Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartanátok a babát, ha...

Megtartanátok a babát, ha csak a párotok szeretné?

Figyelt kérdés
Már van egy lányom és nem szeretném mégegyszer átélni a kisbabákkal járó macerákat (fürdetés, éjszaka nem alvás stb). Párom szeretné a babát mindent megvenne a születésére. Azt mondja, ha elvetetem a kicsit többé nem ál velem szóba. Ti mit tennétek?
2016. szept. 26. 22:29
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
53%
Nem csak a tiéd a gyerek. Szóval a sorsáról sem dönthetsz egyedül. Viszont ez akkor is ér, amikor fürdetni vagy kelni kell hozzá...
2016. szept. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
54%
A testedről te döntesz.Viszont védekezni kellett volna ha nem akarjátok.Itt abortusz ellenesek vannak főleg,tehát sok jót ne várj.A párodat is megértem,bár jó lett volna ezt tisztáznotok,mielőtt összejöttetek.
2016. szept. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
68%
Nem. De azzal számolj, hogy ez a kapcsolat végét is jelenti.
2016. szept. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
57%
lényegtelen más mit tenne. a kérdés hajlandó vagy-e feláldozni a kapcsolatod azért, hogy ne legyen gyereked. Ha én lennék az apa megmondom mit tennék. elválnék és vinném a gyereket, a nőt elzavarnám azzal amivel jött.
2016. szept. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
75%
Tudod, ha nem akarsz gyereket, lehet ám védekezni is. Bár tudom, te is védekeztél, mint a többi 10 ezer gyakoris nő aki abortuszra megy...
2016. szept. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
52%
Meg csak azért megölni a gyereked, mert neked macerás vele foglalkozni... most a te gyereked is öljön meg téged ha már öreg leszel és macerás lesz veled törődnie?
2016. szept. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 A kérdező kommentje:
6# A lányom kilenc hónapos, még most is sűrűn kel fel éjszaka. Szeretném egyszer végre én is végigaludni az éjszakát.
2016. szept. 26. 22:47
 8/39 anonim ***** válasza:
52%
Hát, ha elmész az abortuszra és van lelkiismereted, akkor elég sokáig nem fogod még végigaludni az éjszakát...
2016. szept. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 misshutcherson válasza:
45%

Meg kell beszelnetek, hogyha megtartjatok a gyereket,akkor a párodnak is rendesen be kell szallnia mindenbe. Egyedül ket pici gyerekkel nem hagyhat...

(Az abortusz lehetősége a Te dolgod. A te tested es a te gyermeked,te dontesz arról,hogy szeretned-e. A parod pedig egy picit mar ne haragudj,de éretlen ha nem beszélgetéssel meg egyebekkel fenyeget... En itt hagytam volna ot egyedül)

2016. szept. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
48%

Hát sajnos hibát követtetek el. Nem védekeztetek. Lehet, hogy most bárhogy döntesz, akkor is vége a kapcsolatnak. Ha megtartod, akkor te fogsz kiakadni, veszekedések következnek....stb

Ha meg elveteted, akkor lehet tényleg fogja magát és elhagy. Habár elég nagy hülyeség lenne eldobni egy kapcsolatot ezért.

Azt gondolom, hogy jobb dolgok sülnének ki belőle, ha inkább nem tartanád meg. Akkor még mindig ki lehet engesztelni, és esetleg később mégis bevállalni egyet, de ha most bevállalod így kimerülten, akkor tönkremész lelkileg, idegileg. Általában a férfiak fele annyit se tesznek bele, mint amennyit mi szeretnénk a gyereknevelésbe. A családok zöménél a nő intéz mindent a gyerek körül. Tisztábarakás, fürdetés, játszás, etetetés....apa jórészt max 1-1 fürdetést, pelenkázást vállal be, 5-10 perc játékkal. Főleg az elején, mikor nem lehet mit kezdeni még a gyerekkel-mármint szerintük.

De ha úgy vagy ki, hogy nem csak 1-2 dolgot vállal be, hanem rendesen fele-fele alapon működik akkor meg aztán pláne ne vállalj be még másodikat.

Nálunk 2 gyerek van most már, külföldön élünk, úgyhogy semmi segítségünk, nem tudok szusszanni sem néha néha, ha ki vagyok akadva:D Akartuk mind a kettőt, sőt, a második jóval később jött, mint terveztem-de most már nem bánom. Mégis kicsit kimerítő a gyereknevelés. Az első 6 éves, a második most lesz 2 decemberben. Elég jó tesók, mégis kiakasztanak néha. Én 25 órában dolgozok, délután 2-től 3-ig csak a kicsi van velem, mert ahogy hazaérek 2-kor, már itt van a dada a kicsivel, 3-kor megyek a nagyért a suliba és 6.30, de inkább 7-ig egyedül vagyok velük itthon. De mire férjem hazaér, addigra általában megfürödtek, vacsoráztak, fogatmostak, leckeírás megvolt...szóval én intézem a nagyját. Aztán kicsi játék, mesenézés és közös fektetés 8 órakor. Reggel viszont párom viszi iskolába a nagyot és ő viszi a dadához a kicsit, szal a reggeli hiszti az övé...valamikor a reggeli és esti hiszti is az enyém volt. Na hát akkor ki voltam akadva rendesen. Mielőtt elmentem volna dolgozni reggel 6-kor hiszti, hazaérek 2-re, megint hiszti estig.....kiakasztó...és közben lásd el a háztartást is:D

Nem egyszerű.

Én ezeket csak azért írtam le, hogy lásd, lelkileg nagyon megterhelő a gyereknevelés...egy gyerekkel símán el voltunk, ki lehetett bírni a hisztiket, nem nagyon voltak szabályaink...mihelyst megszületett a kicsi, vagy 1000 szabályt behoztunk:D Hatalmas ugrás 1 gyerekről 2-re váltani... nem is gondoltam volna...de akárhány anyukát megkérdezek, főleg azokat, akiknek 3 van, mind azt mondja, 1-ről 2-re sokkal nagyobb sokk volt átváltani, mint 2-ről 3-ra:D

Apu is azt mondta nekem-apám nevelt fel hármunkat-"1 gyerekkel vígan el vagy, 2-vel már, hú, ha a fene egye meg, 3 gyerekkel már feladod, nem ellenkezel és beállsz rabszolgának":D

2016. szept. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!