Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első vagy hátsó kerekes autót...

Első vagy hátsó kerekes autót könnyebb vezetni?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok 2 éve van jogsim és egy első kerekes suzukin tanultam vezetni. Azóta vezettem már több első kerekes autót és hallomásból tudtam hogy a hátsó kerekeset nehéz vezetni mert kisodródik kanyarban. A bátyámnak viszont egy hátsó kerekes autója van és muszáj volt vezetnem mert ő már ivott, de menni kellett. Azt vettem észre hogy ezt sokkal könnyebb volt irányítani mint pl a suzukit vagy a renault. Most akkor mitől függ mennyire könnyű egy autót vezetni? Ez mondjuk automata váltós volt azért is lehetett könnyebb, de kanyarban sem csúsztam meg vele.
ápr. 12. 13:59
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
62%
Nem lehet hogy a gumi volt sz@r 10es?
ápr. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:

2 éves Kumho gumik...

Nem világmárka de azért nem is gagyi.


Céges autókkal is "szenvedtem" ha elsőkerekest kellett vezetnem.

Bezzeg ha hátsókerekes E mercit kaptam akkor nem volt gond.


Engem meggyőzött a hátsókerék hajtás, pedig kétszer otthagyott de az én hibám miatt.


Egyszer télen azzal mentem dunapartra kirandulni és tiszta jég volt.

Egyszer meg sárba ragadtam be.

Egyik sem az autó hibája, én voltam hülye.

ápr. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
65%
A kumho egyáltalán nem sz.r, sőt! Csak azért kérdeztem, mert pár éve amikor télen még volt hó is. Úgy húztam ki a telet (első kerekes autóval), hogy kopott nyári gumi volt rajta. Biztos, hogy nem fogok még egy ilyet csinálni. De ez történetesen Nyíregyházán volt, ahol forgalom is van és minden közlekedési szituációt megoldottam vele. Viszont mindent tudásomra szükség volt. :DDD Na ugyanez hátsó kerekessel nem ment volna.
ápr. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
100%

Tökmindegy, normál utcai körülmények között nincs jelentősége, hogy hol hajt.


A bátyádnak gondolom BMW-je vagy Mercedes-e van, aminek jobb futóműve van, mint egy suzukinak vagy renaultnak.

ápr. 13. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 A kérdező kommentje:
Mercedes s500-asa van.
ápr. 13. 07:25
 16/41 anonim ***** válasza:

13: semmi gond nincs télen a hátsókerekes autóval sem...

Annyi, hogy tudni kell vezetni.

Elektronika nélkül szépen fogja dobálgatni a seggét de egy kis gyakorlással gyerekjáték megfogni és visszahozni egyenesbe.


Elsőkerekessel ha megcsúszol egy körforgóban télen akkor megy egyenesen az autó, míg egy hátsókerekes ugyanúgy fordul tovább csak kilincsel előre 😅😅

ápr. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
#16 A fenékdobálgatásra is megvan a trükk, már a Ladáknál is alkalmazták: 50 kilós cementes zsák a csomagtartóba. :)
ápr. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
0%

Ja persze aztán minden tiszta cement lesz 😅😅

Nekem nincs gondom vele, hogy kifarol, simán megfogom.


Max a gyökér rendőrök sírnak miatta mert azt hiszik direkt csinálom.

ápr. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
34%
#10 Az nem elso hajtas miatt volt, hanem a szar lengescsillapito vagy vacak abs tomb miatt... Elso kerekessel is ki lehet ugrani, az hogy neked nem ment, nem a hajtas problemaja.
ápr. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
100%
#18 Hát, ha úgy vezetsz, hogy kiszakadna a cementes zsák, akkor nem csodálom, hogy dobálja a fenekét nálad az autó...
ápr. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!