Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautó vásárlástól el...

Használtautó vásárlástól el lehet állni utólag?

Figyelt kérdés

Vásároltam tegnap egy 20+ éves kocsit. Látszólag külsőre a korának megfelelő, de megkímélt állapotban. Tudom, hogy csodák nincsenek, számítottam rá, hogy kell rá költeni hirtelen még valamennyit mondjuk egy százast. Az eladó azt állította nem régen volt szervizelve, rozsda mentes, az üzletet megkötöttük, a kocsit kifizettem, elhoztam.

Ma jött a feketeleves, nem ment át a műszakin, rettenetes állapotban van, szét van rohadva, rozsdásodva, erősen folyik az olaj, a tengelyeket javítani kellene, az egyik majd kiszakad egyéb más bajok mellett. Többe kerülne a javítás mint amennyiért vettem. Elállhatok a vételtől? Mi ennek a menete? Az eladót hívtam, mondtam mit akarok. Azt mondta beszél xy-nal és visszahív. Ha esetleg nem akarja vissza venni, mit tudok tenni? Jelen állapotában nem tudom forgalomba helyeztetni és nincs is rá fél millióm, hogy megcsináltassam. Ha lenne, annyival drágább autót vettem volna. Teljesen bukta ez így nekem.



febr. 20. 15:10
1 2 3 4 5
 41/45 veterán vas ***** válasza:

#34 vagyok, 08:04-kor már leírtam:

adásvételi -eredetvizsgálat (csak ez a kettő felcserélődhet fel időrendben)

Innen pedig a következő a sorrend:

Ha megfelelt az eredetvizsgán, akkor lehet menni az okmányirodába(átírás)

új forgalmi, vagyon sz.illeték majd 3-4 nap múlva postázzák a törzskönyvet.

Csak ezek utánviheted műszakira.

Ez az előrás, ezen sem te, sem egy műszaki vizsgáztatással és eredetvizsgálattal foglalkozó műhely nem tudsz változtatni.

Fogadd el!

febr. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
57%

Én az első autóm megvétele előtt sokat bújtam a netet a jó tanácsok után.

Csodát én se vártam, de legalább segítettek a gyanúsan vacak autókat elkerülni.

Annyi autó megnéztem... Az összesben az volt a közös, hogy frissen szervizelt, rozsdamentes autók voltak...papíron.

febr. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:

Az eladó magánszemély vagy cég,

Ha magánszemély kb esélyed sincs pereskedés nélkül, ami többe lenne, mint a kocsi értéke.


És egy őszinte jó tanács: 300e forintért nincs megbízható autó, de olyan se nagyon ami masszív kötés nélkül átmegy a műszaki vizsgán.

febr. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:

Állj hozzá úgy, hogy most 2 évet használod, utána bontó. Menj vissza vele az eladóhoz, hogy mégis intézzék már el a vizsgát légyszi. Rozsda és olaj folyás ne legyen szempont. Csak azt nézd, hogy még elfogadhatóan guruljon el ebben az időszakban - nem értem, milyen tengelyekre gondoltál, talán azt kéne megcsinálni rajta és ennyi, hajtani amíg le nem jár a 2 év.

Egy kérdés, milyen motor van benne (köbcenti, üzemanyag, és lóerő)?

febr. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:
Ha te úgy érzed hogy nincs rossz állapotban és ha jó rajta a fék és motorikusan se rossz akkor nem szabad ennyivel feladni . Keresni kell valakit aki át tolja műszakin és használni amíg lehet .
febr. 23. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!