Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek merjek-e újra...

Szerintetek merjek-e újra vállalni? A többi lent

Figyelt kérdés
2013júniusában elhalt 18-hetesen a babám.2014 áprillisában kiderült hogy a babám többek között Edwards szindrómás 16hetes voltam.De van 2 egészséges gyerekem.1fiam 11éves.1 lányom 7éves.Az egész családot megviselte ez a 2 tragédia.Engem még mai napig.Titokban szeretnék de túl nagy a FÉLSZ.Szerintetek merjek újra belevágni?
2014. okt. 30. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha elég erősnek érzed magad,és bírja a házasságotok is a strapát, a csalódást,és a fájdalmat,akkor én belevágnék,de most utoljára. Nagyon sajnálom a történteket. :(
2014. okt. 30. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én is belevágnék, mindenképpen.
2014. okt. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszotokat és bíztatásotokat!Tudjátok a párommal nem beszélünk erről,de egy hónapja nem is védekezünk.Szóval lehet hogy nem akarjuk kimondani a hatalmas féltség miatt de lehet hogy mindketten szeretnénk.Szóba jött hogy elmegyünk genetikai vizsgálatra de nem jutottunk el még odáig.Van 2 egészséges gyerekem így nem értem mi lehet az a nagy gond ami miatt 2x is megtörtént a baj.Kialakulhat-e bármi az évek során ami előtte nem volt?Hát nem tudom.Szeretnék,de félek is.
2014. okt. 30. 15:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Én azért a helyetekben egy genetikai tanácsadásra elmentem volna.Nekem is volt egy 7 és egy 18 hetes vetélésem, mi elmentünk tanácsadásra, és szerencsére kiderült hogy minden rendben.Azóta van egy fiam, bár nagyon szeretnék egy kis tesót neki, de az előzmények miatt még nem mertem bevállalni, bár a férjem szeretne már rég.A fiammal is nehéz volt a terhesség, problémás.Háát, egy cipőben járunk egy kicsit úgy érzem:-)

Ugyan nekem ez nem ilyen friss, sok éve voltak a vetélések, mégsem tudtam rajta túl lenni igazán.

2014. okt. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Borzasztó, ami veletek történt. Én is hasonló kérdéseket tettem fel magamnak, mikor 2x elvetéltem, hogy vajon elromlott valami bennem? ÚGy éreztem magam, mint egy tönkrement óra, ami először jól működött, aztán elromlott, és nem tudtam ki tudna megjavítani. Van egy egészséges terhességből született egészséges 4 éves lányunk. Akartunk neki kistesót, hát belevágtunk. Tavaly ilyenkorra voltam kiírva vele, kábé ma lenne egy éves. 12 hetesen vetéltem el. Aztán 5 hónap után újra próbálkoztunk, megint egyből sikerült és most ikrek lettek volna. 12 hetesen sürgősségi kaparással lett befejezve. Nem tudni, mi volt a baja a babáknak, mert csak 3 után vizsgálnak ki (külföldön élek). Nagyon féltem belevágni, de belevágtunk megint, már elkeseredésemben azt mondtam páromnak, hogy csak egy hónapot várjunk, ha 5 hónap nem volt elég, akkor itt nem az idő számít. Az elején voltak megint jelek, hogy esetleg elvetélek, de szerencsére a baba erős és megmaradt. Így egy év és egy hónap késéssel jön a baba. (Tavaly november 21-re voltam kiírva, most meg dec 23-ra)

Nekem szerencsém volt, hogy "csak" 12. hétig jutottunk el, így is borzasztó nehéz volt, de neked még nehezebb.

Mikor ennél a terhességemnél kezdtek jelentkezni a vetélés tünetei, leültem az ágy szélére és elkezdtem beszélni a babámmal. Mondtam neki, hogy neki sajnos ez az utolsó esélye, mert ezt nem tehetem se magammal, se a férjemmel, se a lányunkkal újra meg újra. Sajnos a lányom már elég nagy volt legutóbbi vetélésemkor, értette nagyjából az egészet és sokáig emlegette az ikreket, nagyon szomorú volt. Még egyszer nem akartam, hogy ezen keresztül menjen.

És tudom, hogy most te is arra gondolsz, hogy a már meglévő gyerekeidnek se akarsz fájdalmat okozni, hiszen már mind a ketten elég nagyok ahhoz, hogy tudják miről van szó. Ezért én azt javaslom, ha adsz még egy esélyt a babának, ne mond el, ameddig csak lehet a gyerekeidnek.

Viszont mivel nálatok ténylegesen kiderült, hogy beteg volt a baba, így én elmennék dokihoz és kivizsgáltatnám magam.

Nagyon sok erőt és kitartást kívánok és persze egészséges kistesót!

2014. nov. 10. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!Nagyon szépen köszönöm hogy ezt megosztottad velem!Tudom min mentél át és gratulálok a babához és kívánom hogy egészséges babád szülessen és végre meglegyen a család öröme!Pontosan ugyan azt érzem amit leírtál.Én is úgy gondoltam hogy ha valaha terhes leszek nem mondom el rögtön a gyereknek.Nagyon szeretném de túl nagy bennem a félsz,a rettegés...Talán nem bízom eléggé magamban sem.Néha olyan selejtnek is érzem magam..Még egyszer köszönöm a válaszod és minden jót kívánok!
2014. nov. 11. 17:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!