Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kivancsi lennek a ti velemnyet...

Kivancsi lennek a ti velemnyetekre is! Mit tennetek a helyembe?

Figyelt kérdés

16 es fel eves lany vagyok. Ma voltam ultrahangon es 5-6 hetes terhes vagyok. A baratom elhagyott. Nem tudom hogy a szuleim segitsegere szamithatnak-e. Ti mit csinalnatok a helyembe?! Megtartanatok a gyereket vagy elvetettnetek ?


surgosen varom a valasozkat! Koszi elore is!


2010. márc. 15. 16:56
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
17.43 és 18.53 vagyok.Nyugi mindenki mindenkit leszavaz !!Miért?Ne keress válaszokat!Engem ios leszavaztak pedig nem hiszem,hogy szülőként tehetnék többet mint ,hogy feltétel nélkül elfogadom a lányom döntését és támogatom Őt ahogy csak tudom?MI kell ennél több?NA szép 37%...De kit zavar?Mutassa meg a kedves lepontozó Ő mit csinálna jobban!:) Szép estét mindenkinek!!!
2010. márc. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat meg ha nehanyan meg is sertettek vele ! Szoval a lenyeg hogy depresszios vagyok es nem birnam elviselni hogy ha abortuszra kerulne a sor! Tudom milyen nehez egy babat felnevelni tisztaba vagyok ezzel! De ha mar megcsinaltuk es hiaba a vedekezes csak becsuszott akkor en mar vallalni akarom a felelosseget! Persze a baratom azzal van hogy o kifizeti az abortuszt es hogy ne rontsam el az eletem nah meg persze az ovet se! Amugy mindjart beszelek anyummal de nagyon felek :( De remenykedek hogy o megert hisz neki mar volt elottem egy abortusza es meg mindig nagyon banja :(

Koszi a valaszokat !

2010. márc. 15. 20:36
 23/29 anonim ***** válasza:
76%
Akárhogy is alakul, mindenképp dönts(döntsetek) úgy, hogy soha ne bánd meg. Sok sikert, és írd meg mi történt.
2010. márc. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
69%
Remélem minden rendben lesz! Szorítok! Ha bármi kérdésed van, írj nyugodtan privit. (7 hónapos baba anyukája)
2010. márc. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
93%

17:43 persze hogy senki nem kötelezi a szülőket. De vajon mit csinál egy 16 éves lány aki mellett nem áll a párja sem? Ha a szülei szeretik a gyereküket, nem fogják hagyni hogy utcára kerüljön, de ebben az esetben meg nekik kell elátni az unokát is. Hát ehhez nekem nem lenne pofám, hogy "bocsi anyu, nem bírnám elviselni az abortuszt, ezért hazahozok egy kisbabát dolgozz rá is" Mert a kérdező mit tud csinálni? Azt mondja tudja hogy nehéz lesz és sok pénz de ő meg tudja csinálni. De az az igazság hogy bármi amit kap azért nem ő fog megdolgozni, neki meg a gyerekkel kell foglalkozni sőt lehet hogy még azzal sem, csak tanulni kell neki...

Amúgy kedves kérdező azt hiszed a depresszióból kigyógyít a gyerek? Hát ez nem így van, sőt ettől még súlyosabb lehet, és veszélyezteted a gyereked! Szerintem kislánynak nem való kisbaba.

2010. márc. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
17.43 vagyok .Igazad van kedves utolsó nagyon sok dologban!Viszont én még most is azon az elven vagyok ,hogy ha gyereket vállalok akkor segítenem kell és a legjobb tudásom szerint támogatni Őt.Jelen esetnem egy félig még kislányról van szó akit védekezés ellenére teherbe esett.Elhagyta a pasija .Ilyenkor még a szülő is rúgjon rajta egyet?Én azt írtam mind két lehetőségben támogatnám a lányom .Nem pedig azt,hogy minden áron megtartatnám vele a babát.Ha viszont szeretné megtartani akkor nem akadályoznám meg.És igen segíteném Őt addig amíg el nem végezné az iskolát és nem tudna a kicsiről Ő maga gondoskodni.Mind ezt úgy,hogy a baba tudja,hogy Ő az anyukája én csak a mama lennék.Szerintem ezt minden jó érzésű szülő megtenni.Melyikünk nem hibázott még?És melyikünknek nem segítettek a szülei az életében valamilyen módon(nem csak anyagiakra értsétek).De nem vagyunk egyformák... :)Én így gondolom és ha hasonló cipőben lenne a lányom akkor így cselekednék!Nem biztos,hogy 100%-ban helyesen ,de talán a legemberségesebben.További szép napot mindenkinek4
2010. márc. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok.Még azt elfelejtettem 21 évesen szültem a nagylányom.Sajnos a sulit abba hagytam.6 éves volt a lányom amikor lediplomáztam és lassan kiépítettem magamnak a biztos egzisztenciát.Tavaly született a kisfiam.Hidd el ebben az életben feladatunk van,mindenkinek.Csak helyesen kell megoldani:)és ügyesen venni a buktatókat!
2010. márc. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
71%
Persze hogy minden jóérzésű szülő megtenné. Nem is arról van szó, hanem arról amikor a kamasz azt mondja nem érti miért nem tarthatja meg. Mert nem tud belegondolni hogy milyen dolgozni és eltartani. Én inkább arra gondolok hogy van olyan eset hogy a szülő nem tudja. De lehet csak magambón indulok ki, az én szüleim nem tudtak volna sokat segíteni 4 testvér mellett, el sem fértünk volna annyian a házban.
2010. márc. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
78%
Jogos ,persze !Lehet,hogy éppen ezért vélekedek így!Hidd el én is írhatnék arról,hogy az én szüleim engem milyen mértékben támogattak vagy arról,hogy én is kerültem "abortusz közeli állapotba".Senkinek nem kívánom ennek a lelki terhét amikor más akarja a gyermekedet "abortáltatni"és nem Te!Hihetetlen lelki mélységekbe kerülhet az ember.Mellesleg egyedül nevelem a 2 gyerekem amim van azt én teremtem meg nekik.Volt ,hogy napi 16 órákat dolgoztam.De mindenek felett anya vagyok,és ez a legerősebb kapocs és a legnagyobb feladat az életben.Olyan minta holtomiglan -holtodiglan,Jóban és rosszban szorozva százzal.
2010. márc. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!