Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első vagy hátsó kerekes autót...

Első vagy hátsó kerekes autót könnyebb vezetni?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok 2 éve van jogsim és egy első kerekes suzukin tanultam vezetni. Azóta vezettem már több első kerekes autót és hallomásból tudtam hogy a hátsó kerekeset nehéz vezetni mert kisodródik kanyarban. A bátyámnak viszont egy hátsó kerekes autója van és muszáj volt vezetnem mert ő már ivott, de menni kellett. Azt vettem észre hogy ezt sokkal könnyebb volt irányítani mint pl a suzukit vagy a renault. Most akkor mitől függ mennyire könnyű egy autót vezetni? Ez mondjuk automata váltós volt azért is lehetett könnyebb, de kanyarban sem csúsztam meg vele.
ápr. 12. 13:59
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem az a legjobb, ha első és hátsó kereke is van az autónak.
ápr. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%

Hát ne haragudj, ha szépen, nyugisan, szabályosan úrvezetsz, akkor miért sodródna ki minden kanyarban? Ki mondott neked ilyet? Senki meg sem venné, ha nem lehetne vele biztonságosan közlekedni.

Kezdjük ott, nem mindegy, hogy a motor az autó elején vagy hátuljában van, de maradjunk az orrmotoros autóknál.


Elsőkerekes mindig inkább alulkormányoz, nehezebb túlkormányozni, ezért stabilabb főleg élesebb kanyarban. A hátsókerekesnek viszont jobb a tömegeloszlása.


Viszont a hátsókerekesben több az alkatrész, nehezebb maga az autó, és veszítesz is a motor erejéből az extra alkatrészek súrlódása miatt.

Elsőkerekes olcsóbb, kompaktabb, kisebb tömegű, nemhiába terjedtek idővel jobban el (viszont ott meg az első lengéscsillapító fog picit hamarabb karbantartásra szorulni).


Igazából közúton, normálisan vezetve egyikkel sincs baj, meg ugye az sem mindegy, mennyire pakolod meg emberrel-csomaggal, vontatsz-e vele, szóval van itt sok szempont, és ezeket elvileg elméleti tanfolyamon el kellett volna magyarázniuk neked.

ápr. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
0%
Nem véletlenül van annyi hátsó kerék hajtású autó állandóan a szerelőknél. Állandóan kisodródnak a körforgalomban. Nincs mindig személyi sérülés viszont az anyagi kár jelentős.
ápr. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
29%
Hátsókerekes autóval ha megcsúszol nehezebb visszahozni. Jó időben ha ésszel mész mindegy melyiket vezeted.
ápr. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
13%
Én eddig akárhány autót vezettem mindegyiknek volt elől is, hátul is kereke.
ápr. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%
A normal korulmenyek kozott mert vezethetoseg nem azon mulik hogy elso vagy hatso kerek hajtasu. Ezernyi mas dolog van ami normal utcai vezetesnel jobban befolyasolja a vezethetoseget.
ápr. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
43%

Télen jeges úton az orrmotor és hátsó hajtás nagyon rossz.

Alig van tapadása.

ápr. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%
Aki írta hogy hátsókerékes autó ha meg csúszik nehezebb visszahozni az szerint ha megcsuszik az elso kerek mit tudsz csinálni?
ápr. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
#8 Mivel általában először a hátsó kerék csúszik meg, ellenkormányzol és gázt adsz, ezzel a csúszó hátsó kerekeket vissza tudod rakni a nyomvonalra. Hátsó kerekesnél a gáz csak olaj a tűzre. Ha az első csúszik meg előbb, ami nem valószínű, akkor is tudsz egy kicsit játszani a gázzal, kormányzással.
ápr. 12. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
46%

Utálom az elsőkerekes autókat....


Kb 1 hónapja majdnem volt is balesetem miatta.

Nekem hátsó kerekes van de szerelés alatt, így fater elsőkerekesét kell használnom most.


Szitu: adott egy mellékutca, stop tábla, enyhén emelkedik és ráadásul fehér aszfalt.

Főutra torkollik be ami elég forgalmas, így sokszor kell "kiugrani".


Az én hátsókerekesemmel sosem volt ott gond, még esőben sem...

Ha ki is kapart attól még megindult előre.


Na amikor fater autojaval mentem szintén esett az eső.

Szintén nagy forgalom, szintén úgy kellett kiugrani...

Csak az autó nem akart.

Pattogott az eleje mint fagyott kacsaszar a jégen, közben haladtam kb 2km/h-val miközben nem is indultam nagy gázzal.

Balról meg jöttek mint állat.

Gáz vissza, gumi betapad, újra nagyobb gáz mert már közel voltak erre megint elkezdett pattogni ez a fostalicska 😅


Én hátsókerekesemmel sosem jártam így pedig sokszor járok arra.

ápr. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!