Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eladtuk az autónkat, de úgy,...

Eladtuk az autónkat, de úgy, hogy ma elvitte a vevő, és hétfőn fizeti ki az árat. Mi van, ha nem fizetik, vagy visszahozzák a kocsit törötten?

Figyelt kérdés
Megírtuk az adásvételit, de csak most vettük észre, hogy nem jól lett kitöltve (nincs tanu beírva). Az ár, amiben megegyeztünk sehol sincs leírva. A papírok nálunk, hétfőn kapják meg, ha kifizetik.

2013. máj. 22. 21:08
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
77%
Teeee Atyaaa Úúúr Isteeen! És még anyám engem csesztetett, hogy 3-as matek érettségit írtam...xD látszik vannak, akikkel nagyobb problémák vannak...
2013. máj. 22. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
93%

" qrva nagy szarban vagyunk anyagilag, 2 gyerek ordított mellettem"


most meg se pénz ,se autó am akkor kellet volna "normális!!!" szerződést kötni amikor már pénz is van


mi lesz ha rommá törik ? jobb esetbe visszaviszi szatyorba rosszabb estet + az, hogy leadja vasba (60ft/Kg) inkább keressétek fel őket és kérjétek vissza a kocsit, ha nem kapjátok meg akkor irány a rendőrség

2013. máj. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
31%

Senki se írta le, majd én leíom: a kocsit is és a pénzt is elfelejthetitek.


Az utolsó mentsvár lett volna ha szerepel valami ár és fizetésmód a szerződésben. De így azt mondják hogy ajándékba adtátok.

2013. máj. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 Napkiraly ***** válasza:
95%

ÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚRRRRRRRRRISSSSSSTTTEEEEEEENNNN

Barnáknak? Eladni? Autót? Utólagos fizetéssel? Párhuzamos univerzumból írsz?

2013. máj. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
93%
Remélem csak kamu a kérdés. Ilyen hülye senki nem lehet. Kizárt.
2013. máj. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 Napkiraly ***** válasza:
93%

Tehát ha nincs semmi papírjuk (se adásvételi,se semmi),akkor jogilag ők haszonkölcsönbe kapták kipróbálás céljából (rohangálhatsz a rendőrségre, még nagyobb bajban leszel, nyilván mindenki tanúsítja,te sem tagadod, hogy önként adtátok át.

A jogsértés hétfőn fog bekövetkezni,amikor is nem hozzák vissza. Ekkor áll majd meg,nem mint lopás,hanem mint csalás. Hétfőig persze sokminden történhet az autóddal. Ha a személyazonossággal is baj van (megnézted az igazolványon a fényképet? naugye), akkor esélyed sincs,viszont még évekig levelezhetsz parkolócégekkel,autópályakezelőkkel, vas megyei és más rendőrkapitányságokkal az autód ügyében.

2013. máj. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
95%
Jelentsd fel hogy ellopta vagy eltűnt az autó :D . Bár ha ez tényleg megtörtént és a rendőrségre mész akkor arra számíthatsz hogy a kedves cigány barátaink ki fogják magyarázni magukat ! A vérükben van
2013. máj. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 Napkiraly ***** válasza:
93%
ezesetben jogosan magyarázza ki magát,valóban ebben állapodtak meg, kérdező gazdagabb lesz egy hivatalból indított hatóság félrevezetése eljárással.
2013. máj. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
95%

Remélem legalább a férjed leellenőrizte a személyi igazolványukon szereplő adatokat, hogy a rendőrségi feljelentést majd a valós vásárló ellen tehesse meg - mert megeshet, hogy egy hajléktalan vagy halott neve lett beírva, aláírás meg hamisítva.


Biztos én is borúlátó vagyok, de ez inkább trükkös lopás, mint autóvásárlás.

2013. máj. 23. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
93%

Szimplán buták voltatok, már ne haragudj.

Az, hogy egy szerződésen nincsen tanú az nem "rosszul kitöltés", hanem gyakorlatilag érvénytelen a szerződés:D:D:D

Amúgy meg amikor visszajönnek a cigók (már ha visszajönnek), akkor mivel az első példány a vevőnél van, szépen írnak rá tanúkat, meg egy random vételárat, vagy esetleg fent beikszelik, hogy ajándékozás volt az egész.

Rajtatok most jobban felidegesítettem magam, mint azon, hogy a cigányok lopni próbáltak. Mert az szinte már "megszokott".

De hogy ti ennyire nem figyeltek, az valami elképesztő...eddig ki intézte nektek az ilyeneket? Alapvető, hogy tanúkat hívunk akármilyen szerződéshez! A szerződésen az üresen hagyott részeket mindig kihúzzuk tollal, hogy utólag ne lehessen belejavítani.

Talán érvénytelen így a szerződés, ebbe tudtok kapaszkodni, és akkor mehettek a rendőrségre, mert gyakorlatilag ellopták tőletek az autót. Gyanítom azonban, hogy már régen darabokban van az egész kocsi, és a felét már el is adták alkatrészként. Nyilván ezért nem kellett nekik a forgalmi, mert eszük ágában sem volt többet közlekedni vele.

2013. máj. 23. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!