Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az anyukánál 20 év jó életkor,...

Az anyukánál 20 év jó életkor, a család alapításra?

Figyelt kérdés
Vagy ezek közül melyik jó,szerintetek? (18-19-20-23-26-29-34-36 év)

2015. febr. 25. 14:55
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
59%
Khm... akkor a nőnek dolga hogy megteremtse a lakást, a munkahelyet biztosítja a későbbi tgyás és gyed miatt, a férfinak pedig nem kell hozzájárulnia csak mint spermadonor, mert minden nő egyedülálló anyának készül, ugyanis a pasi biztos lelép/ meghal/ munkanélküli lesz (és nem találna 3 hónapon belül munkát mert úgy evidens)
2015. febr. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

Hozzá kell járulnia a férfinak, de előfordul, hogy később nem akar, vagy nem tud.


Persze ez a rosszabbik forgatókönyv, de sajnos megeshet. Egy kapcsolat gyerek nélkül is zátonyra futhat, nem árt, ha van B terv. Mert az már a gyerekre is hatással lesz, ha meredeken csökken az életszínvonal, mert rossz irányba fordul valami.


Egyébként adott esetben akkor az miért nem játszik, hogy a férfinak nincs végzettsége, munkatapasztalata és ő marad otthon a gyerekkel? Akkor ugyanez a felállás lenne, csak megfordítva. Az is rendben van? Vagy kizárólag a nő támaszkodhat a férfira?

2015. febr. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem teljesen rendben van az ha az egyik fél megteremti az anyagiakat a másik pedig a gondoskodásban és az otthon érzetéért tesz. A gyerekvállalás két emberes feladat, döntsék el melyik melyiket tudja vállalni és úgy vállaljanak gyereket,


De itt folyton abba botlok hogy az anyukák lassan elfelejtik a két szülős családmodellt, és mindenhol az megy hogy az anyuka úgyis egyedül marad a gyerekkel aki csak hozzá tartozhat, az apa pedig jó esetben is gyerektartást fizet és esetlegesen látogatja havi szinten egyszer kétszer.


Felelős döntésnek kéne lennie a gyerekvállalásnak, és nem azt jelenti a felelősség nálam hogy egyedül is el tudom tartani (mert csak egy szülője fog maradni a gyereknek)

2015. febr. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 sandrachnologic ***** válasza:
67%

Sok olyan csalad van, igen, ahol a ferj marad otthon a gyerekekkel, mert a no jobban keres, maximum meg nem hallottal rola, de az nem azt jelenti, hogy nem letezik. 😊


Igen, bele lehet meg bele is kell gondolni, hogy mi lenne ha egyedul maradnék két gyerekkel? Csak hat ezzel az erővel akkor ha mindenbol a negatívat veszem magam ele, akkor az utcára sem lepek ki, mert mi van ha elut egy kocsi? Vagy Kovacs neni erkelyerol rampottyan egy láda muskátli? Az, hogy sok ember nem lat maga korul pozitiv csaladmodellt, azt nem azokon kell leverni, akik maskepp gondolkodnak.


Csendben meg hozzátenném, hogy ugye a nagy kitartottsagom nekem nem arrol szol, hogy a lábamat lógatom, mert a gyerekek le vannak passzolva az oviba, suliba, ide-oda, hanem itthon van velem a nagyfiam (3,5), jelenleg epp várandós vagyok a masodikkal, aki májusban születik. Van egy 500 négyzetméteres telek, amit gondozunk, nem élünk mocsokban, minden nap főtt étel es szereto csalad varja haza a paromat, ako dolgozik értünk es nekunk. Nyugodtan le lehet megtovabb pontozni, de tudjatok vannak olyan nok, akiket a családjuk es az otthonuk totálisan kielégít es magukra találnak benne. Es nem azert, mert nekem nincs hobbim vagy nincsenek terveim meg nem ismerem az egzisztencia szot. Csak nekem ezek mind semmit nem érnek, ha ugy vágtatok haza a boltból, hogy a félkész szemetet etetem a családommal, ideges es feszült vagyok, mert mindennel rohannom kell es mindenütt meg kell felelnem... Nekem is meg kell felelnem két fronton (+a suli), tisztelem aki a csalad mellett dolgozik, mert abban érzi magat kiteljesultnek vagy mert szükségük van ra., de mindenki választhat maganak egy eletutat es nagyon nagy prolisag amiatt elítélni valakit, mert maskepp gondolkodik. 😊

2015. febr. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
27%

"Erdekes aki 40 évesen szül, mert addig karriert épít azt nem ítéli el senki, pedig nem biztos, hogy boldogabb csalad lesznek ok, mint akik fiatalon "potyogtattak a keszbe"."


Csak tudod, aranyom, nem biztos, hogy azért vállal 30 fölött, sőt 40 körül sok nő gyereket, mert ő karrierista, hanem mert addigra tudja megteremteni a körülményeket, az egzisztenciát, hogy nyugodtan vállaljon gyereket a párjával.

Azért nem támadják őket, mert ők megdolgoztak azért, amijük van, nőként.

Én is örömmel szülnék most 25 évesen, de hát nekem nem tettek a popóm alá mindent, igaz, nem is fogadnám el, mert ez nálam mondjuk elvi kérdés. Büszke vagyok rá, hogy amink van, az teljesen közös, mert az én munkám gyümölcse is benne van az ingóságainkban és a megtakarításunkban egyaránt.

