Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki megnyugtatna, légyszi?...

Valaki megnyugtatna, légyszi? Afp értékem 0,57 MOM! Sírhatnékom van!

Figyelt kérdés
Most kaptam meg az eredményt, mom 0,57, a másik érték 23,9 ng/ml. A vérvétel az utolsó mensi szerint pontosan a 16. hét reggelén vették le. 2-3 hete voltam uh-on, akkor a doki azt mondta, hogy kb. 1 héttel kisebb, de nem kell aggódnom! Most már igen? NT rendben volt a 12. heti uh-on. Félek!
2010. ápr. 1. 09:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
az alacsony AFp nem jelent semmit és nem utal semmire. Persze ez nem jelenti azt, hogy nem lehet esetlegesen beteg babád, de az alacsony AFP-ből nem lehet következtetni semmire. A magasból igen, ott nagy valószínűséggel valamely testrészét nem fedi bőr a babának (nyitott gerinc, hasfal), de ez csak extrém magasnál és ez sem biztos, csak lehet esetleg ez az oka.
2010. ápr. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Az enyém 0,37 volt, és teljesen egészséges babám született!

Ne aggódj!!!

2010. ápr. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ne aggódj! Tudom ezt könnyű mondani! Én a második babámmal jártam így mint te, hogy alacsony volt az AFP értékem. Valószínüleg korábban csinálták a tesztet mint a valódi 16. hét ami miatt lehet alacsony az érték! Ami viszont jó hír, hogy el fognak küldeni genetikai tanácsadásra. A 18. hétre kérj időpontot, de inkább a 18 hét vége felé, lehet akár a 19. hétre is kérned, akkor az igazi. A genetikai tanácsadáson szépen végignézzik uh-al a babát, töviről-hegyire. Ott ki fog derülni, ha valami baja van! Én 18+6 naposan mentem a tanácsadásra és kiderült, hogy 18+2 a terhességi korom, pedig nagy volt a babám. viszont! A vizsgálat 25 percig tartott, rendesen végignézzett a doki mindent. (Az első terhességemnél 5 perc alatt elrendezték az egészet!)

Szerintem sokkal jobban jártam mint előzőleg, viszont az a 2 hét ami az AFP eredmény megérkezése és az uh között volt az nekem is lélekörlő volt. Próbáld meg lekötni magad valamivel, ne ezen járjon egész nap a gondolatod!

2010. ápr. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Második babám és nagyon várjuk és rettenetesen aggódó fajta vagyok! Genetikai uh itt nálunk mindenkinél kötelező, az AFP eredmény birtokában mindenkinek pontosan a 18. héten csinálják. Nekem ma van időpontom egy órára, de a percek mintha visszafelé múlnának.
2010. ápr. 1. 10:16
 5/16 A kérdező kommentje:
És innen küldenek, ha szükséges genetikai tanácsadásra.
2010. ápr. 1. 10:18
 6/16 anonim ***** válasza:
Az enyém 0,6 lett. Én is ugyanígy kétségbeestem mint te, ráadásul még 37 éves is vagyok. A védőnő elrémisztett mindenféle beteg gyerekkel, mert nem vállaltam a magzatvízvételt. Nekem is jók lettek a 12. heti és a 18. heti uh-ok. De a biztonság kedvéért 19 hetesen elmentem egy 4D-s uh-ra, ahol megnyugtattak, hogy semmi baja a babámnak. Voltam genetikán, de az egy nulla volt. Tegnap voltam 23 hetes, és visszarendeltek megint uh-ra. De most is minden rendben volt. Nyugi, nem lesz semmi baj!
2010. ápr. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Az még lemaradt, hogy nekem is pont aznap reggel vették le a vért amikor betöltöttem a 16 hetet. Szerintem korai volt, a doki is ezt mondta, hogyha egy pár nappal később veszik le, akkor már más az eredmény.
2010. ápr. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Remélem nekem is azért alacsonyabb, mert nem jó időben vették le a vért!
2010. ápr. 1. 11:08
 9/16 anonim ***** válasza:
Az AFP még előttem van, de azt hiszem, megnyugtató választ tudok adni.Épp tegnap voltam a védőnőnél.Kérdezte, mikor töltöm be a 16. hetet.Mondtam, ő meg azt tanácsolta, hogy számoljak rá arra a napra 3-4 napot, és akkor menjek.Így ápr. 8. helyett, 12- én fogok menni.Ennek is megvan az oka.Ezek szerint az AFP koncentrációja napról napra nő, és ha vártál volna még néhány napot, jó lett volna az eredmény.Olyan ez, mint a terhesteszt.Halvány 2. csík, erős csík..Úgy látom, nekem szerencsém van a védőnőmmel, mert mindent elmond és elmagyaráz.Nyugi, egészséges a babád!Még egy példa: unokatesómnak is pocsék lett az AFP, és most van egy 2 éves, makk egészséges kislánya.
2010. ápr. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Az én dokim addig nem engedi levenni, míg a BPD nem éri el a 36 mm-t, ezért nálunk előbb uh-on megnézik, hogy megvan-e a 16 hetes méret, és aztán engedik levenni a vért. Én is elvileg hétfőn voltam 16 hetes, de 33 mm volt a BPD, úgyhogy megyek holnap, addigra biztos elérte. Ha sokkal később veszik le (pl. barátnőmnél már 17 hetesen), akkor meg magas lehet (nála 2,58 lett, persze ott is volt para rendesen, de a genetikain mindent rendben találtak). Szerintem ne aggódj, biztos pár nap kellett volna még.
2010. ápr. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!