Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Éreztetek haragot a "gyerek"...

Éreztetek haragot a "gyerek" iránt?

Figyelt kérdés
11.héten vesztettem el a babámat, első gyermek lett volna, lombik baba. 13 éve vágyom rá, hogy anya lehessek, ez határozza meg az életemet. Úgy érzem, ez a veszteség már annyira sok volt, hogy úgy érzem, ha ennyire nem választ engem egy gyermek, akkor nem is kell. Már annyit küzdöttem, és tudom, hogy életem álma egy gyerek, de mióta elment, haragot érzek, illetve azt is. Kb ez a "jó, akkor nem is kell". Jövőre 40 éves leszek, elfáradtam. :(
2022. aug. 24. 19:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Teljesen természetes ilyenkor, bármit is érzel, nem számít, hogy más érzett-e ugyanígy. Nyugodtan gyászold el, érthető, hogy ez most nagyon nehéz. Kitartást ❤️
2022. aug. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

Én nem éreztem haragot iránta. Az volt az első kérdésem, hogy vajon fájt-e neki amikor meghalt? Szenvedett-e mielőtt leállt a pici szíve? Szintén 11 hetes volt :(

Ez csak egyetlen példa, szerintem is minden érzés normális ilyenkor, mindenki másképp dolgozza fel. Ráadásul a gyászfolyamatnak van egy harag része is állítólag.

Kitartást neked, ne addd fel ❤️

2022. aug. 24. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
18%
Ebben a kategóriában rengetegen vannak így. Ide járnak gyűlölködni, akiknek nem lett gyerekük, kérlek ne válj te is ilyenné.
2022. aug. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
30%

Nem. Mindennek oka van. Ami nem megy, nem kell erőltetni. Hidd el, sokkal boldogabb leszel, ha nem ragaszkodsz görcsösen egy elképzelt álomképhez, hanem megbecsülöd azt amid van, és éled az életed.

Vagy ha annyira kell gyerek, örökbe is lehet fogadni.

2022. aug. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Első, köszönöm, igazad van.

Másodiknak is köszönöm, valójában erre is lehet gondolni, most még lelkiismeret furdalasom is van. De sajnos tényleg nagyon nagy bennem a harag, minden iránt, az élet, a sors adta fricskák, stb, stb. Nem tudok mit tenni, ezt érzem. Az elején fel sem fogtam...

Utolsó kettő, nem kommentálom, beteg, hogy ebben a kategóriában irogattok.

2022. aug. 24. 21:02
 6/18 anonim ***** válasza:
20%
Nem tudom neked mi bajod van, igen sok itt a beteg, de az nem én vagyok…
2022. aug. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
Teljesen normális amit érzel. Ez egy gyászfolyamat. Nagyon közeli emberre évekig haragudtam mert meghalt. Az eszemmel tudtam, hogy hülyeség, de sajnos a lelkünk nem mindig úgy működik, ahogy akarjuk. Én a helyedben keresnék olyan csoportot, ahol hasonló veszteségen átesett nőkkel beszélgethetsz, vagy szakemberrel is nagyon hasznos kibeszélni ezt magadból. Lesz jobb, kitartás!
2022. aug. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
15%
Mi a beteg abban, hogy nem kellene betegesen olyasmihez ragaszkodni amit nem kapsz meg, és emiatt elmegy melletted az élet? De látom te már teljesen megkeseredtél , szóval neked késő. Sajnálatos.
2022. aug. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
53%

Nekem úgy mond könnyebb, mert vannak gyerekeim, deszerettem volna a kicsi mellé is egy kicsit hogy ők is együtt nőjenek fel, és én is nagyon vágytam rá. Közel a 40 hez született meg a kicsi 4 terhességből 3.nak,majd jött a 4.de ő beteg baba lett volna. Rá nem haragudtam, de a világra és mindenre igen, tudom, tudom neked egy sincs és örüljek, hogy van 3 egészséges, és főleg annak, aminek tényleg örülök, hogy a kicsi 20 év kihagyással itt van főleg, hogy azóta a beteg baba óta volt még 2 vesztésem.

14.héten nekem kellett mondanom hogy itt a vége, az én döntésem volt, hogy ő nem élhet, a hasba szuri ut@n emeltem, nem pihentem, hogy hátha lekerül ez a döntés rólam, de nem így lett.

Rossz hogy nem maradt veled, de annak oka volt.

2022. aug. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%
8. Fogd már be légyszi. Köszi!
2022. aug. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!