Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Túl nagy kérés szülinapra egy...

Túl nagy kérés szülinapra egy használt autó?

Figyelt kérdés
Most lesz a 18. szülinapom. Megvan a jogosítványom és sokat gyakoroltam az anyukámmal. Kérdezték, hogy mit szeretnék szülinapomra, és mondtam, hogy egy kis használt autót. Nyári munka mellett a benzint én fizetném. Ha család összedobná a pénzt még így is nagy kérés lenne?
2009. ápr. 6. 13:59
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Van, amelyik szülőnek ez nem megterhelő, de legtöbbünknek a mai helyzetben ugy érzem, inkább az!

Mérlegelned kell az anyagi helyzeteteket, és megkérdezned szüleidet róla!

2009. ápr. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés hogy álltok anyagilag.

Ha pl.én kérnék ilyet a szüleimtől,még jövő ilyenkor is rázná őket a röhögés...

2009. ápr. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Hááát.... engem még felköszönteni is szoktak, nemhogy még kérnék egy autót...
2009. ápr. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
"Felköszönteni sem", bocsi.
2009. ápr. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
100%

Hát bizony, nálunk is kb. az előzőhöz hasonló lenne a reakció. Mondjuk mi nem is szoktunk drága ajándékokat venni, még karácsonyra sem, szülinapra meg általában egy kedvenc kaja és süti az ajándék.

Azt se felejtsd el, hogy egy használt autó ára lehet, hogy nem tűnik soknak, de minél rozogább, annál többe kerül a fenntartása is. Állandó vendég lehetsz a szervízben és akkor még nem szóltam a kötelező és a casco biztosításról. Sajna egy autó nem csak benzint eszik... és itt azt írtad, nyári munka mellett... és mi lenne a többi 9 hónapban? Akkor azt is ők?

A végszó persze az, lehet, hogy megengedhetik maguknak, de abból, hogy ezt megkérdezted, az sejlik, hogy nem volt kitörő a lelkesedésük amikor előálltál az ötlettel. Szerintem legyen egy tartalék ötleted is, hátha ez nem jön be. Aztán tegyél félre a nyári munkákból és, ha majd mondjuk nagy része megvan a kiszemelt autó árának, akkor kérheted még mindig, hogy egészítsék ki, mondjuk a következő szülinapodon.

2009. ápr. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

és a fenntartás? karbantartás, kötelező biztosítás,zöldkártya évente, stb??

Ezekre simán számolhatsz átlag havi 15 ezer ft-ot plusz a benzin. ha képes vagy fenntartani, és tudnak neked összedobni 3-400 ezret akkor szép ajándék.

De "kérésnek" talán túl nagy.., te tudod, hogy áll a család anyagilag

2009. ápr. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a rokonságból mindenki összeadná a pénzt amit ajándékra szán, esetleg maradna még a költségekre is.

Mondd el, hogy autóra gyűjtessz, ne vegyenek mást, csak a rá szánt pénzt dobják össze. Aztán meglátod mennyi lesz. Már egész olcsón lehet venni, és ha nem sokat használod, remélhetőleg nem romlik el.

Ha úgy érzik sok, drága, majd mást vesznek. Csak mondd el, hogy erre gondoltál, ennek örülnél legjobban, de mondd hozzá, hogy persze, örülsz egy pár zokninak is akár, de ha akarják, és nem érzik megterhelőnek...

ha van keresztanya nagyszülő nagybácsi esetleg vennének aranyláncot könyvet ruhát, akkor összejöhet az autóra való ezek helyett.

2009. ápr. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az előttem szólókkal, a kocsi fenntartása nem csak annyiból áll, hogy tankolunk bele.

Hogy nagy kérés-e vagy sem azt így nehéz megmondani, de szerintem egy 18 éves gyerek azért be tudja lőni hogy anyagilag hogy állnak a szülei, és ahhoz viszonyít.

2009. ápr. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én örültem, ha a szülinapomra 5-6ezer körüli értékben kaptam ajándékot, de akkor már sokat mondok, nem hogy egy autót.. Még a szüleimnek sincs, a mostani helyzetben pedigg sztem még annyira se fognak tudni neked ennyit összedobni... A fenntartásáról már nem is beszélve... Egyébként Boldog Szülinapot majd neked, ha a közeljövőben lesz! :) Ha nem, akkor is! :)
2009. ápr. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem érdemes lenne pár évet gyakorolni és utánna ezen gondolkodni. Én ha találkoznék egy ilyen kis nyikhajjal aki még belém is jön biztosan szétverném a fejét a kerékkulcsal.

Abban belegondoltál már hogy mi lesz a vége annak ha mindenki kocsival jár? Vidéken megértem, de fővárosban minek szaporitani a kocsikat? Arról nem is beszélve hogy a buszok ugyis járnak ugyanannyit szennyeznek, minek beszálni mégegyverdával? Eddig is gondolom busszal jártál. Én ha megtehetném és belvárosban laknék, tuti nem járnék kocsival, még akkor sem ha olcsóbb lenne de nem az. Nekem 45 perc a buszmegálló gyalog, itt valóban szükség van kocsira, máshol nem biztos...

2009. ápr. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!