Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennél ebben az esetben,...

Mit tennél ebben az esetben, ha mennél az anyósodékhoz?

Figyelt kérdés

Férjem szülei Bécsben laknak, minden 4. hétvégét náluk töltjük. Ekkor előkerül az alkohol és "muszáj" inni, addig erőltetik, míg el nem fogadom (pedig máskor nem szoktam inni, nem igazán szeretem).

Úgy érzem, most összejön a baba, hétfőre "nemvárom". A probléma az, hogy jövő hétvégén megyünk hozzájuk, de mi van, ha előtte pozitívat tesztelek? Mondjuk már el nekik ennyire az elején, hogy pozitív volt a teszt, ezért nem akarok inni? Vagy igyak, nem árthat ilyen korán a babának?


Egyébként anyósom mindig azt mondja nekem, hogy nem akar még unokát - fiatal. Másnak meg, hogy alig várja, hogy unokázzon.


Ha most ez nem is lesz probléma, mivel 4 hetente megyünk, valamikor aktuális lesz, szóval minden választ szívesen fogadok.


2015. jún. 5. 07:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
87%
Senkit nem lehet itatni. Mindenki a saját száján iszik. Ha nincs kedvem inni, felnőtt módjára nemet mondok. Ha lefognak és megtöltenek, akkor megvédem magam, de idáig biztosan nem jutnak el a szülők. Az alkohol árt a babának, én nem innék. Anyósod engedélye meg nem kell ahhoz, hogy gyereket szülj.
2015. jún. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
15%
Nyugodtan ihatsz a terhességed alatt is, ha keveset iszol.
2015. jún. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

1. Olyan nincs, hogy nem akarsz inni, de mégis muszáj. Van szád, megmondod,hogy nem iszol alkoholt és kész. Ha kitöltik a poharadba, akkor otthagyod. ENNYI.


2. A terhességek nagy része az elsö 6-8 héten megszakad, emiatt szerintem hülyeség nagy dobra verni.


3. Az anyósnak semmi köze ahhoz, hogy nektek lesz gyerekeket vagy sem. Ha neki nem tetszik, akkor kihagyjátok a babázásból. (Remélem, azért a férjed akar gyereket és nemcsak te sikeríted be valahogy).


4. Ha ennyire nem vagy képes kiállni magadért, akkor még nagyon nem vagy érett egy gyerekre.

2015. jún. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
2-es: azt írja a kérdező, hogy alapvetően nem szokott inni, csak erőltetik. Egyrészt szerintem az, aki anya akar lenni, tanuljon meg nemet mondani. Másrészt meg ki a frász kockáztatná a gyereke egészségét csak azért, mert anyósék rendszeresen isznak? Nevetséges. Egyáltalán nincs szüksége alkoholra, főleg várandósan. Ideje felnőni és nemet mondani arra, amit nem akar megtenni! Akkor is, ha anyósnak nem tetszik. Nem gondolod, hogy sunnyogásból alkoholt inni nevetséges már ilyen élethelyzetben??? N31
2015. jún. 5. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Nehezen fogadtak el anyósék, szóval azt teszem általában amit mondanak. Meg mindig nagyon minőségi, felső kategóriás piák vannak nálunk, nem mondhatom, hogy nekem az 50 ezres pezsgő nem ízlik. Ha nem innék valamit, hozzák a másikat.

Volt már, amikor kapkodtam be a C vitamint előttük, és mondtam, hogy antibiotikum, nem ihatok rá sajnos. :)


A férjem pedig nagyon szeretné a babát, mindenféle babás-terhes cikket küldözget nekem e-mailben meg egy csomó könyvet is vett ebben a témában. Ő mondta, hogy hagyjuk abba a védekezést, mert itt az ideje, 30 éves korára babázni akar.

2015. jún. 5. 07:29
 6/17 anonim ***** válasza:
32%
MOndd hogy gyógyszert szedsz és nem ihatsz rá. Én mindig ezt mondom, mikor nemvárt környékén nem akarok inni.
2015. jún. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%

Hat mi van ha azt mondod nekik, hogy nem erzed jol magad es lefekszel aludni. Kul a ferjem es en sem iszunk es minket is probalnak az en csaladom itatni. A batyam kifejezetten arrogansan, de meg sosem sikerult megitatnimminket.


Tenyleg el kell kezdened nemet mondani, mert fejedre nonek. Majd azt is megmondjak milyen suliba menjen a gyereked es mi legyen ha nagy lesz.


Ferjedet kerd meg hogy vedjen meg es mondjon nemet, mert neki konnyebben visszabeszel o. Legalabbis ugy kellene lennie.

2015. jún. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
16%
Én betegségre hivatkozva átmenetileg szüneteltetném a rokonlátogatást.
2015. jún. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
23%

Ha semmikepp nem jon szoba a nemet mondas, mondd, hogy


- gyogyszert szedsz

- ittal nemreg egy kicsit sokat, es nem kivanod

- dietan vagy dietetikus tancsara, mert inzulinrezisztens gyanus vagy, ezert nem fogyaszthatsz semmilyen cukor tartalmu dolgot (vigyazz, hogy ha ezt mondod, akkor ne egyel sutit se)

- nem erzed jol magad, es nagyon nem kivanod az alkoholt, de szivesen innal valami 100%-os, elotted preselt gyumolcslevet:) (ha rogton kersz valami mast, talan leszallnak a temarol)

- bejelented, hogy gyereket akartok, es nem ihatsz, mert mi van, ha osszejott (bar gondolom ez nem opcio)

- miutan kitoltik, ugy csinalsz, mintha picit beleinnal, es leteszed az asztalra, amikor nem figyelsz, kiontod

- megmondod, hogy lehet, hogy te fogsz hazavezetni, ezert nem ihatsz

- megmondod, hogy nagy a kisertes, de a mostanaban nagyon erzekenyen reagal a gyomrod, es a mult es a mult honapban is meghajtott a pia (es kersz helyette gyumolcslevet)

2015. jún. 5. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire nem lehet gyenge egy ember, mint te! Mi ez a megfelelési kényszer? Ha nem iszol, akkor nem fogadnak el? Nevetséges az egész! Komolyan mondom! Egy felnőtt nőtől én többet várnék, főleg, ha anya akar lenni. Szedd össze magad és egyszerűen mondj nemet és ennyi. Nem tartozol magyarázattal! Az ötvenezres pezsgőt is otthagynám az asztalon, ha nem akarok inni, akkor nem iszok. Ha ezt nem lehet felfogni, nagyon sajnálom őket. Meg kéne húznod egy határt, mert kezd átmenni szánalmasba, főleg ez a C vitaminos sztori. Mikor kezdesz felnőttként viselkedni végre? N31
2015. jún. 5. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!