Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A mai világban miben más, a...

A mai világban miben más, a terhesség, szülés, kismama ruhák mint régebben 80-90-venes években?

Figyelt kérdés
2016. jan. 3. 15:21
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
63%
1983-ban születtem, a nememet nem tudták, pedig volt UH. Akkor derült ki, amikor megszülettem. Császárral születtem a kiírt dátum előtt pár nappal. Beindult a szülés, de a mai napig nem tudjuk, hogy pontosan mi volt a császár indoka.
2016. okt. 13. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
63%

1988. Anyám apám nadrágjait hordta a terhesség alatt, állítólag drága lett volna egy kismamaruha, de szerintem inkább nem akart erre költeni, egy gyereket tervezett és nem is lett több. Terhesség és szoptatás alatt is dohányzott, akkoriban ez sajnos gyakori volt. :( Ikerterhességnek indult, én maradtam meg, a halott magzatot nem távolították el csak a császármetszés során. Hagyták, hogy a 42. hét után is még terhes maradjon, pedig terminustól kórházban volt, UH és CTG is mutatta, hogy baj van, méhen belül sorvadtam és az egyik orvos előzetesen császármetszést javasolt, mégis magamtól indultam el közel 3 hét túlhordás után. A magzatvíz zöld volt, de fél napig hagyták vajúdni anyámat a faros-lábtartásos gyerekkel. Szívhangom többször leesett, ő is állandóan elájult, apám volt vele, amíg lehetett, oxitocinra és sétálgatásra sem tágult, pedig 2 ujjnyira volt nyitva hónapok (!) óta. Vajúdás alatt nem ehetett, nem ihatott, csak a száj sarkát szabadott vizes ronggyal törölgetni. Végül jött a saját orvosa, kizavarták apámat a szülőszobáról, anyámat elaltatták, kikaptak belőle a halott ikertestvéremmel együtt, kaptam egy 3/7-es Apgar értéket és egy hétig antibiotikumot. 7 naposan engedtek haza a kórházból, máshol 2 hét volt császár után, de ez a budapesti MÁV kórház volt, ahol sokan szültek, kellett a hely. Hogy lány leszek, azt 80%-ra mondta az orvos UH alapján. Terheléses cukrot (OGTT) nem néztek egyszer sem, viszont a 16. és 18. héten is volt AFP vérvétel, mára ez teljesen elavult.

Most már 41+6-nál szinte mindenhol indítanak, ha sorvad a baba és ha 3. fokban érett (meszes) a lepény, akkor megindítják a szülést, több a programcsászár, többen ismerik a dohányzás negatív hatásait, elérhetőbbek, csinosabbak a kismamaruhák és használtan is könnyebb hozzájutni.

2018. jún. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
A vágás is függőleges volt, nem bikinimetszés, vagyis csak ritkán vágtak vízszintesen és kevesebbet engedték a VBAC-t is, bár volt rá példa. Császár csak altatásban, epidurál nem volt vagy csak elvétve, oxitocint már akkor is előszeretettel alkalmazták már anyósomnál is, aki a 70-es évek végén szült.
2018. jún. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Anyukámnak bikinimetszéses volt 1985-ben.
2018. jún. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!