Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Menyibe kerül egy olajcsere?...

Menyibe kerül egy olajcsere? Márkaszervízben (BMW E39)

Figyelt kérdés

1997-es BMW diesel autóm van, és szeretém még azt is megkérdezni hogy mikor kell olajat cserélnem? tegnap vettem az autót, megnéztem a nívó pálcát és fekete színű volt az olaj, (gondolom már fáradt) és mondta a tulaja hogy 5W-40-es olajat használt bele (ami ugy tudom hogy átlátszó színe van).

ja és ha nem mákaszervízbe megyek hanem simába akkor menyi az olajcsere?


2011. nov. 23. 15:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem kell márkaszervízbe vidd,lehúznak,mint az állat. Max 30000-ből megvan.
2011. nov. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha kocsit veszel /mindegy hány éves/, alapvető három dolog: olajcsere, levegő szűrő csere és ékszíj/vezérmű szíj csere. Szervízbe ne vidd, bármelyik sarki szerelő lecseréli az olajat fele annyiért. Vedd meg hozzá az olajat és lehetőleg a többit is és menj egy normál szerelőhöz.
2011. nov. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ezekből az derül ki, hogy nincs az autónak vezetett szervizkönyve. Az olaj színe nem mérvadó, attól, hogy fekete, lehet még csereidőn belül. Az 5w40-s olajnak ugyanolyan arany sárgás-barnás a színe, mint a többinek.

Én is olajcserét javaslok ezek ellenére, az a biztos. A BMW-nek a Castrol a gyári beszállítója, ha szimpatikus ez a márka azt válaszd, de ha másik márkát kedvelsz akkor legyen az. Az 5w40-s olajnak kb. 3-4000Ft/liter az ára, plusz a szűrők(üzemanyag szűrő is) és a szíjak. Szűrőkből jó a Mann filter, szíjból a Continental, de azt veszel ami neked szimpatikus. 40-50.000Ft-ra tippelem én. Ha olajcsere után rövid idő múlva fekete lesz az olaj, diesel motornál nem kell hibára gyanakodni.

2011. nov. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha pesti vagy, van Zuglóban egy Volvo alkatrészbolt, ott 2100-ért adják a literes Castrol Edge Turbo Diesel 5W40-et.( vagy guglizol és keresel egy hasonlóan olcsó helyet)


Ha tényleg nincs szervízkönyve és automata, akkor én mindenképp megejtenék egy váltólaj és szűrő cserét ( és utána a következő 150 000km en nem kell cserélni).

2011. nov. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ha tegnap vetted az autót akkor, mint ajánlották is, érdemes az alapvető dolgokat megcsinálni: olaj, olajszűrő, levegöszűrő, pollenszürő (ha van ilyen)...


Ha olajat cserélsz, mindenféle képpen cseréljél olajszürőt is.


A BMW gyárilag javasolt márka a CASTROL, de én mást tennék bele.


Maga az olaj nem olyan drága, sok nagyon jó minőségű olaj van aránylag jó áron. Az a lényeg hogy a minőségi követelményeknek megfeleljen.

Több internetes bolt is van, én itt szoktam:

[link]

egy "olajos" abban is tud segíteni, hogy melyik olaj felel meg a kocsidank.


Tekintettel arra hogy diesel és 97-es, szinte biztos hogy 10.000 Km vagy 1 év (ami elöbb bekövetkezik) a szervíz intervallum.


Ha van használati utasítása, vagy sikerül megszerezni a neten, azzal sok infót megtudsz.


Ha nem tudod milyen olaj van benne, vagy ha tudod de biztosan más félét teszel bele esetleg nagyon régi az olaj, ajánlom a motoröblitő használatát a csere elött (ebben is segit egy "olajos").


Ha van lehetőséged rá, és bizonytalan vagy a kocsi előéletében akkor nézesd át egy megbízható szerelővel, hogy mást is kell-e csinálni rajta.

2011. nov. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nehogy elvidd márkaszervízbe az a legnagyobb lehúzás és még át is b_sznak főleg ha nem értesz a dologhoz annyira, inkább maszek szerelőt keress.
2011. nov. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!