Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit okoz ha nem cserélek...

Mit okoz ha nem cserélek gyújtógyertyát az autómban?

Figyelt kérdés
Irídiumos gyertya, ezért nem olcsó és nem is olyan könnyű a csere. Mit okoz, ha nem cserélem őket? Nem tudom mennyi km van bennük, úgy van ahogy vettem az autót 1 éve és nem is olyan könnyű kivenni belőle. 30000 ft lenne a 4db új gyertya. Már sokat költöttem az autóra, ezért nem annyira szeretnék már többet.
2023. aug. 31. 11:42
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Rángat alacsonyabb fordulaton. Igazatok van, akkor kicserélem. Köszi
2023. aug. 31. 14:59
 12/24 anonim ***** válasza:

Nekem az volt, hogy megvettem egy autót egy link tulajtól G60-as motorral. Abba ugye platinagyertya dukál. Nekem nem rángatott amikor hazavittem, csak lehetett hallani, hogy kihagyogatnak az ütemek néha 1-1 hengernél, alig lehet észrevenni, főleg aki szarhoz van szokva, és nem fülre állított régen régi motorokat. Még én is úgy voltam vele, hogy még normális is lehet egy ilyen vén vasnál.

Kitekertem a gyertyákat, látom hogy rézelektródás ratyi van benne, az elektródákvól még látszik 1-1 csepp.


Megrendeltem a belevalót, beleraktam, hitelen szinte "zenélt" a motor, de legalábbis olyan kellemesen duruzsolt, hogy jó volt hallgatni.

2023. aug. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Na, kivettem őket, platina gyertya volt benne az iridiumos helyett... Kap gyári újat helyette. Kinézetre milyen amúgy?


[link]

[link]

[link]

2023. aug. 31. 17:49
 14/24 anonim ***** válasza:
Elég nagynak néz ki, de igazából hézag mérő mondaná meg.
2023. aug. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Nagy baj hogy platina volt benne iridum helyett? Kopásra milyen? A hézag tuti túl nagy. 1.0-1.1 mm kéne legyen.
2023. aug. 31. 18:05
 16/24 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem baj.
2023. aug. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Köszi, és állapotra milyen? Cserélendő vagy ez még jó?
2023. aug. 31. 18:27
 18/24 krwkco ***** válasza:

Ha nem akarsz pénzt költeni, üssed egy párszor egy kemény felülethez a hajlított elektródát és állítsd be a hézagot 1,1-re. (Vagy nézz utána hogy mennyinek kellene lenni).

Hézagmérőd van?

2023. aug. 31. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
#18 Ha kell, cserélem, de ha jó még akkor marad. Van hézagmérőm, igen. Szerinted ez még a használható kategória, vagy már cserélendő?
2023. aug. 31. 18:40
 20/24 anonim ***** válasza:
En ezt mar nem tennem vissza, akkor sem ha 30k bele az uj gyertya.
2023. aug. 31. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!