Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt mennyire fáj...

Terhesség alatt mennyire fáj a foghúzás?

Figyelt kérdés
Pár nap o´ta,egyre jobban fáj a bölcseség fogam.
2007. dec. 6. 14:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is fájt 1 hétig,a fogorvos azt mondta,hogy ne bántsuk.Kaptam rá zsályás krémet,fájdalom esetén azzal kell kenegetni.Én terhesség előtt húzattam ki az egyiket,de utánna 2 napig depressziós voltam (nagyon megszenvedtem vele).Úgyhogy most inkább nem huzatom ki ezt ami fáj.

9 hetes kismami

2007. dec. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szeritnem nem fáj jobban, mint nem terhesen.

Ha fáj, az vizsont nem jó a babának sem, mert ő is azt érzi, amit te.

És a fogak igen hamar romlanak terheség altt, a 10.héten már javasolják a vizsgálatot.

Szeritnem ne félj, az orvos eldönti, hogy húzni kell-e , vagy van megoldás.

És igen, lehet fájdalomcsillapítót kapni, nem árt a babának!!Csak szólni kell a dokinak, hogy babát vársz

2007. dec. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Így van, egyet értek az előttem hozzászólóval. Fogat lehet huzatni, van olyan érzéstelenítő, ami nem okoz gondot a babának. Ha muszáj, vetesd ki a bölcsességfogat, mert minél tovább vársz, annál jobban eldurvulhat a helyzet. Nekem szájsebészeti műtétem volt a terhesség alatt, egyszerre két bölcsességfogat távolítottak el, mert nyomták az állkapcsot, nem tudtam kinyitni a szám. Az orvosom mondta, hogy a test produkál néhány védekező reakciót a terhesség folyamán (mindenféle apróbb csomó, vagy gyulladás szokatlan helyeken) mert így próbál fellépni az "idegen test" (baba) ellen, amiről nem tudja hogy mi az. Nem mindenkinél van gond, de a többség elszenved valami kellemetlen tünetet a 9 hónap alatt.
2007. dec. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is csináltasd meg, érzéstelenítéssel nem fáj. Normális, hogy megfájdult, nekem az utolsó a terhességtől nőtt ki. Jó babavárást!
2007. dec. 6. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Szerintem minél hamarabb menj orvoshoz.Nekem a terhesség 7.-dik hónapjában kezdett fájni a fogam,és annyira begyulladt,hogy három injekciót kaptam,de nem használt semmit.Így húzták ki! Inkább szülök még pár gyereket,minthogy mégegy ilyen foghúzást el kelljen viselnem.
2007. dec. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!