2015. febr. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 sandrachnologic ***** válasza:
82%

A mienk is teljesen kozos, cseszhetne a párom a tok ures ingatlanjat, mert minden ami benne van az én pénzemből lett vásárolva... 😊 de nalunk nincsen enyem-tied, kozos amink van, meg akkoris ha a kapcsolatunkba csak az egyikünk hozta azt be.

De ugy tunik mindegy mit mondok, ugyis le vagyok szolva, mert a gondolkodasmodom nem felel meg a mai divatnak. Valoszinuleg én nem vagyok annyira emancipunci, hogy elvi kerdest csinaljak ezekből a dolgokból, nyilvan ilyen elvek mellett te meg azt sem hagyod, hogy fizessenek neked egy kávét. 😊 de ez mar mas tészta. En nem erzem magam kevesebbnek attol, hogy nem kellett 5-10-20 akármennyi even at kizsigerelve élnek mielott szulhettem, mert akivel a Jóisten összehozott a megismerkedesunk pillanatától ugy alakította az eletet, hogy egyutt elhessuk le a mi ertekrendunk szerint. Az anyósomat meg plane nem fogom megkovezni, mert gondolt a fia családjára, amikor a házunkat építette es tobbgeneracios lett. 😊

Mindenki a maga életének es sorsának a kovacsa. Mi a férjemmel mindketten vallásos katalikus családból érkeztünk, el sem tudjuk képzelni, hogy ne igy éljünk, ahogy élünk. Nalunk a nőnek ea a gyereknek otthon van a helye a csaladon belul, a ferfi pedig felelosseget vállal azert, amit teremtett.

2015. febr. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
72%

Én 30 évesen szültem első gyerekem, de az előttem íróval értek egyet.

Ha mindenki arra várna, amit a 2-es írt, akkor senki se szülne gyereket, mert a tökéletesség nem létezik!

Problémák mindenhol vannak.

20 évesen a női szervezet teljesen fel van készülve a szülésre, sőt a legjobb időszak. 20 évesen rendelkezhetsz munkahellyel is, van aki érettségi után egyből dolgozik. Mi van akkor, ha nincs diplomája? Attól még egy gyereket fel tud nevelni. A legtöbb embernek nincs megtakarítása, csak játsszák itt a nagyot a gyk-n, de nekünk van. Dehogy van. 36 év nem megfelelő kor családalapításra, veszélyes lehet a terhesség. Én úgy gondolom 20 és 30 között a legjobb valamikor.

Aki azt írja, hogy 25 évesen megtehetné, hogy szül, de nem, mert bla, bla, csak azt írja le amit a gyk-n a legtöbb 36-40 éves terhes nő hallani akar, meg ami amúgy is itt a gyk-n, megy, hogy te Jézus, gyesre szülsz?

Mikor én születtem csak gyes volt, semmi mást nem adott az állam, annak sem, aki dolgozott. Ha arra senki se szült volna, a magyar kihalt volna. Lényegtelen, hogy akkor szocializmus volt, akkor is meg kellett élni, igaz könnyebb volt egy kicsivel, de akkor is csak gyes volt, ami kb. annyit ért, mint a mostani gyes. Ennyi.

Kérdező, akkor vállalj gyereket, amikor szeretnél.

Na, meg az sem mellékes, hogy nem 60 évesen akarok menni a gyerekem középiskolai ballagására, mert valami egzisztencia meg élettapasztalat határozza meg az életem.

Én azért szültem 30 évesen, mert előtte 3 évvel találkoztam azzal a férfival, akibe igazán beleszerettem. De ha 20 évesen találkozok vele, akkor hamarabb is szültem volna, nem mások mondták volna meg. Lehet, hogy 8 év helyett csak 3 évet dolgoztam volna szülés előtt, de pont nem érdekelt volna.

2015. febr. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
79%

Tudom a nők vitájába nem szabad beleszólni, de hülyét kaptam volna ha a párom büszkesége miatt nem vállalunk volna még gyereket.

Ez a nem vállalhatok gyereket míg egyedülálló anyaként nincs meg a kellő egzisztenciám, nevetséges.

Egy pár vagyunk, azért vállalunk gyereket mert közösen fel tudjuk nevelni. (a ki rakja le a pénzt az asztalra lényegtelen)

Amúgy komolyan nem értem mi az amit huszonévesen ne tudna megteremteni az ember, és létszükség a gyereknek.


Kérdező a 20 év ugyanolyan ideális, mint a 30 ha rendezett körülmények között élnek, és elég érettek a gyerekhez, és erős a kapcsolatuk (anélkül mondjuk minek szülni).

2015. febr. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 sandrachnologic ***** válasza:
38%

Az utolso elotti valaszolonak koszonom az egyetertest 😊


Egyebkent igen, minel fiatalabb valaki, annal jobban bírja a terhességet es a kockázat is kevesebb. 19 évesen siman keltem 2 évig a gyerekhez, mert pocsékul aludt, de mar most 3,5 évvel kesobb is nehezebb lesz, senki se fiatalodik. 😊

2015. febr. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
39%

A 25 éves nem azért nem szül gyereket, mert gyesre szülne, tekintettel, hogy 20 éves kora óta dolgozik, és nem is azért, mert a 35-40 éves anyáknak akar megfelelni, hanem mert albérletbe nem akar gyereket vállalni, kedves válaszadó, aki gondolom rám utalt.

Azon vagyunk, hogy mihamarabb jöhessen az egyetlen tervezett gyerek, de előbb a saját lakást kell megteremteni.

2015. febr. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!