Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Megtartanátok a babát, ha...

Megtartanátok a babát, ha csak a párotok szeretné?

Figyelt kérdés
Már van egy lányom és nem szeretném mégegyszer átélni a kisbabákkal járó macerákat (fürdetés, éjszaka nem alvás stb). Párom szeretné a babát mindent megvenne a születésére. Azt mondja, ha elvetetem a kicsit többé nem ál velem szóba. Ti mit tennétek?
2016. szept. 26. 22:29
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
42%

Komolyan nem hiszem el!

Nekem három gyerekem van. Hidd el, hogy nem lesznek örökké kisbabák, és te is átalszod majd az éjjeleket! Nekik pedig jobb, ha kis korkülönbség van köztük. El tudok képzelni olyan helyzetet, mikor az abortusz az egyetlen megoldás. De ez nem az!

Ráadásul úgy, hogy inkább elválsz!? Mer' akkor biztos több nyugodt éjszakát lesz meg több segítséged!

2016. szept. 27. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
59%
Megtartanám. A párom miatt is és a lányom miatt is, mert jó egy tesó.. nem magamat nézném, hanem a családomat. Szeretni pedig szeretném a kicsit is, hisz az én gyerekem és ugye attól van, akit szeretek.
2016. szept. 27. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
58%
Megtartanám. Persze, ha terveznétek, teljesen igazad lenne, én pl nem vállalnék be ilyen pici korkülönbséget. De itt nem tervről van szó, hiszen összejött a baba. Nem védekeztetek rendesen és felelősséggel tartoztok a döntésetek után. Nem tudnám elvetetni. Gondolnék a meglévő gyerekemre is, hogy ne csonka családban nevelkedjen, ahol abortusz miatt mentek szét a szülők. És amikor nehéz arra gondolnék, hogy össze fognak nőni a gyerekek ilyen korkülönbséggel.
2016. szept. 27. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
36%

Mindig azt írod, hogy "a lányom". Ő nem közös akkor?


Az alapján döntenék, hogy most mennyire veszi ki a részét a gyerek körüli teendőkből. Persze, tudom, ő dolgozik.... ha így áll hozzá, akkor nem tartanám meg. Ha meg úgy gondolja hogy munka után neki is oda kell tennie magát és most is ezt teszi, akkor megtartanám.

"Mindent megvenne a születésére" - ha van egy 9 hónaposotok, akkor azért sok dolog nem kell, ez nem igazán befolyásolna.


Egyébként jól írja az egyik előttem válaszoló: nem lesz örökké baba. Nehéz lesz az leje, az biztos. Sőt, nem csak az eleje. Nálunk most a kicsi 9 hónapos, este 2-3x kel, egész nap megy mint a golyó - tudom, hogy úgy érzed, sosem lesz jobb. De lesz, hidd el :-)

2016. szept. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
47%
Megtartanam. Ha nem vedekeztek, vallaljatok a kovetkezmenyeket! A te alvasod gyenge kifogas. Ha abortuszra mennel, elhagynalak.
2016. szept. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
62%

Nem tartanám meg.

Aki egy gyerek mellett se segít eleget, az két gyerek mellett se lesz értékelhető segítség. Épp elég szar 1 gyerekkel egy ilyen párkapcsolatban (nem is lennék + rendesen védekezek).

Változzon, tegyen érte, hogy meg akard tartani, ne csak a szája járjon.

Ha nem tud vagy nem akar, akkor nem akkora veszteség, ha abortusz esetén elhagy, könnyebb lesz nélküle.

2016. szept. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
70%
Megtartottam,,,
2016. szept. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
60%
Nem, nem tartanék meg olyan terhességet és nem szülnék belőle gyereket, amit nem akarok, nem terveztem. Ez nekem egyértelmű. Nem akarom, akkor nem akarom és kész. Mákos tésztát se fogok enni, bungee jumping öt se fogom kiprobalni és a hajamat se festem lilara, mert valaki más azt akarja. Pláne nem vállalok gyereket úgy, hogy én nem akarok.
2016. szept. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
46%
En nem tudom ti hogy vagytok vele, de egy életről van szó!!!! Mi az hogy megtartom vagy nem tartom meg!!! Annak a babának dolog a szíve mar , egy elő lelek, egy kis ember!... A vered!!!! Ez kérdés hogy meglátod vagy sem????!!!! Mások vert izzadnak hogy gyerekük lehessen, es boldog csalót alapíthasson, te az alvás miatt megölnek a gyereked??! B en a helyedben szégyelnem magam hogy egyáltalán ilyet kérdezni mersz!!! aztan lehet le pontozni!!
2016. szept. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
42%

Megtartanám! Csak azért hogy egy jót aludhassak???? Ha elveteted megölsz egy életett aki nem kérte tőletek hogy legyen! Később majd tudsz aludni mikor a lányod már nagy lesz hpgy lehetett volna neki testvére nekedmeg egy meg nem született gyereked!

Én szüleim csak engem szerettek volna még szoptam mikor megtudta anyu hogy megint babát vár. Hát mivel ő engem császárral szült nem akarták az orvosok hogy megtartsa. Mert még régebben elkellett telni a császár után időnek. Anyum válalta kockázatott! Most van egy öcsém és anyira boldog vagyok ő mindíg ott lesz velem a testvérem!

2016. szept. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!