Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mit éreztetek fizikálisan...

Ti mit éreztetek fizikálisan és lelkileg a legelső terhességetek elején (amikor kiderült) úgy mond még tapasztalatlanként?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azért kérdezem, mert nagyon úgy néz ki, hogy majdnem két év várakozás után sikerült... (POZITÍVAK A TESZTJEIM)(utolsó mensimtől számolva 5 hetes vagyok elvileg) kisbabánk lesz (első) és most úgy kicsit kétségbe vagyok esve, pedig tisztaszívemből vágyom rá. De ez mellett érzek egy kis kétségbeesést.

Arra lennék kiváncsi igazából, hogy más is érezte ezt az első terhességénél? vagy ha nem ezt, akkor valami mást? (lelkileg)

Valamint érdekelne a fizikai tünet is, hogy ki hogy élte meg az első babánál a szervezetben végbemenő folyamatokat.

Nagyon köszönöm előre is a válaszokat !



2014. okt. 31. 11:32
 1/10 anonim ***** válasza:

Gratulálok Nektek!!

Teljesen normális amit érzel! Én nem kicsit, hanem nagyon kétségbeestem, pedig szerettünk volna már babát. Én nehezen fogadom a változásokat, féltem a jövőtől, milyen anya leszek, el tudok-e látni egy babát, hogy bírjuk majd a férjemmel...

Az első hetekben még bennem volt ez a félsz az öröm mellett, de miután elkezdtünk vásárolgatni, tervezgetni, szobát rendezni, minden infót összeszedtem várandósságról, szülésről, babázásról, sokkal jobb lett.

Sőt, a második babánál is a teszt utáni 1-2 hétben hasonlót éreztünk a férjemmel, őrület felfogni, újra minden megváltozik. :) De akkor már minden sokkal természetesebb volt. :)

El fog múlni amit érzel, örömteli babavárást kívánok Nektek! :)

2014. okt. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Eleinte le voltam fagyva, azt sem tudtam, mit tegyek, olyan "jesszusom, most mi lesz?" érzésem volt, pedig tudatosan tervezett baba volt, egy évre előre már tudtuk, hogy akarjuk, stb. De aztán belejöttem :)) Testileg nem viselt meg, alig volt terhestünetem. :) De lelkileg egy igazi, vad hullámvasút volt. :)
2014. okt. 31. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én iszonyatosan örültem, de nem igazán fogtam fel. Fel voltam rá készülve, hogy sokat kell majd várni, erre az első hónapban sikerült. Az elejét végigizgultam, totálisan bekattantam, ha nem éreztem semmi tünetet. A rosszullétek nagyjából elkerültek, viszont az első trimeszterben végtelenül fáradt voltam. Gyakorlatilag minden délután munka után le kellett feküdnöm itthon aludni egyet.
2014. okt. 31. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

fura volt először a gondolat, nagyon kétségbeestem. Nálunk azonnal jött, egyszer beszéltünk róla hogy szeretnénk és már ott is volt, igazából még gondolati szinten sem tudtunk rá felkészülni. Minden a nyakamba szakadt, nem tudtam mi tévő legyek. Mivel előtte sosem foglalkoztam a témával így fogalmam sem volt mit is kell először csinálni és hogy mi vár rám. Még csak orvosom sem volt, mindig ahhoz jártam aki épp a közelben volt. Ráadásul fizikailag is megviselt az eleje, gondolkodni sem volt erőm/időm. A 8. héttől ugyanis délután olyan fáradtság és émelygés jött rám hogy alig vártam hogy hazaérjek és aludjak. Majd reggel újra munka és kezdődött elölről az egész, úgy a 16. hétig.... Szóval voltak dolgok de túl vagyok rajta, most már én is mosolyogva nézem a pocakot a kirakatokban ahogy más kismamák. (28 hkm) Ja és nagyon rossz volt látni/olvasni/hallani hogy másoknak milyen könnyű volt minden, nem voltak rosszul, öröm volt az élet...

Gratulálok a babádhoz, boldog babavárást és gondolj arra hogy minden terhesség más, ezért ne hasonlítgasd magad másokhoz (nagyon) . Amúgy néha még most is kétségbe vagyok ám esve :)

2014. okt. 31. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

testileg:először mindig negatív tesztjeim voltak, így nem vettem több tesztet, nem tudtam, hogy terhes vagyok, rendkívül felfázós érzésem volt, de iszonyatosan, jártam az urulógusokat elküldtek, hogy nincs baci a vizeletben ki voltam akadva, hogy nem foglalkoznak velem, pánikrohamom is lett..meg az iszonyú fáradtságot éreztem mindig, hányingert a cigitől..amikor már tudtam, azon aggódtam, hogy normálisan táplálkozom e, megittunk kollegákkal egy kis italt, utána meg ezen aggódtam, hogy "alkoholizálok", stb


lelkileg: gonoltam csinálok tesztet hmár ilyen "rosszul"vagyok, pozitív lett, örültem hogy épp nincs otthon a párom és magamban véig tudok menni a lelkifolyamatokon, valahol el sem hittem, nézegettem, utána meg a hasamat, a páromnak nemmertem elmondani, nagy boldogságban voltam, de határtalanul zavarban. első nap nem is tudta mi van velem..utána kitaláltam egy szép közlési módszert, nem akartam szimplán "odavágni"

az első még 2d-s UH-s képet mosolyogva, könnyezve nézte :)

2014. okt. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Fizikai nem igazán volt. Nyáron hosszú évek óta először ismét kijött az allergiám (fény), amit nem értettem. Vettem antihisztamint, kerültem az erős napfényt, nem foglalkoztam vele.


