Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Aki mindkettőt vezet, vagy...

Aki mindkettőt vezet, vagy vezetett már: a manuális, vagy az automata váltós autókat szeretitek jobban vezetni?

Figyelt kérdés

ápr. 11. 11:27
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
70%
A kalapács is egy nagyon régi technikai eszköz, mégis a mai napig használják.
ápr. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
79%

Automata váltó, alkoholmentes sör, és egyéb marhaságok.

A vége mi lesz, a felfújható guminő? 🤣


Használja aki csak akarja, én maradok a tradicionális megoldásoknál.

ápr. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
95%
Manuális olcsóbban fenntartható, jobban működő, nem unalmas, akkor váltasz amikor akarsz stb. Szerintem akinek az olcsóság a lényeg, az manuálisat vesz. Persze már erre is kitaláltak valamit hogy ez se legyen olcsó sok esetben: kettőstömegű lendkerék.
ápr. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
94%
Az mpi motor is elavult, de a sok városi használat mellett sem kell dióhéjas pucolásra vinni. :)
ápr. 11. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
73%

Attól függ. Pesten belül automata, meg nyilvàn kényelmesebb sok minden, pl emelkedőn elindulás is.

De a vezetési élmény a manualnak jobb, főleg ha jó a váltó. Ha hátsó kerekes még jobb. Ha nincs szervokormány akkor még jobb :D

ápr. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
28%

Nekem fura amikor valaki úgy beszél a kézi váltóról, mintha azzal olyan fene nagyon irányítaná az autót. Tény, vannak azok a finom mozgások, amit egy picit jobban lehet kuplung-gázadással kezelni.


De összességében meg váltok amikor váltani kell, visszaváltok amikor vissza kell váltani, visszaváltok kettőt, ha előzni is akarok, amúgy meg haladok a megengedett 50-90-110-130 sebességek még nem büntetnek tűréshatárával.


Maximum ha elmegy az ember valami versenypályára ott van élvezeti értéke a vezetésnek, de átlag közlekedéssel leginkább csak nyűg a kézi váltó.

ápr. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
100%
#16 Ez a tipikus kinek a pap, kinek a paplan. Nekem tetszik hogy olcsó fenntartani a manuálisat, ha tönkre is megy 100 ezerből tudom cserélni, de nem megy tönkre. Egyszerű és nagyszerű.
ápr. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
66%
Az a baj, hogy amit te mondasz 16-os az nem tény, hanem vélemény. Sokkal több ember járhatna automatával, mint amennyi ténylegesen azzal jár. Ez viszont tény.
ápr. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
74%
16-os, neked fura, másnak meg nem. Ennyi.
ápr. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
#17 Na jó, de nem az élvezeti értéke miatt választasz manuálisat, hanem azért mert anyagilag számodra az éri meg jobban. Nálam mondjuk a manuális cseréje sem 100 ezer lenne, max a munkadíj váltó nélkül.
ápr. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!