Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aki mindkettőt vezet, vagy...

Aki mindkettőt vezet, vagy vezetett már: a manuális, vagy az automata váltós autókat szeretitek jobban vezetni?

Figyelt kérdés

ápr. 11. 11:27
A kérdező szavazást indított:
A hagyományos, manuális váltósakat.
Az automata váltósakat.
Nincs jelentősége, egyformán.
23 szavazat
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Újabb autóknál már az automatát jobban szeretem. Régebbi, már nyugdíjba küldött családi autónk kéziváltós. Jó nyomatékú motor, könnyen jár a váltója, élmény vezetni. Az újabb családi autó már automata, amit vissza lehet venni szekvenciális félautomata módba. Sosem szoktam ezt használni, mert nem érzem, mikor kellene váltani. Az automata jobban csinálja, és vele élmény vezetni ezt az autót.
ápr. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
96%
Én a manuálisat jobban szeretem, szeretek váltogatni vezetés közben :) Bár már egy ideje átálltam a motorozásra. 27N
ápr. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Én is motorozok. Nálam is a manuális a nyerő. Egyszerűbb az automata, de számomra unalmasabb is.
ápr. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 BeefEater ***** válasza:
73%

Manuális sokkal több kontrollt ad. Nyilván csökkenti a terhelést vezetés közben az automata váltó de cserébe próbálj meg álló helyzetből lépésben átmenni egy nagy fekvő rendőrön vagy fellépni egy padkára anélkül, hogy ugrana egyet az autó. Vagy emelkedőn felfelé adsz egy kis gázt és cserébe az automata úgy dönt, hogy kettőt vissza kell váltani (ezt új autók is csinálják).

Amíg tudok én maradok a manuálisnál.

ápr. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Automata jóval kényelmesebb, azt preferálom, de mivel nem vagyok gazdag, így csak manuálisból futja jó állapotúra.
ápr. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
57%
Automatát. Zenét sem kazettáról hallgatok.
ápr. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekem manuális van, de sokkal jobban szeretem férj automata váltós autóját. Túl sokat kell vezetnem, nekem ez nem élmény.
ápr. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
76%

Váltós autót jobban szeretek vezetni.

Én minél jobban irányítani akarom az autót, én akarom eldönteni, mikor váltok, és idegesít, ha az autó akarja helyettem jobban tudni.

ápr. 11. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
96%
#6 ennek a kettőnek mi köze egymáshoz? Én nem azért nem automatát vezetek, mert nem telne rá vagy mert konzervatív lennék🤣hanem mert jobban szeretek váltogatni. Unalmasnak találom az automatát, ennyi.
ápr. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
52%
Az a köze hozzá, hogy a manuális váltó egy végtelenül elavult technológia, új autót igencsak elvétve gyártanak vele.
ápr. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!