Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen szabad szolizni?

Terhesen szabad szolizni?

Figyelt kérdés
Legjobb barátnőm 2 hónapos kismama, és szolizik, már mondtam neki, hogy legalább szülésig ne járjon, de hajthatatlan. Lesz baja a babának? :(
2015. aug. 29. 17:01
 1/4 anonim ***** válasza:

A szoli nagyon nem ajánlott terhesség alatt, az én dokim direktben kiemelte a terhességem elején, hogy kerüljem a szoláriumozást. Hogy konkrétan mit okoz, nem tudom, de gondolom nem jó, ha tiltják...A túlzott felhevülés biztosan nem jó, de emellett is lehet még ezer ok.

Szóval ha már valaki felelősségteljes kismama, odafigyelhetne, hogy mit szabad és mit nem. Ha valamivel ártok a gyerekemnek, azt elvből elkerülöm.

2015. aug. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha csúnya bőrt akar, akkor hajrá, a bőr terhesség alatt sokkal érzékenyebb, esélyes, hogy foltos lesz a bőre, ezt mondd el neki, hátha a hiúságára lehet hatni, ha már a józan eszére nem. Heti 3-4 percet ír maximum ez a cikk: [link]


De aznap több folsavat kell bevinni, és mivel nincsenek adatok arról, hogy a babára káros-e, én biztosan nem csinálnám... Remélem, szaunázni nem jár, mert az viszont tilos.

2015. aug. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szolit, szaunát és forró vizet azért kell kerülni, mert felheviti a magzatvizet.

És alhasi verboseget okoz, elvetélhet tőle.

Én el nem mennék. Kizárt..

2015. aug. 29. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
52%
Jàrtam, bàr keveset, semmi bajom nem lett tőle, a babànak sem, és a terhességgel sem volt soha gond.Nyitott szoliba mentem, ami kicsit sem forrósodott fel, alig volt meleg. Az orvosom nem tiltotta. Nem is tudtam, hogy gondot okozhat, nemnagyon van erre tanulmàny. Viszont a mâjfoltok jobban kijöhetnek ha terhesen szozik. Én 3 vagy 6 percre mentem, 10-20 percekre forró szoliba nem feküdnék be, tényleg felforrósìt, de nem hinném hogy vetélést okozna.
2015. aug. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!