 hkm

2014. júl. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
56%

Az ilyen szomszédokat kellene egy köldökzsinórral kicsit megfojtogatni. Hát hogy lehet már ilyet mondani egy kismamának?


Oda se figyelj. Olyan nincs, ami még soha senkivel nem fordult elő, így elképzelhető, hogy a rémtörténetnek volt alapja, viszont ha létezik is ilyen annyira ritka, hogy nem gondolnak rá az orvosok sem, ha mondod hogy a baba kevesebbet mozog.


Az ilyen elmebetegeknek meg fordíts hátat legközelebb, mert ez nem más mint rosszindulat. Direkt csinálja, hogy legyen min paráznod.

2014. júl. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

4. vagyok


Persze kedves első ijesztgesd még szegény kérdezőt ilyenekkel. :/

2014. júl. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Anno a gyerekem nyakán 2x, bal karján és lábán volt a köldökzsinór, mégis simán szültem, igaz elakadt, nehéz volt, utólag mondták, hogy császár kellett volna, de sikerült! nyilván parázik ilyenektől mindenki, de koncentrálj rá, el fog múlni a rossz érzés! Neked egy szép, egészséges, okos, ügyes kisbabád fog születni akinek semmi baja! :)
2014. júl. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok,köszönöm! :)
2014. júl. 22. 17:00
 9/18 anonim ***** válasza:
70%

Nagyon santita tortenet...

A mehben a baba nem a torkan at kap oxigent, tehat a nyakara tekeredo koldokzsinor nem fojtja meg. Biztos mas baja volt szegenykenek.

Szerintem tapintatlansag ijesztgetni a varandos noket. Oreg neninek hogy esne ha olyan sztorikat meselnenek neki, h az o koraban ki hogy halt meg...

Ne aggodj, a babanak is kell neha egy kis pihenes.

2014. júl. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Ditta323 ***** válasza:
81%

Nyakra tekeredhet a köldök zsinór, de a babák okosak és ki tudnak belőle keveredni.

Amúgy nem fojtja meg hisz nem lélegzik, hanem esetleg olyan van, hogy megtöri a köldök zsinórt és nem látja el, de ritka.

2014. júl. 22. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!