Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első vagy hátsó kerekes autót...

Első vagy hátsó kerekes autót könnyebb vezetni?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok 2 éve van jogsim és egy első kerekes suzukin tanultam vezetni. Azóta vezettem már több első kerekes autót és hallomásból tudtam hogy a hátsó kerekeset nehéz vezetni mert kisodródik kanyarban. A bátyámnak viszont egy hátsó kerekes autója van és muszáj volt vezetnem mert ő már ivott, de menni kellett. Azt vettem észre hogy ezt sokkal könnyebb volt irányítani mint pl a suzukit vagy a renault. Most akkor mitől függ mennyire könnyű egy autót vezetni? Ez mondjuk automata váltós volt azért is lehetett könnyebb, de kanyarban sem csúsztam meg vele.
ápr. 12. 13:59
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
67%

Uhhhh, ha lenne benne ASR akkor nyilván nem pörögne ki a kerék...

Nagy a setétség 😅😅

ápr. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
50%
#29 Nem csobe huztal csak siman osszekeverted a valtovezerlovel mert kozod nincs a szakmahoz.
ápr. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
50%
#31 Hat ez az. Vagy, ha lenne benne es normalisan mukodne. 🤭
ápr. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
64%
Az is erdekes egyebkent hogy valaki aki olyan primitiv, hogy annak tudja be az elso kerekek pattogasat, hogy az auto elso kerek hajtasu, ilyen vehemensen feszulget a sajat szarsagan. 😂😭
ápr. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
53%
#32 A TCU a telematikus egység, szóval megint nem talált.
ápr. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
0%

En meg azt mondom, hogy nem. A megint nem talalt kartyat is visszadobnam.

Lehet hogy egy levitezlett beagyas vagy. De most nem a szoftverrol van szo teso.

ápr. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
53%
Figyelj, annyiról van szó, hogy kaptál egy rövidítést, és egyből elhitted, hogy azt jelenti, amit implikáltam, pedig ha értenél hozzá, egyből mondtad volna, hogy "héló, annak nincs is köze ehhez". És nem vagyok a tesód.
ápr. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Persze, 2 dolog miatt nem vontattam a szalat. Az egyik, hogy lehet tevedes reszedrol, es trac control sys helyett akartad irni, vagy tenyleg osszekeverted valamivel. A masik, nyilvan nem ismerek minden konszernt, lehet hogy mashol mast jelent. Nalam, nalunk a valtovezerlot jeloli, de halal lenyegtelen.

Az eredo felvetes az volt reszemrol, hogy az indokolatlan pattogast okozhatja a vacakul mukodo abs tomb, ami az asr aktuatora is egyben. Bizonyos szakkonyvekben abs-asr szeleptombkent is nevezik. De meg az is lehet hogy egy nem szakszeru fekfolyadek csere eredmenye, ahol az 5-10 eves vizes, szennyezett fekfolyadekot nem pumpaltak ki az abs tombbol.

Ha a kiporgesgatlo vagy blokkolasgatlo vezerloben van rendellenes mukodes, arrol legtobb esetben van hibajelentes. Ami a legtobb esetben csak gyari diaggal lathato. Nem markaszervizben eszre sem veszik.

Minden esetre az emelkedon intenziv indulas eseten pattogas nem normalis mukodes. Es nem azert van mert elol hajt...

ápr. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
#38 Na, ha elsőre ABS _tömböt_ írsz, beléd sem kötök. És ezért részben én is elnézést kérek. Csak anélkül nekem az ABS szó szerint csak a blokkolásgátló _rendszer_, nem annak egy komponense.
ápr. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
ABS tombot irtam. :) De mindegy, ertjuk egymast.
ápr. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!