Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baba nemét megkérdezzük, vagy ne?

Baba nemét megkérdezzük, vagy ne?

Figyelt kérdés

Második gyermekünket várjuk. Igazából nem számít, hogy fiú vagy lány, mert elsőre teljesült a vágyunk, hogy egy kislányunk mindenképp legyen. Másodjára már nem izgulunk miatta, mert bármelyik eshetőségnek nagyon örülünk. :) Így most azon gondolkodunk, hogy meglepetés baba legyen-e, és csak szüléskor tudjuk meg; avagy rákérdezzünk az ultrahangon?

A kíváncsiság azért hajt minket, de izgalmas lehet megvárni, hogy szüléskor ki is jön világra. :)

Nevet viszont így nagyon nehéz választani, mert nem tudjuk kit rejt a pocak, illik-e rá a kiválasztott? Őt sem tudjuk elképzelni.


Érdekelne, hogy akiknek mindkét variációra van tapasztalatuk, melyiket tartják jobbnak, és miért? :)


Köszönöm előre is a válaszokat!



2015. máj. 13. 12:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Ha van rá lehetőség, hogy megtudjam, akkor meg akarnám tudni. Belezakkannék abba a 9 hónapba. Én nem tudnám kivárni, megütne a guta.
2015. máj. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
En tudni akartam. Ha tudom a nemet, akkor onnantol kezdve sokkal kozelebb lesz hozzam. O az en kisfiam, es nem csak egy baba. Maskeppen tudok beszelni hozza, elobb isneven nevezhetem ot, es abrandozni is konnyebb a jovorol, ha tudod, hogy fius vagy lanyos lesz az a jovo.
2015. máj. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Én sem bírnám ki, hogy ne tudjam, na meg felénk automatikusan megmondják ha akarod tudni ha nem. Számomra is közelebbi, szerethetőbb volt, hogy tudtam kit várok.
2015. máj. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobban tudok kötődni, ha tudom, hogy kislány vagy kisfiú. Nevén tudom nevezni, direkt neki választok ruhákat, más tárgyakat, jobban el tudom képzelni őt. Nem akarnék várni a szülésig. Meggondoltam ezt a második baba előtt én is, de aztán elvetettem az ötletet, ezek miatt.
2015. máj. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem bírtam ki hogy ne érezzek rá, de a barátnőm igen, ők nem tudták a baba nemét. Viszont ha nem akarod tudni előre közöld az orvossal nehogy elszólja magát.
2015. máj. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én nem bìrtam volna ki, hogy ne tudjam! Elsöre mi is kislànyt akartunk s meglett a vàgyunk! Màsodszorra a férjem mondta mindegy mi lesz én viszont amennyire lànyt akartam elöször annyira ràmjött egy érzés, hogy fiút szeretnék! Egyiknél sem bìrtam volna kivàrni a szülésig! Megkérdeztem mihelyt làtni lehetett! Màsodik kisfiù lett! Mikor még a pocakomban voltak màr a nevükön beszéltem hozzàjuk, ìgy én örülök, hogy tudtam elöre a nemüket!
2015. máj. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ugyanez van bennem is amiket leírtatok. Ha tudnám a nemét, akkor már ezzel is erősebb lesz a kötelék, úgy tudnék beszélni Hozzá, tervezni, gondolni a jövőre. Legalábbis a lányommal így volt. :) És hiába volt terhesség előtt kiválasztott nevünk, éreztük, hogy nem illik Rá, így újat választottunk Neki, mert a szülő-gyerek kapcsolat valahogy már akkor kialakult, és megmagyarázhatatlan megérzéssel párosult. Emiatt is talán húzok jobban a megkérdezés felé. :)

Csak elképzelve az is olyan csodás lehet, ha ott a szülésnél ér a meglepetés, hogy kit hoztál a világra..ezért gondolkodtunk el ezen a lehetőségen is. :)

2015. máj. 13. 13:05
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőt tudtok, a másodikat nem! Szuper volt, amikor megtudtuk, hogy kisfiúnk született egy gyönyörű kislány után. Én ugyanígy csinálnám most is. A második meglepi baba volt, és csodás volt.
2015. máj. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
24%

#2 vagyok, es meg valami az eszembe jutott.


Egy barati hazasparnak tavaly nyaron szuletett meg a kisfia. Ok sem akartak tudni a nemet, es csak a szuletese utan tudtak meg. Amit en ketlek... Ugyanis lehet, hogy az orvos nem mondta meg a nemet, de pl. toltottek fel 4D-s uh kepeket, es egyertelmuen latszik, hogy kisf,us vonasai vannak. Meg az ember egy ido utan ohatatlanul is meglatja az uh kepeken a baba nemi szervet.

Total vaknak kell ahhoz lenni, hogy a 40 het alatt ne vegye eszre uh-n a baba nemet.

2015. máj. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
72%
Akkor én totál vak vagyok, mert nem vettem észre a képeken, de nem is akartam tudni! Mi nem kérdeztük meg, mert én nagyon lányt akartam és úgy voltam vele, hogy ha félidőben megmondják, hogy fiú, akkor szomorú lettem volna, és azt a baba is megérezte volna, hogy nem olyannak várjuk, amilyen. Úgy voltam vele, hogy születése után már az ember annyira örül, hogy nem érdekli, mert végre a kezében van, de terhesség alatt ezen kattogni hónapokig, hogy hát én nem fiút akartam, az rossz lett volna mindenkinek. Egyébként itt mindenki, aki hozzászólt és megkérdezte a nemét, olyan is lett, amit várt... Most is kismama vagyok és most sem kérdezzük meg. Engem nem zavar, hogy nem tudom a nevén szólítani, nálunk az is meglepetés lesz, csak szülés után mondjuk el mindenkinek. Közvetlen ismerőseim is mind így voltak, sógoromék és két baráti pár sem kérdezte meg a nemét, és ugyanúgy a nevét is csak szülés után tudtuk meg. Jó volt, hogy meglepetés volt...
2015. máj. 13. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!