Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Viszketés terhesség alatt...

Viszketés terhesség alatt normális? Másnál is volt ilyen?

Figyelt kérdés
37 hetes kismama vagyok és most kezdett el nagyon viszketni a hasam. Sajnos már tele vagyok csíkokkal is, ezek már a 28. hét körül kijöttek. Kenem krémmel a hasam, de a viszketés nem múlik el. Normális ez? Köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2014. aug. 25. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, normális.:)

Hasonlóan zajlott az én terhességem is, hatalmas pocakom volt, ami az utolsó 2 hónapban vált még hatalmasabbá (3960 grammal született a kisfiam) és eléggé viszketett a pocakom. De az segített, ha be lett testápolóval kenve.

2014. aug. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ha csak a pocakod, és nincs más tüneted, akkor normális.


Viszont ha van egyéb, pl. magas vérnyomás, erős felvizesedés, fehérjevizelés, rossz közérzet, akkor epepangás, toxémia jele! Nekem szinte az egész testem tűrhetetlenül viszketett, pre-eklampsia miatt lett sürgősségi császárom.

2014. aug. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Csak a hasam viszket. Vizesedés van már a 25. héttől. Viszont vizelet, vérnyomás ellenőrizve, mindkettő rendbe van. Szerintem az lesz, hogy kipróbálok jobb minőségű testápolót, hátha az segít. :)
2014. aug. 25. 18:48
 4/4 anonim ***** válasza:
Mindeképpen olajosat vegyél. A DM sajátmárkás mamaglück olaja pl. jó is és olcsó is. Nem érdemes nagyon drága kencékre költened, a lényeg, hogy akáér naponta többször is átkend a hasad, elég vékonyan is átkenned. Nekem ez segít a viszketésen.
2014. aug. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!