Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vettem egy 14 éves BMW 530i-it...

Vettem egy 14 éves BMW 530i-it. Full extra, bőr belső millio-ért. A barátaim szidják hülyéznek irigykednek, nemi mérettel poénkodnak. Miért zavarja az ismerőseimet hogy prémium kategóriás, de kicsit régi autót vettem?

Figyelt kérdés
Minden barátom, akik többnyire milliókért vettek szinte új (Suzukit, Chevrolettet stb... ) nekem is ilyen autókat tanácsoltak Ford mondeot, meg astrát.. de nekem ezek az autók tetszenek, teljesen oda vagyok a sajátomért is :)
2013. okt. 10. 21:06
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
1 millió volt, ez kimaradt és belülről hibátlan a bőr, a motorja a futóműve, és a váltója is jó.
2013. okt. 10. 21:07
 2/12 anonim ***** válasza:
89%
Ha a javitására is van zsetonod akkor nincs gond,te dolgod.
2013. okt. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz velük. Van akit "észérvek" vezérelnek és vannak azok akik szerelemből vesznek autót. Ha neked ez tetszik használd egészséggel. Tölthetnél fel képet a belsejéről :P
2013. okt. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 szántóvető ***** válasza:
69%
aki új Suzukit vesz annak sosem lesz BMW-je tehát irigység lehet a magyarázat.na meg az üzemeltetése is sokba van,ha telik rá (tehát napi szinten használod a kocsit) akkor az csak fokozza az irigységet.
2013. okt. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mindenki olyan autót vesz amilyet akar a pénzéből,ha pénztemető is akkor sincs semmi közük hozzá! A lényeg hogy neked tetszen amúgy meg ha jól keresel és tudod is majd javítatni az autót akkor miért ne lehetne prémium autód,még akkor is ha pl egy suzuki logikusabb lett volna fentartás,fogyasztás stb szempontjából.Kinek mi az igénye.
2013. okt. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Abban igazuk lesz a barátaidnak, hogy jobban jártál volna az általuk ajánlottakkal javítási költség, fenntartás téren.

Viszont az is biztos, hogy nagyon szép darabot vettél és irigykednek erre.

2013. okt. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem egy józan autó, de ha neked ez kellet:)
2013. okt. 11. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

Majd térjünk vissza erre a kérdésre, mikor előjönnek a hibái és kb. 1-másfél milliót kéne ráköltened, hogy normális állapotban legyen. Addig meg fizesd a nagyobb összegű biztosítást, súlyadót, benzinköltséget, kopó, fogyó, cserélendő alkatrészeket!


Oké, én is inkább járnék 14 éves 5-ös BMW-vel, mint egy vadi új 0 km-res suzuki-val, de pl. a Ford Mondeo-val már tényleg nincs semmi baj sem konkrétan.


Egyébként elég alja áron vetted, mármint, hogy nem a kínálat közepéből vettél autót, hanem ez nagyon az alja. Nagyon-nagyon jó ár amúgy az 1 millió ilyen autóért, csak akkor lesz gond, ha tényleg nem tökéletes és majd mikor használod-használod, derülnek ki vele a hibái. Az már elég zsebbenyúlós sajnos. Képed amúgy van az autóról? Nem volt törve esetleg? Szóval 1 millió tényleg nagyon durva, nyár végén egy barátom akart venni ilyen 5-ös BMW-t, elmentünk megnézni, hát 97-es volt, 900 ezerért és nem elég hulladék volt, nem is vette meg.

2013. okt. 11. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Dörmögő ***** válasza:
85%
Barátaid hozzáállása egyrészt abból adódik hogyha megtehetnék akkor ők is hasonló kocsival mászkálnának, másrészt meg arról szól hogy ismerik a mondást miszerint egy ilyen autót nem megvenni a drága hanem fenntartani.
2013. okt. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%
Ha 1 milliód van, akkor így is úgy is használt autót tudsz venni csak. Én mondjuk vettem volna egy dízel Mondeót ennyiből, abból fiatalabbat tudnék venni, de az is nagy budi autó ezért még simán szemétkedhetnek a p3nisznagyobbító funkciójával. A dízel Mondeonál is lehetnek problémák, mert elég kihegyezett motorok vannak bennük, akár a BMW 6-os és 7-es szériákban. Persze, vehettél volna egy Swiftet is, de neked nagy autó kellett. Ezért gyártanak mindenféle más fajta autókat. Ha mindenkinek kiskategóriás, kis fogyasztású városi autó kellene, akkor a világon csak Suzuki gyártana autókat. Megjegyzem, a hajdani legendás Swiftekből (az alacsony fogyasztásból, a szuper megbízhatóságból) mára már nem sok maradt, csak a költségcsökkentés. Ma már nem a legjobb választás egy új Suzuki még akkor sem, ha olcsó újonnan.
2013. okt. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!