Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennél ebben az esetben,...

Mit tennél ebben az esetben, ha mennél az anyósodékhoz?

Figyelt kérdés

Férjem szülei Bécsben laknak, minden 4. hétvégét náluk töltjük. Ekkor előkerül az alkohol és "muszáj" inni, addig erőltetik, míg el nem fogadom (pedig máskor nem szoktam inni, nem igazán szeretem).

Úgy érzem, most összejön a baba, hétfőre "nemvárom". A probléma az, hogy jövő hétvégén megyünk hozzájuk, de mi van, ha előtte pozitívat tesztelek? Mondjuk már el nekik ennyire az elején, hogy pozitív volt a teszt, ezért nem akarok inni? Vagy igyak, nem árthat ilyen korán a babának?


Egyébként anyósom mindig azt mondja nekem, hogy nem akar még unokát - fiatal. Másnak meg, hogy alig várja, hogy unokázzon.


Ha most ez nem is lesz probléma, mivel 4 hetente megyünk, valamikor aktuális lesz, szóval minden választ szívesen fogadok.


2015. jún. 5. 07:16
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

3-as válaszoló minden szavával egyet értek.

Én nem iszom alkoholt, nem elvből, hanem mert nem ízlik, sosem szerettem. Soha, senki nem tudott megitatni, és elég szokott lenni, a "köszönöm, nem kérek". Nem tartom intelligens embernek, aki ebből nem ért. Az, hogy valaki megsértődik, vagy nem ért a szóból, nem szokott érdekelni, ez már az ő problémája.

2015. jún. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez durva, minek hazudni,hogy a c vitamin antibiotikum. Ennyi erővel mondhattad volna,hogy antibiotikumot szedsz és nem ihatsz rá,mért kell be is venni valamit! Én nem iszok eleinte erőltették, letették elém,próbáltak rábeszélni, de én soha nem ittam, alapból nem iszok nem fogok az ő kedvükért sem, nem szeretem kész. Mostmár megszokták, nem kérdezik,hogy iszok-e. Az az Ő dolga,hogy nem akar unokát, az meg a tiétek,hogy ti meg igen, de ha most ilyen gondok vannak,hogy nem mersz nemet mondani mi lesz később? Ha fel akarja venni a gyereket amikor nem szeretnéd mert pl alszik vagy olyat akar neki adni enni amit te nem szeretnél, akkor hogy mondasz nemet?
2015. jún. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Figyelj.. Ha nem értik hogy antibiotikumot szedsz, akkor az úgy érdekes.. De ha minden kötél szakad, nem mindenki várja meg a 12 hetes kort, pl én is szerettem volna de röntgenes anya és kellett volna egy felvétel. Na most mot mondjak miért nem?? 5 hetes se voltam, éppen hogy pozi volt a teszt. De nem csináltam belőle nagy ügyet, elmondtam.
2015. jún. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
48%
Ha nem akarsz inni, nem kell, ezt itt már többen leirták előttem. Amúgy a terhesség 4. Hetében amikor valszeg tesztelni fogsz, de valójában a babád még csak 2 hetes nem kell aggódnod az alkohol miatt. Sokan nem tudják meg ilyen hamar, sőt van, aki már 6 hetes mire leesik neki és van olyan, akinél ugyanúgy becsuszik egy sör, vagy egy pohár pezsgő, mert épp ünnepségen voltak. Kár ezen stresszelni, főként, hogy még NEM VAGY TERHES! Ne haragudj, de a meg nem történt dolgok miatt idegeskedni számomra olyasmi, mintha szorakozasbol vagdosnad az eredeti. Erre mondom mindig azt, hogy a hídon akkor kell átmenni, amikor odaérsz a lábához.
2015. jún. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
48%
* ereidet
2015. jún. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem először legyél terhes, elég után elméleteket gyártani. Simán lehet mondani,hogy olyan gyógyszert szert, amire nem szabad inni.
2015. jún. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szia kérdező terhes vagy már?
2015. jún. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!