Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy ha örökbe akarom adni a...

Hogy ha örökbe akarom adni a babámat akkor választhatok én szülőket vagy ez nem lehetséges?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és 30 hetes terhes!Elvetetni már nem lehetett de megtartani sem tudom ezért örökbe adnám!
2010. jún. 9. 11:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
:-(
2010. jún. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Keresd fel a helyi családsegítő szolgálatot, ott tudnak neked információt adni.
2010. jún. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%

Úgy tudom, a nyílt örökbeadásnál van beleszólásod, de ebben nem vagyok egészen biztos. Titkos örökbeadásnál természetesen nincs.

Van jópár ezzel foglalkozó szervezet, szerintem hívd fel őket, hogy segítsenek, hidd el, fognak segíteni.

Itt van néhány:

[link]

[link]

[link]

2010. jún. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
17%

Nem igazán választhatsz te szülőket, sajnos ez nem így megy, mert akkor gondolom már a terhességed elejétől lenne egy szerződés , hogy szülés után xy páré a kicsi. Ez Magyarországon nem lehetséges, már csak etikai szempontból sem.

A másik. Biztos vagy ebben az örökbeadásban? Csakis akkor folyamodj ehhez, ha semmiképpen nem tudod nevelni a megszülető babát . Ha pl. az az ok, hogy tovább szeretnél tanulni, ezért nehogy eldobd magadtól!

De szerintem fog még változni a véleményed(remélem), ha kezedben lesz a pici.....az egy megfizethetetlen mások által át nem élhető pillanat. Ha nem akkor pedig hívni kell a kórházba egy gyámügyest, gondolom lemondó nyilatkozat is kell, a szüleid beleegyezése ebbe...stb.

2010. jún. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
A gólyahír egyedületet keresd. Szerintem minden kérdésedre fogsz választ kapni.
2010. jún. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!!Az a baj hogy én megtartanám a kicsit de anyukám nem engedi!!Azt mondta hogy oda nem vihetek gyereket!!Ő nem fogja eltartani!!És senki másra nem számíthatok!:(
2010. jún. 9. 11:47
 7/19 anonim ***** válasza:
75%
Kérd meg anyukádat, menjen veled, amikor szülsz, majd megváltozik a véleménye. Ha úgy adod a gyereket örökbe, hogy te meg akarod tartani, de anyud nem engedi, azzal két dolgot érsz el, meggyűlölöd anyudat, illetve egész életedben bánni fogod. Mindenképpen beszéljétek meg újra anyukáddal, egy gyereket nem egyszerű nevelni, és lehet, nem tudjátok ti sem megtenni, de kellenek észérvek amellé, hogy nem engedem, különben tönkremégy.
2010. jún. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
75%
végszükség esetén azt hiszem anyaotthonba is tudsz menni...De hallod elég kemény szívű egy anyukád van....Persze, senki se szeretne pl. 40 évesen nagymama lenni, de ha véletlenül mégis "megtörténik" én tutiziher hogy a lányom meg a baba (az unokám) érdekeit nézném...
2010. jún. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

És anyaotthonba csak a baba születése után lehet menni??Már nem bírom anyumat!!Mikor kiderült hogy terhes vagyok megvert és megrugdosott!:(

Elmondta hogy mekkora k.va vagyok és hogy a mit követett el ellenem hogy én ilyet csinálok!!:(

Még mindíg napi szinten szekál és mindent én csinálok meg!!Mosok főzök takarítok!!Múltkor azért kaptam mert nem úgy teregettem ki a ruhákat ahogy ő szokta!!

2010. jún. 9. 12:17
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia, amint már mások is írták:

Családsegítő szolgálat- minden kerületben, városban van! Sürgősen keresd fel őket, de a védőnőd, nőgyógyászod is tud segíteni.

Azért ne add örökbe, hogy anyukádnak megfelelj. Létezik más megoldás is, amennyiben tényleg komolyan gondolod.

Nincs a rokonságban vagy a környezetedben olyan ember, akihez bizalommal fordulhatsz?????

Kérj segítséget, olyan nincs, hogy nincs..!!!

2010. jún. 9. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!