Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautó vásárlástól el...

Használtautó vásárlástól el lehet állni utólag?

Figyelt kérdés

Vásároltam tegnap egy 20+ éves kocsit. Látszólag külsőre a korának megfelelő, de megkímélt állapotban. Tudom, hogy csodák nincsenek, számítottam rá, hogy kell rá költeni hirtelen még valamennyit mondjuk egy százast. Az eladó azt állította nem régen volt szervizelve, rozsda mentes, az üzletet megkötöttük, a kocsit kifizettem, elhoztam.

Ma jött a feketeleves, nem ment át a műszakin, rettenetes állapotban van, szét van rohadva, rozsdásodva, erősen folyik az olaj, a tengelyeket javítani kellene, az egyik majd kiszakad egyéb más bajok mellett. Többe kerülne a javítás mint amennyiért vettem. Elállhatok a vételtől? Mi ennek a menete? Az eladót hívtam, mondtam mit akarok. Azt mondta beszél xy-nal és visszahív. Ha esetleg nem akarja vissza venni, mit tudok tenni? Jelen állapotában nem tudom forgalomba helyeztetni és nincs is rá fél millióm, hogy megcsináltassam. Ha lenne, annyival drágább autót vettem volna. Teljesen bukta ez így nekem.



febr. 20. 15:10
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
Keress valakit aki egy kis plusz pénzért át tolja műszakin vagy egy másik szerelőt aki nem akar lehuzni és reális áron megszerelné.
febr. 21. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:
Igen, így volt hirdetve, hogy frissen szervizelve. Úgy értem kívülről nem látszik rozsda. Látszólag nem rozsdás a küszöb, nem pattog a festék, nincs megütve, horpadva meg ilyenek sehol. Alul viszont nagyon gányul néz ki. Igen, láttam, mert felemelték a műszakihoz és ott mutatták. Lehet hogy rosszul mondom a tengelyt, mármint tengelyt mutogatta, de nem emlékszem, hogy maga az rossz, vagy ami tartja az is rozsdás, nem értek hozzá és ezt pontosan nem jegyeztem meg, nem kopog benne semmi. Nem hiszem, hogy le akart húzni a szerelő, mert el sem akarta vállalni, nem akart pontos ajánlatot adni. Nem értek hozzá sajnos, első autóvásárlásom lett volna. Férjemét használtam miután meghalt, de az két éve tönkrement. Erre futotta, sajnos. Tényleg nem volt semmi nagy elvárásom, az se érdekelne, hogy szét van rohadva, ha a műszakin átengednék. Arra, amire nekem kell(napi 12 km nem forgalmas helyen) teljesen jó lett volna bármilyen kocsi. Most gyalog járunk és nagyon korán kell indulni, a gyerekek nehezen bírják, főleg hidegben, esőben. Tényleg elég lett volna, hogy gurul.
febr. 21. 07:52
 33/45 A kérdező kommentje:
30# arra gondolsz, hogy nem valós km? Ügyfélkapu szerint az, megnéztem.
febr. 21. 07:57
 34/45 veterán vas ***** válasza:
54%

Azt mondod, volt egy hirdetés, ami életképes autót igért, műszakival, olcsón, és te beleugrottál.

Kérdések:

1-Ha kiderült hogy nincs műszaki miért vetted meg?

2-"nem ment át a műszakin". Hogyan vittél vizsgára egy idegen autót? (hiszen még nincs is átírva)

3-huszonévesen a 130ezerkm reálisnak tartod?

4- az ügyfélkapun képes vagy adatokat ellenőrizni, de az ujjnyi vastag gittet nem látod?

5-vásárláskor még minden szép és jó, aztán másnapra minden szakadt, lóg és zörög?


Nekem úgy tűnik, ez semmi más, csak egy szokványos troll kérdés.

febr. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:

"Látszólag külsőre a korának megfelelő, de megkímélt állapotban."

HA nem tudtál még alá se nézni akkor meg érdemled.

Hogy lehet valaki ennyire lúzer hogy megse nézi , mert azt látni kellett volna hogy ha szét van rohadva.

Ez egyik se rejtett hiba , úgy hogy szopsz .

febr. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 A kérdező kommentje:
Hát nagyon kedves vagy, köszi. Én azt sem tudtam kis túlzással, mit kell nézni. Annyit tudok az autókról, hogy vannak és gurulnak. Nem is tudtam, hogy a rozsda pl kizáró ok a műszakin. Azt sem tudtam, mi az a gitt, ezeket mind a műszakin magyarázták el. Nem tudtam alá feküdni az utcán, esőben, sőtétedett is már, hát ez van. Két kicsi gyerekkel mentem oda busszal munka után. Kipróbáltam, jól ment, semmi fura zajt nem adott, indult szépen, elhoztam, hogy ha kell is szervizelni, megoldom. De erre nagyon nem számítottam.
febr. 21. 08:43
 37/45 krwkco ***** válasza:
100%

#36

Teljesen megértem a helyzeted. Jobb lett volna másként csinálni, de a múlton nem tudsz változtatni. Ezért azok a tanácsok, hogy hogyan kellett volna átvizsgálni, már feleslegesek. Legfeljebb a következő autóvásárlásra vonatkozhatnak, de inkább vigyél magaddal hozzáértőt. Rokont vag felbéreltet.

Ami a kérdést illeti: az eladónak akkor sincs joga félrevezetni a vevőt, ha az teljesen tapasztalatlan és gyanutlan.

A reklamáció folyamatát leírtam a 11-es válaszban. És szerintem ezzel kell próbálkoznod. Nem jó ötlet arra gondolni, hogy majd kijavíttatod az autót. Ha a vásárlás nem sikerült, a javittatásnál még rosszabb döntéseket fogsz hozni és hibákat elkövetni.

Egyébként arra mi a válaszod, amit valaki felvetett: hogy mivel nem voltál tulajdonos, ezért nem is vihetted műszaki vizsgára a gépet?

febr. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megpróbálok futni a pénzem után.

A kocsit műszakira+eredetvizsgára vittem ugyanarra a helyre. Mondtam telefonon, hogy még nincs a nevemen, adásvételim van. Azt mondták, az nem gond. Elmondták mi kell, kocsi papírok, személyi, adásvételi és a kötelező biztosítási ajánlat. A műszakin elbuktam, kérdezték, hogy akkor is legyen e eredetvizsga? Mondtam, hogy egyelőre ne, megpróbálom visszacsinálni. Az bosszant, hogy az eredetvizsga+új forgalmi, törzskönyv, vagyonszerzési illeték még 51 000Huf, utána meg vihetem a bontóba :(

febr. 21. 09:27
 39/45 anonim ***** válasza:
53%

" Én azt sem tudtam kis túlzással, mit kell nézni."

Ezért kell valakit megkérni aki ért hozzá és elmegy veled megnézni.

febr. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 A kérdező kommentje:
Igen, utólag belátom, kellett volna valami szerelőt hívni. Eszembe is jutott, csak gondolkodtam, hogy lehet kér érte a szakamber 10-20 ezer forintot, ami jogos is, senki ideje nincs ingyen. És ha meg sem veszem, annyiszor 10-20 000, ahányszor megyek kocsit nézni. Bár utólag ezzel is jobban jártam volna. Most megint spórolhatok 1-2 évig, hogy tudjak venni valamit. Remélem, második nekifutásra jobban sikerül majd.
febr. 21. 14:33
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!