Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vetélés után terhesen -...

Vetélés után terhesen - idegileg hogy bírtátok?

Figyelt kérdés

Nincs még gyerekem. Két vetélésem volt tavaly (10. és 16. héten). Mindkettő barnázással kezdődött.

Most 7+2 vagyok, nincs barnázás, és kapom az Utrogestant, amit legutóbb a doki nem volt hajlandó felírni. (Azóta más orvosom van.)

Tehát nincs baj, de éjjel rosszat álmodtam (hogy vérzek) és mindig rettegve megyek vécére.

Az álmomtól még mindig szörnyen érzem magam. Hogy lehet ezen túljutni? Hogy nyugodhatnék meg? Vagy el kell fogadni, hogy ez a terhesség bizony nem lesz felhőtlen?


2015. aug. 31. 11:57
 1/7 A kérdező kommentje:
Leginkább olyanok válasza érdekel, akik hasonlón mentek át. (Tehát vetélés/ek után lett gyerekük.)
2015. aug. 31. 12:01
 2/7 anonim ***** válasza:
2 éve volt vetélésem, most 5 hónapos a fiam. Végig eszembe volt, hogy mi volt, de amikor elöntöttek ezek a rémképek eltereltem a gondolataimat. Hiszen nem a múlt a lényeg, hanem a jelen. Egy idő után, már nem foglalkoztam vele, ha eszembe jutott, aztán egy idő után el is múltak a rémképek. Szóval, nyugodj meg, és próbálj meg ne rémeket látni. Nagyon nehéz, de hidd el menni fog!
2015. aug. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2 vetélés után már két lányom van. Mikor az első megszületett gyerekemmel voltam terhes minden éjjel azt álmodtam, hogy vérzek és elvetéltem... Nagyon aggódtam végig. Megértelek. A biztató: A második lányunk meglepi baba volt, két hónapig nem is sejtettem, hogy jön, menstruáltam közben jó hosszan... (akkor 5 hónapos volt a nagy, eszembe sem jutott, hogy jönne még egy főleg az előző küzdelmek után...)Aztán feltűnt, hogy mi a szöszért lehet heteken át hányingerem és akkor kiderült, hogy jön a második baba. Orvos is megerősítette, majd jó kis görcsök jöttek úgy 8-9 hetesen, majd vérzés 2 napig. Csalódás, majd kiderült, hogy ennek ellenére a kislány él és virul. Akkoriban hallottam a rádióban egy mondatot, hogy amelyik gyerek meg akar maradni, akkor is megmarad, ha kiugrasz az ablakom. Ez akkor nekem nagyon nagy biztatás volt és nem izgultam többet érte. Jött, mert jönni akart, mert kaptuk. Egyébként szörnyű rosszcsont :-))) Aggódás helyett nyugodj meg, és élvezd azt a kevés csendes és nyugodt időt, amikor még senki nem visong, rohangál körötted, reméljük rendben lesztek és majd jön az is. Addig olvasd el, amit még el szeretnél, nézd meg a moziban, ami érdekel, netezz, sétálj, vagy bármi, amit szeretsz, élvezd a csendet és nyugodj meg!
2015. aug. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem lesz felhőtlen. Nem lehet kitörölni a rossz emléket. DE! Ez egy másik terhesség, amihez kaptál megfelelő segítséget, minden rendben lesz. Csak a tudatalattid játszik veled, valahogy fel kell dolgoznod.

Nekem az a tapasztalatom, hogy amíg nem éreztem a magzatmozgást, nem tudtam megnyugodni, csak reméltem, hogy most minden jól alakul. Tedd te is ezt, gondolkodj pozitívan, mert most minden rendben lesz.

2015. aug. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A 6. héten vetéltem el június elején, július végén pozitívat teszteltem.

Elég nagy meglepetés volt, véletlen jött, illetve tudom, hogy nem véletlen - a Jóisten Őt küldte az elvetélt pici helyett. Szándékosan, a tudtunkon kívül. Ezért nem aggódom, mert Ő megtartja a kis életet. Isten jó!

2015. aug. 31. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szintén két vetélésem volt tavaly, most 19+4 vagyok. Én is gyakran álmodom azt, hogy elönt a vér, a rossz emlékeket sajnos nem lehet kitörölni. Próbálok nyugodt maradni, mert az állandó stresszelés nem tesz jót a babának. De teljesen átérzem, amit írtál, én sem tudom felhőtlenül élvezni a terhességet. Minden lefekvéskor és ébredéskor elmondom magamak, hogy minden rendben lesz, mozog a baba, ő erős és egészséges, velünk fog maradni. Mást sajnos nem tudok tenni, csak bízom benne, hogy már nem lesz baj.
2015. szept. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, utolsó, mindenen pánikolok, az erősebb folyáson jelenleg (mert a második esetben szivárgott, majd elfolyt a magzatvíz), és félek, félek, ha megy a hasam, ha fáj a hasam - ha nem érzek semmit, akkor is.

Egy barátnőm szerint (két vetélés után szült) nem is igaz, hogy ilyenkor aggódás nélkül lehet terhesnek lenni.

A rossz álmom meg annyira belém akaszkodott, hogy egy ideig nem tudtam, valóság-e, aztán meg, hogy nem előrejelzés-e. Jaj.

Kisfiad lesz vagy kislányod? Nagyon szurkolok.

És mindenkinek köszönet a kedves válaszokért.

2015. szept. 1. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!