Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dohányzás terhesség alatt?...

Dohányzás terhesség alatt? Kinek mi fér bele, "jó" - rossz tapasztalatok, vagy esetleg teljesen ellene vagy, undorítónak találod? Minden vélemény érdekel.

Figyelt kérdés

2015. márc. 19. 15:04
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem tartom elfogadhatónak. Sem az egy szálat, sem az egy dobozt. De persze tisztában vagyok azzal, hogy azért a gyereknek nem mindegy, hogy valaki egy szálat szív vagy egy egész dobozt.

Szerintem ha valaki gyereket akar, akkor tudatosan kellene rá készülni, és már a terhesség tervezésekor letenni a cigit. Ha meg véletlen csúszott be a gyerek, és úgy dönt, hogy marad, akkor ennyi áldozatot meg kell tenni érte.

Attól meg pláne kiver a víz, mikor elkezdik magyarázni, hogy "de az én anyám is cigizett és semmi bajom", meg "az idegesség többet árt, mint a cigi", és hasonló "okosságok", amelyekkel csak a saját lelkiismeretüket akarják megnyugtatni.

2015. márc. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Egyébként maga ez a folyamat hogyan zajlik ? Mármint ha a terhes nö rágyújt ,abból hogyan s mit érzékel a magzat ?
2015. márc. 19. 15:17
 3/23 anonim ***** válasza:
Kevesebb oxigént és tápanyagot kap a gyerek. A cigi ált. nem fejlődési rendellenességeket okoz, hanem növekedésbeli retardációt. Meg később hajlamosít asthmára, allergiás betegségekre.
2015. márc. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
...valamint úgy tudom, a méhlepényt öregíti (?), így kevesebb tápanyaghoz jut a magzat. Nem tudom, én belegondolok, hogy rosszat teszek neki, akkor megszakad a szívem. Ő ott bent tök kiszolgáltatott, mindenből azt kapja, amit én adok neki, így eszembe nem jutna cigizni...
2015. márc. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
nekem annyi fér bele hogy pozi teszt után fokozatosan, minél előbb letenni a cigit és a szoptatás végéig rá se gyújtani. én cigiztem és most is cigizek. de ahogy megtudtam hogy terhes vagyok melóban már nem gyújtottam rá, csak itthon 2-3 szálat 4-5 napig és sokszor volt hogy a fél szál cigi csak elégett a kezembe. de ennél több nem. a többi csak kifogás és önzőség.
2015. márc. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
5 ös vagyok...rossz tapasztalat a hugom...két kis fia van, mind a két terhességét végig cigizte...a nagyobbik fiú asztmás és állandóan beteg. a kisebbik fiúnál még nem jött elő probléma szerencsére.
2015. márc. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
igen ,egyetértek veletek.viszont körülöttem jelenleg egy nemrêg szült nö ,és egy jelenleg várandós van,mindketten dohányosok.utóbbi legalább mérsékelte az adaját ,elég drasztikusan (napi 1-2 szál),mondván ,hogy a cikkek amiket olvasunk a terhesség alatti dohányzásról azok a rendes dohányos nöket érintik.egyébként mindkét baba egészséges ,illetve az érkezövel sem volt még komplikáciò.szerintem viszont a hosszútávú hatásokkal is számolni kell.szerintetek mennyit ér el azzal ,ha az adagját ilyen mértékben csökkentette?
2015. márc. 19. 15:43
 8/23 A kérdező kommentje:
amúgy véleményem szerint ez a "a stressz többet árt " címü duma hatalmas butaság ,a hajam tépném ki.inkább mondja ki ,hogy dohányzom igen ez van!egyébként én nem ítélkezem senki felett!!mindenkit meghallgatok szivesen.
2015. márc. 19. 15:46
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Aki ennyire akarat-gyenge szenvedélybeteg, hogy nem képes megválni attól a bűzrúdtól, az még ne vállaljon gyereket, mert nem képes neki határozott mintát átadni, hiszen, még magát sem képes kontrollálni, nemhogy egy tőle függő másik emberi lényt. De ez csak az én véleményem. Mélyen elítélem az ilyen nőket.
2015. márc. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Igen, teljesen undorítónak találom!!!!
2015. márc. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!