Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autópályán vezetés mire...

Autópályán vezetés mire figyeljek?

Figyelt kérdés

Soha nem vezettem még autópáylán, de autóúton is csak párszor.

Kicsit félek is, 120-nál többel nem is vezettem még. Nem tudom egyáltalán hogy tudom felvenni ott a ritmust nem akarom hogy mindneki letoljon az útról. Egyébként Budapest - Prága lesz az út.



márc. 21. 16:18
1 2 3
 1/30 47. ***** válasza:
85%
Maradj a jobb oldali sávban és 100-nál se fognak letolni. Majd megelőznek szépen.
márc. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező a maximális sebességel menni
márc. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Csak arra ügyelj, hogy a megfelelő helyen hajts le a pályáról.
márc. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%

Nagyobb követési távolság.

Nem is azért, mert te nem tudnál megállni, hanem hogy ne kelljen túl nagyot fékezned, ugyanis az emberek nagyrésze tapad rá a másikra.

márc. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Nyomod a gázt, nézel előre, meg periodikusan belepillantasz a tükörbe. Ha bemész a belsőbe, nyomod a gázt. Ha jönnek mögötted, kimész. Ha felmerül benned a kérdés, hogy talán ki kéne sorolni, akkor azonnal kisorolsz. Felhajtáskor a gyorsítósávban nyomod a gázt, húzatod a motort, hogy mire besorolsz, meglegyen a tempó. Lehajtáskor nem egy kilométerrel hamarabb lassítasz, hanem majd ha elhagytad a külső sávot, azért van a lassítósáv. Ha fáradt vagy, megállsz, iszol egy kávét, nyújtózkodsz 10 percet.

Vigyél magaddal valami zenét, szét fogod unni az agyad, mert gyakorlatilag csak tempomat meg kormányozgatás, tűrni kell a monotóniát, miközben azért ha féklámpát látsz magad előtt, nem árt elengedni a gázt, esetleg fékezni is.


És ha sikeresen megjártad az utat, felhívod a volt oktatódat, hogy valamikor találkozzatok, hogy szembeköphesd, amiért jogosítványt kaphattál úgy, hogy aztán itt kell ilyeneket kérdezned.

márc. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

Arra nagyon figyej, hogy hol hajtasz fel és le a plyákról


Jobbra tartás van. Menj ki a külső sávba, azért egy 110 körüli tempót illik felvenni ott is.

Jobbról nem előzünk

Ha kamionokat kell előzni, akkor visszapillantó, ha nem jön senki besorolás belső sávba, és szépen megelőzöd. Aztán vissza sorolsz ki.

Követési távolságokra figyelj, itt azért hosszúak a féktávok.

Hirtelen kormánymozdulatoakt kerüld, 130 körül máshogy reagál rá az autó mint 90 környékén.

Érdemes azt is nézni belső sávba soroláskor, hogy jön e valaki, és ha jön mennyire gyorsan közelít. Ne csak rápillants. Ha valaki épp 180-al megy akkor meg tudod szivatni egy besorolással.

Motorosokra figyelj, nagyon gyorsak tudnak lenni


Én vezettem már ezen a szakaszon, semmi egyéb extra nincs amire oda kell figyelni. Brno körül volt jellemzően nagyobb a forgalom. Sok helyen kimondottan szellős volt.


Közben azért pihenj 2-3x, elsőre maga az út nem rövid

márc. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
29%
Legegyszerűbb az lesz, ha besorolsz egy kamion mögé és tartod a kb 100as tempóját. Ha nagyon nincs gyakorlatod pályán (és/vagy friss jogsis vagy), szerintem ne egy ilyen hosszú úton kezdj kísérletezni.
márc. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
65%
#7 Nagyon jó, csak a kamiontól éppen nem fog semmit sem látni, meg ha sikerül egy hülye román mögé beállnia, még jobb. Komolyan mondom, aki ilyen tanácsot ad, az járt már életében valaha autópályán? Főleg, hogy az autópálya azért van, hogy minél egyenesebben és gyorsabban eljussunk a célunkhoz. Erre azt mondjátok neki, hogy menjen a megengedett sebesség 70-75%-ával. Ráadásul kamion mögött, ahol ha normális követési távolságot akar tartani, biztos bemegy közéjük valaki gyökér. (Normális követési távolságot magyar autópályán amúgy csak úgy lehet tartani, ha megelőzöl mindenkit, de ez más tészta. :D)
márc. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
24%
#2 Na ezt ne hirdessük, ha kérhetem. Nem azért, mert tévedsz, hanem azért, mert egyesek ennek tudatában képesek 90-nel menni, ami legalább ugyanannyira veszélyes, mint a gyorshajtás. Az oké, ha 130 helyett 120-szal megy, de az alá nem lenne szabad.
márc. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%

#8

Minden héten ingázok győr és szeged között, de nem, sosem jártam még pályán... Ez nem talált.


"Nagyon jó, csak a kamiontól éppen nem fog semmit sem látni, meg ha sikerül egy hülye román mögé beállnia, még jobb."


Ha tart egy tisztes távolságot, rohadtul nem fogja blokkolni a látóterét, nem tudom mi ütött beléd, azt hiszed azt tanácsolom, hogy 5 méterről kövesse, vagy mi?


"Főleg, hogy az autópálya azért van, hogy minél egyenesebben és gyorsabban eljussunk a célunkhoz."


Fogd már fel hogy egy teljesen tapasztalatlan sofőrről beszélünk, aki egy relative nagyon hosszú utat tervez megtenni. A legegyszerűbb, legkevésbé fárasztó lehetőség a legjobb. Az pedig az, ha besorol a külső sávba, és nem szerencsétlenkedik előzgetéssel. Szerencsétlenem 120 felett nem mer menni, nek fogom neki jó szívvel azt mondani, hogy kezdjen előzgetni úgy hogy más vadbarmok simán száguldanak a belső sávban 160-180nal, amit nem biztos hogy 0 rutinnal fel tud mérni.


"ahol ha normális követési távolságot akar tartani, biztos bemegy közéjük valaki gyökér."


Létezik egy olyan csodás találmány, hogy fék. Ha bejön valaki közéjük, lassít míg el nem éri az elvárt követési távolságot. Bonyolult, tudom.

márc. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!