Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bűntudatom van, adnátok tanácsot?

Bűntudatom van, adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés
9 hetes terhes vagyok, a 6. héttől kezdve olyan szintű undorom van mindentől, hogy szinte semmit nem bírok megenni. Száraz dolgokat bírok csak enni (pl. pogácsa vagy pirítós), joghurtot és gyümölcsöt. Kb. ezek a fő táplálékaim. Semmi nem esik jól, meg hát ha meg is kívánok valamit, az nem mindig egészséges. Pl chips, fagyi, mogyorókrém, cola...van hogy rendes kaját is kívánok, pl. tojásleves vagy spagetti, de ezeket rendszerint kihányom. A lényeg, hogy mindenhol azt olvasom, hogy változatosan és egészségesen kell ilyenkor táplálkozni. De nekem egyszerűen nem megy! Nem tudok ránézni a húsra, a tejre, a zöldségre! Az egyetlen egészséges dolog amit megeszek az a joghurt és a gyümölcsök..Nagyon bűntudatom van, ugye nem ártok ezzel a babának? Ma is mogyorókrémes zsemlét ettem, meg fél zacskó chipset (meg két körtét). Szóval szerintetek?
2014. okt. 20. 18:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

én sem tudtam normálisan étkezni, csak amíg dolgoztam(szállodában a legegésszégesebb reggelik voltak, kiadós ebéd, rengeteg gyümölcs, zöldség, saláták


ahogy nem dolgoztam, sem rendszer nem volt benne, és normálisnak sem mondható.


én annyiban nyugodtabb voltam, hogy pont az első 3 hónap a legfontosabb(minden belső létfontosságú szerv ilyenkor fejlődik ki)és amúgy érdekes a dokim állandóan mondta, hogy a terhesvitamin mellett plusz folsavat szedjek, nem tettem, és kiderült, majdnem nyitott gerinces lett..

2014. okt. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Úristen, ne ijesztgess...én csak terhes vitamint szedek...mondjuk azt már a fogantatás előtt három hónappal kezdtem...
2014. okt. 20. 18:52
 3/13 anonim ***** válasza:

A hányós korszakban énis így voltam mint te, csupa egészségtelen dolgot ettem. Persze nem tömtem magamba két pofára, de ettem chipset, hamburgert, sok-sok nutellás palacsintát. Az egészséges dolgokat rendre kihánytam, az elsö pár hónapban még fogytam is, pedig már így is nagyon sovány voltam (47kg). Aggódtam a baba miatt, hogy alultáplált lesz meg beteges stb. Aztán mikor végetért a hányós korszak, elkezdtem hízni és már nem csak ilyen semmilyen kajákat ettem. A végére 14kg-ot híztam és tök egészséges, normális testsúlyú babám született. Szóval szerintem fölöslegesen aggódsz, edd azt amit kívánsz, még ha nem is túl egészséges. A baba úgyis elveszi azt ami neki kell. Bocsi hosszú lett :-)

Boldog babavárást :-)

2014. okt. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
1 -es vagyok, nem akartalak ijesztgetni, gondolom nálam láthatott valamit a 2d-s UH-n a doki, mert egyfolytában a llkemre kötötte, csak gondolom nem akart ijesztgetni.
2014. okt. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
De drága vagy! :) Hibátlan lesz. Ilyenkor azért a legtöbben csak a túlélésre hajtanak. És ez így jól van. A terhes vitaminodat (amiben elég folsav kell, hogy legyen) szedd tovább és hadd szóljon a mogyorókrém. És ne csodálkozz, ha nagy rajongója lesz. Én szalonnát ettem állandóan és szalonnista is a gyermek. :)
2014. okt. 20. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz! Én 4 terhességet csináltam végig úgy, hogy infúzió, kórház, napi 30 hányás a 20-25 hétig. A gyerekek egészségesek.
2014. okt. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat Mindenkinek! Már azon voltam, hogy leerőltetem a zöldséget, mondjuk sok értelme nem lenne mert tuti kihánynám...
2014. okt. 20. 19:56
 8/13 A kérdező kommentje:
Apropó, a megváltozott ízérzékelés és ez a borzasztó undor ugye elmúlik a 12. hét után?
2014. okt. 20. 20:46
 9/13 anonim ***** válasza:

nem lesz baja.

ha akarsz szedni folsavat pluszban, akkor megteheted még mindig, de a terhesvitaminokban is meg van a minimum, ami ha előtte normálisan ettél, akkor feltöltötte a készleteket.


Egyél sok narancsot, a citrusok ilyenkor le szoktak azért menni. 2 hét és elmúlik egyébként.

2014. okt. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Margit84 ***** válasza:
5-ös ez nagyon jó :) akkor az enyém mindig fahéjas csigát akar majd jégkrémmel. Hozzátenném, hogy én sosem szerettem a fagyit, de az elején, csiga, fagyi, leves, kb ez volt ami megmaradt a gyomromba :) Viszont a pizza amit addig szerettem, az olyan szintű undort keltett, hogy még most sem tudom megenni. (29 hetes vagyok). Sőt ha a férjem rendel magának, akkor nagynehezen tudom csak elviselni a szagát :)
2014. okt. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!