Amikor a tesztet csináltam (elmaradt menzesz), pont munkanap reggele volt. Férjem épp fogat mosott, én néztem a tesztet. Pozitív lett, nálam meg beakadt a tű, hogy "bmeg,bmeg,bmeg, ez pozitív, bmeg,bmeg,bmeg!!" Az a napom se sikerült túl produktívra a munkahelyemen.


Fizikai tünetem nem igazán volt, 8-10 hét környékén enyhe émelygés és nagyobb alvásigény. Ezen kívül más nem volt a terhesség alatt.

2014. okt. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gratulációkat, és a válaszaitokat!


Én is gratulálok minden kismamának. Akkor ezekszerint ez a kétségbeesés- nem csak nálam van :) Ez jó hír.


Testi tünetem, igazság szerint a enyhe émelygésen és a hőhullámokon kívül nincsen, valamint hát a mensi elmaradása. Lelkileg annál több, főleg hogy még csak én tudok erről az örömről . A páromnak még nem mondtam el, mert kb. tavaly nyár végén szintén valószínűleg teherbe estem, mensi napján pozitiv teszt (rohantam ki a fürdőből, hogy sikerült) annyira örült neki (bekönnyezet), majd rá 4-5 napra erős görcs, vérzés...stb :( olyannyira hogy a konyhában ő tartott meg mert úgy fájt. :( és akkor a könny ki is fordult a szeméből. Ott megfogadtam, hogy nem fogom neki rögtön elmondani, várok 1-2 hetet akár amikor azért már valamivel biztosabb. Igy jelenleg ezzel az érzéssel egyedül vagyok. Ezért kellett kiirnom ezt a kérdést, hogy minden leendő anyukában vannak ilyen érzések, vagy csak én vagyok nem jól összerakva ?! :)

Várom még a további tapasztalatokat, véleményeket :)

Köszi még egyszer mindenkinek !!!

2014. okt. 31. 13:31
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem nagyon érdekesen alakult az egész, mert 2 év után derült ki, hogy csak lombikkal lehet babánk. (miattam)

Aztán eltelt egy hónap, és késett. Pipa is voltam, hogy miért pont most, amikor a lombik miatt járunk a vizsgálatokra, legalább ez lenne rendszeres.

Aztán 1-1,5 hét késés után mondta a párom, hogy vegyek egy tesztet, hogy kizárhassuk a terhességet. Én meg mondtam, hogy tök felesleges, hiszen nem lehetek az.

Aztán egy hétfői nap épp dolgoztam, és a városban volt dolgom, így beszaladtam egy gyógyszertárba, vettem egy tesztet. Közben meg annyira begörcsöltem, hogy gondoltam, hogy most meg is jött.

Nem csináltam meg a cégnél, mert már nem volt rá időm.

Hazajöttem, belemártottam a pisibe, és ahogy futott végig a tesztmezőn azonnal kijött az erős csík. :) El sem akartam hívni. Hívtam egyből a kedvesem, zokogtam, hogy "ez pozitív". Nem is tudtam hova tenni. Hazaért. Még aznap hívtam a dokim, aki péntekre berendelt, hogy megnézze, hogy tényleg baba-e, és, hogy méhen belül helyezkedik-e el. Egész addig el sem akartam hinni, azt mondtam, hogy ez tuti ciszta. Párom sajna nem ért oda időben az orvoshoz, kint várt. Aztán mikor láttam a petezsákot, folytak a könnyeim, patakokban. Még a dokit is megöleltem. :D Kint meg persze a párom nyakába borultam, és együtt sírtunk. :)

Azóta már 24 hetes vagyok. :)

Én nem ijedtem meg attól, hogy babánk lesz.

Olyan sokat vártam rá, és azután, hogy azt mondták, meddő vagyok tényleg igazi csoda, hogy most itt rugdos a pocakomban a kislányom.

Valami földöntúli boldogságot érzek, és szeretet. :)

Tünetek:

Engem nagyon megviselt az elején.

Az első pár hétben állandóan csak aludtam. Aztán a 7-8. hét környékén jött a hányás. Napi 5-6 alkalommal.

Szerencsére ez mára csillapodott, de nem múlt el. Ma is kijött a reggeli.

Hosszúra sikeredett, bocsánat. :)

2014. okt. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó Válaszoló,

Őszintén tiszta szívből gratulálok neked a Babucidhoz, és kívánom hogy minden a legnagyobb rendben alakuljon. Köszönöm a válaszodat.

2014. okt. 31. 17:09
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

Köszönöm, nagyon kedves vagy!:-) Én is csupa jót kívánok neked!:-)

2014. okt. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!