Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A régebbi DPF nélküli dízelekn...

A régebbi DPF nélküli dízeleknél mennyire megszokott a kormolás?

Figyelt kérdés
Az ezerdforduló környéki, Common Rail de még részecskeszűrő nélküli kocsiknál egészséges állapotban mennyire szoktak kormolni? Egy-egy nagyobb gázfröccsre egy kicsi fekete füstpamacs természetes volt ezeknél még új korukban is?

febr. 27. 11:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Állandó korom hiba, sok korom hiba. Hirtelen terhelés változáskor pár pillanatra, nem felhőnyi füst az nem gond még.
febr. 27. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Használatfüggő is. Ha sokat mentél városban rövid távokat, utána előfordulhat akkora felhő is gázadáskor a pályán, amit kikerülnek a többiek.

Aztán ez kitisztul hosszabb távon.


De láttam olyat is common railesben, aki kikanyarodott előttem, és nagy gázaal indult, hogy ne kelljen lassítanom, az aszfaltra fekete csíkot húzott. Na az szerintem már nem normális.

febr. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó állapotú CR-re nem jellemző a kormolás. Új korukban szinte semennyire, használtan jó állapotban is csak minimális füstpamacs kigyorsításkor.

Ami füstöl ott már bajnoki van.

febr. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kormolnak ha minden jó bennük. Nekem pont ilyen autóm van, EURO 4-es CR dízel részecskeszűrő nélkül. Nem láttam még sosem kormolni. Hiába forgatom le, vagy megyek vele hegymenetben; rúgdoshatod kretén módon a gázpedált nem jön belőle látható korom.
febr. 27. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
De akkor sok dízelnél mi a füstölés oka?
febr. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Általában több összetevője van.

Rossz porlasztási kép, turbó elégtelen működése, szívótér kokszolódása, túlzott egr működés, turbó nyomóágán sérült a cső/cooler.

Egy is elég a füstölésre, de sokszor több is jelen van.

Emellett a helytelen/túlzott tuning is okozhat füstölést.

febr. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#5 műszaki hiba
febr. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

2005-ös CR-dízelem van, ami még Euro4-es, gyárilag DPF nélküli. Nem az első tulaj vagyok, de nem is tegnap óta van nálam. 13 éve én használom.

Fekete füstfelhő akkor sincs mögötte ha lepadlózom. Minimális ködölést éjszaka a mögöttem jövő autó lámpájának a fényében lehet látni, de ez minden. 13 éve is ilyen volt és most 360.000 km-rel (gyári bontatlan turbó, injektorok, EGR) is ilyen.

febr. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem se füstöl és nem kormolt soha sem.

Pedig már 20 éves.

febr. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Nekem se füstöl és nem kormolt soha sem."


Vagy csak nem látod, mert gázadáskor előre nézel.

febr. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!