Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kérem ha valakinél volt...

Kérem ha valakinél volt hasonló gond segítsen!?

Figyelt kérdés
20 hkm vagyok, méhszáj értékem borzalom, méhnyak felére rövidült.. (CG:1000). Nem akarom hogy ilyen korán baj legyen, fekszem egész nap! Kihúzhatom még a 32-36. hétig legalább? Nagyon el vagyok keseredve..
2015. szept. 19. 12:56
 1/9 A kérdező kommentje:
Ja, a méhszájra lóg a lepényem pluszban..
2015. szept. 19. 14:48
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek is nyugalom!Nem nyílik a méhszáj, csak a méhnyak rövidült meg némileg. Nekem már a 16. héttől hol 2000-nek, hol 1000-nek nézték az orvosok. SZTK-ba jártam, sok orvos látott, ezért volt eltérő. Emellett én rengeteget is görcsöltem. Szedtem a magnéziumot, amit neked sem ártana, ha esetleg még nem szeded és pihentem rengeteget, de azért naponta 30 perc sétát megengedtem magamnak. Én végül 36 hetesen szültem, de nem a méhnyak és a méhszáj miatt, hanem 3.5 kg-os volt már a fiam és a burok repedt meg. Egyik ismerősömnek már a terhesség legelejétől kezdve 1000-es volt az értéke, mégis túlhordta a gyereket. :)
2015. szept. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Persze, a magnéziumot szedem 4x1 et. Remélem ez vàltozhat még, javulhatnak a dolgok.
2015. szept. 20. 08:56
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kihúzhatod akár a végéig is, nekem más okból de azt mondta a doki csoda lenne ha kihúznám a végéig,de jó lenne legalább a 37ik hétig húzni,ehhez képest nem indult be a szülés,ezért (is,meg előző is császár volt) császározni kellett.
2015. szept. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 14-16. hétnél már rövidebb méhnyakot mondtak, de a 39. héten szültem császárral. 4X2 magnéziumot szedtem végig.

Rendben lesz minden, csak ne stresszelj, vigyázz magadra és pihenj sokat! :)

2015. szept. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem a 24. héten közölte a doki, hogy megrövidült a méhszáj, onnantól napi 3X2 szem Magne B6, plusz nekem Cordaflexet is kellett szednem, napi 3X2 szemet (ez egy gyógyszer). A 28. héttől táppénzen otthonmaradtam, kíméltem magam, sokat pihentem. Végül a 39. héten megszületett a kisfiam épen, egészségesen.


Szóval ne aggódj, pihenj sokat, ne stresszelj, feküdjél.


Én is megijedtem amikor ezt közölték velem, de utánanéztem interneten, sajnos sok nőnek van ilyen gondja, de aki vigyázott magára annak a nagy része kihúzta legalább a 36. hétig, legalábbis én ezt olvastam.


Kitartás és minden jót Neked!

2015. szept. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2015. szept. 21. 17:27
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Első fiamnál 20.héten 1100 volt az értékem, külső méhszáj is kinyílt, mégis végig hordtam, bár sokat feküdtem, pihentem, és nem görcsöltem.
2015. szept. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utolsó. Neked nem feszült a hasad gyakran/nem keményedtél pl egy "hosszabb" séta után? Persze pihenek, de vannak dolgaim amiket muszáj intéznem. Ilyenkor keményedek rendesen..
2015. szept. 22. 17:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!