Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért vált nehezebben ilyenkor...

Miért vált nehezebben ilyenkor az autóm? Mit javasoltok? Volt már hasonló problémátok?

Figyelt kérdés
Adott egy, Ford MTX-75-ös váltó. Az autóban 160e valós km van. Telente hidegebb időben +5 fok alatt) nehezebben vált az autó, amíg be nem melegszik. Ez nem extrém különbség, de mindenki által érezhető lenne. Kuplungot nem nehezebb benyomni, nincs ilyen jelenség, csak a váltóra korlátozódik és minden sebességben ezt érzem. Gondoltam arra, hogy a váltókulissza részei (műanyag akármi) a gond, vagy esetleg a váltóolaj télen valamiért nem olyan, vizesedhet akármi. Váltóolaj még nem volt cserélve, de akarok mindenképpen, bár se a gyártó nem tartja szükségesnek. Most a jobb időben, teljesen eltűnt a probléma, és nyáron sincs ez soha.

márc. 6. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Váltóolaj cserét nagyon ritkán írnak elő manuális váltónál, de azért kell. 160 ezernél már bőven ráfér.


Ha feltételezzük, hogy megvan benne a megfelelő mennyiségű olaj, akkor csak annyi, hogy hidegben rosszabb a kenés, ennyi. Az olajcsere javíthat rajta, de összességében ez természetes.

márc. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem akkor volt ilyen, amikor egy öreg 79'-es fiat váltójába valami rücsök 85W-90-es olajat raktam gondolván, hogy az akkori technikai fejlettségi szintnek tökéletes. Mínuszoknál ugyanez a jelenség volt.
márc. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A bele való viszkozitású olajat kell beletölteni. Ha megjavul,akkor az volt a probléma. 2 liter olaj ára nem vág földhöz. Ha mégsem, akkor tovább kell keresni a hiba okát.
márc. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
#3: Természetesen az kerül bele. Ma is picit csinálta, mert ugye hidegebb volt.
márc. 8. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!