Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit okoz ha nem cserélek...

Mit okoz ha nem cserélek gyújtógyertyát az autómban?

Figyelt kérdés
Irídiumos gyertya, ezért nem olcsó és nem is olyan könnyű a csere. Mit okoz, ha nem cserélem őket? Nem tudom mennyi km van bennük, úgy van ahogy vettem az autót 1 éve és nem is olyan könnyű kivenni belőle. 30000 ft lenne a 4db új gyertya. Már sokat költöttem az autóra, ezért nem annyira szeretnék már többet.
2023. aug. 31. 11:42
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Ilyet szervizben nem csinál senki, az új beépítése elött ellenőrizzük a hézagot, nagyon ritkán kell korrogálni vagy cserélni az újat.

Használt gyertya, ha "elfogyott" mindig cserélve van. Senki nem válallja, hogy baj legyen (pl: letörik az elektróda).

Szokott lenni hagyományos kiváltója, ha hozza rá a program, csak jóval rövidebb csere intervallummal.

2023. aug. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
#21 Nem tudom elfogyott-e, csak ellenőriztem, mert amióta nálam van az autó, 1,5 éve, nem néztem milyen állapotú a gyertya. Milyet nem csinál senki?
2023. aug. 31. 20:17
 23/24 anonim ***** válasza:
Szerintem a régi gyertya hézagolására gondolt. Ha elkopott, csere. Az a baj hogy ha megnyomod a test elektródát hogy csökkentsd a szikraközt, valamennyire el is fog ferdülni így hiába nyomod közelebb, kisebb felületen jön létre az ív és csak felgyorsítod az elektródák fogyását. Persze ideigelenesen pár 100 esetleg 1-2 ezer km-re jó megoldás lehet, de nem több 10 ezer km-re. Ha már csökkenteni kell a szikraközön hogy normálisan működjön a gyertya, akkor az csereérett.
2023. aug. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
#23 Köszi, így már értem, akkor cserélem. Gyárit kap.
2023. aug. 31. 21:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!