Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt milyen vegysze...

Terhesség alatt milyen vegyszereket kerüljek?

Figyelt kérdés

2016. máj. 27. 01:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

ténnyel, hogy minden anyag, mellyel kapcsolatba lép, ezáltal bejut a szervezetébe, az a magzathoz is eljut, mivel a véráram óhatatlanul eljut a babához.


A takarításnak vannak káros mellékhatásai, melyek a tisztítószerek hatásából adódnak, ami nem azt jelenti, hogy terhesség alatt nem kell takarítani, csupán azt jelenti, hogy alaposan meg kell fontolni milyen tisztítószereket alkalmazzanak a kismamák.


Tudni kell azt, hogy egy liter tisztítószerben átlagosan 10% kőolajhulladék található, mely bőrön keresztül felszívódva, valamint belélegzés útján bekerül a véráramba, és óhatatlanul eljut a magzat szervezetébe.


Érdemes terhesség és szoptatás ideje alatt olyan tisztítószereket alkalmazni, melyek természetes alapanyagokból vannak előállítva.

2016. máj. 27. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem,ha nagyon olyan takarítást kell csinálni (eddig 1x volt a terhesség alatt) akkor gumikesztyűt húztam, raktam fel egy maszkot és kb 2 perc alatt kitöröltem az adott részt az erősebb tisztítószerrel. Gázsütőbe csorgott ki egy kis cucc és az odaégett részt nem lehetett simán levakarni, kellett hozzá oldószer.

Alap esetben pedig igyekszem a legtöbb mindent ecettel, szódabikarbónával takarítani, de sajnos én azt tapasztalom, hogy nem tudunk mindent kikerülni, bármennyire is szeretnénk.

2016. máj. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát nemtudom... Anyukám 5 egészséges gyereket szült és végig használt hipót, domestost, sósavat.

Ismerőseimet megkérdeztem, hogy ők mit használtak illetve hogyan. Mind azt mondta, hogy ugyanúgy használtak vegyszereket persze nyitott ablaknál és kesztyűt vettek fel.

Pl egyik barátnőm szerintem már kicsit túlzásba viszi, mert mióta terhes nem hajlandó semmi házimunkát elvégezni. Annyi, hogy megfőzi az ebédet. De a párjának kell mosogatni is, mert szerinte a mosogatószer is vegyszer. Amíg a párja hetente mindenhol takarít addig ő átmegy a barátnőjéhez, mert nemakarja, hogy bármi baja legyen a picinek...

2016. máj. 28. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
17%

A pont az előttem szólóé.

Hallottam egyszer egy riportot:

Pénteken már nem ment le a bányába a hölgy, mert fájásai voltak... éjjel szült.

Hétvégén pihent, hétfőn ment vissza a bányába dolgozni.

Igaz, ekkor háború volt. - nem volt férfi.

Most nincs háború, ellenben van kb. másfél milliárd lusta getci, aki attól a pillanattól kezdve különlegesnek érzi magát, hogy lepisál egy indikátort és megtudja, hogy vemhes.

Felháborító - ez persze valahol a társadalom hibája is - hogy mint valami fáraó, szolgáltatja ki magát a legtöbb ribbanc, csak mert terhes és a sok szabadidejében mindenféle fasságokat keres a neten, amivel alátámaszthatja az igazát, hogy ő éppen miért nem csinál semmit.

Egyébként pont lexarnám, otthon mindenki olyan, amilyen.

A baj ott kezdődik, hogy ebben a szellemben is fogja felnevelni a kölkét, ami már sajnos engem is érint.

Mint mindenhol, itt is teljes tisztelet a kivételeknek!

2016. jún. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb félni, mint megijedni. Egy beteg gyereket egész életében ápolhatsz. És sose derül ki, hogy a vegyszertől volt, vagy amúgy is beteg lett volna.

Nem azt mondom, hogy ne mosogass, és hagyd el a lakást, ha valaki takarítani próbál, hanem hogy nem árt az óvatosság. Én pl. korábban is csak olyan vegyszert használtam, ami környezetbarát (de láttam nagyon durvákat is, pl. olyan lefolyótisztítót, amiből mérgező gőz száll fel használatkor - na ezt nem kéne beszívni egyébként se), és most, hogy terhes vagyok, használok gumikesztyűt is a biztonság kedvéért. Engem megnyugtat, és ez a fontos.


(Csendben megjegyezném azért, hogy abban viszont nem látok semmit rosszat, hogy az ember párja segítsen a takarításban, hogy a terhes nő többet tudjon pihenni.)

2017. jan. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!