Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautó vásárlástól el...

Használtautó vásárlástól el lehet állni utólag?

Figyelt kérdés

Vásároltam tegnap egy 20+ éves kocsit. Látszólag külsőre a korának megfelelő, de megkímélt állapotban. Tudom, hogy csodák nincsenek, számítottam rá, hogy kell rá költeni hirtelen még valamennyit mondjuk egy százast. Az eladó azt állította nem régen volt szervizelve, rozsda mentes, az üzletet megkötöttük, a kocsit kifizettem, elhoztam.

Ma jött a feketeleves, nem ment át a műszakin, rettenetes állapotban van, szét van rohadva, rozsdásodva, erősen folyik az olaj, a tengelyeket javítani kellene, az egyik majd kiszakad egyéb más bajok mellett. Többe kerülne a javítás mint amennyiért vettem. Elállhatok a vételtől? Mi ennek a menete? Az eladót hívtam, mondtam mit akarok. Azt mondta beszél xy-nal és visszahív. Ha esetleg nem akarja vissza venni, mit tudok tenni? Jelen állapotában nem tudom forgalomba helyeztetni és nincs is rá fél millióm, hogy megcsináltassam. Ha lenne, annyival drágább autót vettem volna. Teljesen bukta ez így nekem.



febr. 20. 15:10
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:
Az a vicc, hogy jó érzés benne ülni, nem zörög, jól fog a fék, jó a váltó, szépen indul. Olyan jó volt vezetni, erre tessék.
febr. 20. 19:55
 22/45 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy csodákat nem lehet várni ennyiért, már régóta nézem a hirdetéseket. Ami mellette szólt: a képeken és élőben is nagyon megkímélt kívülről, semmi horpadás, semmi látható rozsda és leinformálható 130 000 km, amit meg is néztem ügyfélkapun és valós. Nagyon kiugró volt a maga árkategóriájában a többi leharcoltnak látszó kocsi között. Nem tudom, mit csináljak vele. Lehet spórolok a javításra ha már így jártam. Az ember nem veszi a telefont, mailre nem reagál.
febr. 20. 20:04
 23/45 anonim ***** válasza:
100%
Megnéztem hahu-n mi a kínálat belőle. Hát az első ami nem volt törött az is 250ezer (de 255-ért találtam még egy töröttet), a kínálat teteje az meg valahol 1 milla környéke.
febr. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 A kérdező kommentje:
Igen, ezek a 2001esek 500-700 között mennek úgy láttam(ami már egy átlag állapotú). Kérdeztem is, miért ennyi? "Vettünk másikat, ez csak útban van már, 23 éves, legalapabb modell, hát mennyit kérjek érte"
febr. 20. 20:16
 25/45 anonim ***** válasza:
0%
Megkérdezhetsz egy témában jártas jogászt, hogy van-e értelme ezzel foglalkozni. Azzal nem veszítesz semmit. Hátha szerencséd lesz és vissza tudod vetetni a fickóval az autót.
febr. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező, megnézném én az autód, van egy érzésem, a szerelőd le akar húzni.

Különbség kb nem sok szerelő, és tróger eladó között manapság.


Írja itt valaki, egy 300-ért eladott autó nem lesz üzemképes...


Hahaha, 300-ról hirdetem a dízel opelomat, hibátlan motor, kaszni jó, majdnem 2 év műszakival.


Előbb indulok el vele Madridba, mint valami mai 1000cm3-is turbós benzines trágyadombbal, amit 10 milkáért vettél.


De hogy 2024-ben mindig van még olyan idióta, aki az autó árán pörög, hihetetlen.


Nem, nem az árat nézzük, hanem a: keresletet rá, évjáratot, átlagos értékét.

febr. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
0%
#26 Ha megnézed 300 ezer ft ennél a típusnál a kínálat teljesen legalja. Hogy a tied jó állapotú, az tök jó, de nem ez a jellemző. Ezek szerint nem akartál még soha ennyiért venni autót, vagy lottó ötös eséllyel találtál jót. Na meg gondolom más a fogalmunk a hibátlanról. A tesók is hibátlannak tartják az autójukat, hisz beindul. Öcsém mi kell még, beindul, megy, kopog össze-vissza, szét akar esni, füstöl, de amúgy hibátlan.
febr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:

Kerdezo, en arra szavazok, hogy a szerelo akar teged atvagni!

Megmutattak neked a hibakat? Vagy csak mondtak?


Egyszer azt irod, hogy ki akar szakadni a feltengely, utana meg azt, hogy nem zorog...

Rossz feltengelynek oriasi zaja van, azt egy laikus is eszrevenne.


Egyszer semmi rozsda, utana meg szet van rohadva.


De nem markaszervizbe vitted, ugye, ilyen kis erteku autot haverokkal erdemes javittatni.

Avalon szervizeket keruld.


"Az eladó azt állította nem régen volt szervizelve, rozsda mentes, az üzletet megkötöttük, a kocsit kifizettem, elhoztam."


Azt mi nem tudjuk, hogy ezeket csak szoban mondta, vagy benne volt-e a hirdetesben?


Ezt csak azert irom, mert ha az elado hazudott a hirdetesben, akkor jogilag tamadhato, akar hany eves az auto, akarmennyi kilometer van benne!

febr. 21. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
16%

"300ért vettem."

Én pedig 700-ért egy kínai pedelek-et.

Egy jobban felszerelt swift 8 misi.

Nem kifejezetten bántásból, de ha egy kínai elektromos rásegítésű kerékpár megfizethetetlen neked akkor....?

Lenne pénzed ügyvédre, bíróságra?

Egyébként új autóval ugyanúgy megszívtam. Ismerősök szintén. 2 év garancia után alatt folyamatos ingyenes szívás. Utánna fizetős szállodák, trélerek,... Autót csak új japánt az kibír 150.000 km-t.

febr. 21. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
45%

"Lehet spórolok a javításra "

"130 000 km" 300k forintért... 23 évesen...

Ne haragudj apám, de te ... Idézet a meseautó filmből Kern András szájából: "Mondja maga mindig ilyen hülye?"

febr. 21. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!