Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az probléma, ha 12 hetes...

Az probléma, ha 12 hetes várandosként, még nem küldtek el vérvételre?

Figyelt kérdés
Pár napja voltam uh-n,ahol megkaptam az időpontot a genetikai uh-ra. Viszont utána érdeklődtem és azt mondják/ írják,hogy a 12.héten max megkéne csinálni a laborvizsgálatokat. 13 hetesen megyek megint uh-ra (a fent említett genetikai uh időpont), de vérvételre még csak időpontot sem kaptam. :/ Ez aggaszt egy kicsit.

2014. okt. 30. 12:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én a 9. héten voltam laborban és 13. héten a genetikai uh-n. De ez mindenhol változó kb. Viszont ideje lenne már az biztos. Lehet hogy nálatok a védőnő/háziorvos adja a beutalót, és ezt tőle kell kérned. Nem tudom, csak tippeltem. Én magánrendelésre járok, nekem mindent a nőgyógyász intézett, ő mondta mikor hová kell mennem, adta a beutalókat. Érdemes lenne elmenned a védőnőhöz (kiskönyved van?) és ott is rákérdezhetsz.
2014. okt. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Ahogy észreveszem,mindenhol más a protokol.Én akkor automatikusan megkaptam az első vérvételekra a beutalót,mikor a nőgyógyász élő terhességet diagnosztizált,akkor voltam 8 hetes.De hallottam már azt is,hogy a védőnőtől kapta valaki a beutalókat.Szerintem hívd fel a védőnőt akihez tartozol,és kérdezd meg mi a szokás ott,ahol te laksz.Mert mindenhol más.
2014. okt. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Engem is rögtön elküldött a dokim még a 12.hét előtt,ahogy megkaptam a terheskiskönyvet. Az első labort a 12.hétig szokták intézni. Aztán majd 24.hét körül van a második és 36.hét körül a hamadik

32hkm

2014. okt. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az új rendeletek szerint már nem kell adniuk sem időpontot, sem beutalót sem vérvételre sem ultrahangra a kismamáknak. Akkor mész amikor neked alkalmas.
2014. okt. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Aki megállapította a terhességet, ő azt mondta ,hogy a következő vizsgálatnál a kórházban már kapom ilyenekre a időpontot. Hát nem kaptam. :/ Sajnos el sem mondják,hogy minek mi a menete. Ha nem mondják,hogy kell a vizsgálat és időpontot sem adnak,meg sem említik,akkor magamtól kéne tudnom,hogy egyáltalán kell ilyenre mennem? Grrrr
2014. okt. 30. 13:07
 6/14 anonim ***** válasza:
Az oké,hogy uh-ra nem kell beutaló meg időpont.De a laborban laborkérő nélkül nem csinálják meg a vizsgálatokat.
2014. okt. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A kiskönyvhöz kaptál egy "betétlapot", azon rajta van az összes vizsgálat amire a terhesség alatt el kell menned, ezért nem kell labor beutaló sem, mert csak ezt a betétlapot kell bemutatnod minden vizsgálatnál, vérvételnél és ez alapján tudni fogják, higy mit kell nézni nálad.
2014. okt. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint a kiskönyvek sem egyformák.Mert nekem nincs semmiféle betétlapom,és egy barátnőmnek sem,akivel most 12 hét különbséggel várunk babát.Pedig mind ketten július 1 után lettünk felvéve a védőnői rendszerbe,és ,mégis a régi fajtta van.Csak hallomásból tudok erről az újról.Egyébként székesfehérvári vagyok.
2014. okt. 30. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom mennyit változott azóta a rendszerük,mert sajnos folyamatosan változik, de nekem 12. hét előtt saját magamnak kellett kikérni a beutalót terhesgondozáson.

Tehát nem adta ki se védőnő,se házi orvos, fogadott nőgyógyász sem, hanem a területi terhesgondozóba kellett menjek. ( nekem a kórházban volt )

Próbáld meg esetleg ott, hátha kiadják!

Sok sikert ;)

2014. okt. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Sajnos nálam ez nem igaz,hogy nem kell kérni beutalót, alapból kérik mindenhol,hiába az új rendszer...az a biztos,ha van nálad.

Területi terhesgondozóban biztosan kiadják.

2014. okt. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!