Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi baja lehet a Suzukinak?

Mi baja lehet a Suzukinak?

Figyelt kérdés
1 hete egy sztrádán vontattam utánfutót az 1.3-as Sedan Swiftemmel, 80 km/h-val mentem amikor hátulról lendületet adott egy román kisbusz. Akkor látható hibaként a vontatóhorog kigörbülése volt még, de a kocsi még gurul, azonban ma reggel induláskor észre vettem, hogy elég erős fehér gőz jött ki a kipufogóból, de miután elindultam, ez eltűnt. Jól gondolom, hogy az ütközéstől megrepedt a hengerfej? :(

2015. dec. 13. 17:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Rendőrt legalább hívtál?

Hengerfej biztos nem repedt meg de ha a vonohorog görbült akkor 99% a karosszérián is lett ez az, minimum a vonohorog felfogatása körül.

Lakatolás nem olcsó.....

A horog felfogatási pontok környékét nézesd át egy szerelővel!


Kipufogo meg a hideg miatt füstöl! Sok a lesapódott pára benne belül, akár a hátsó és középső dob közti alacsony részekben meg is ragadhat rövid utaknál...

2015. dec. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hívtam, de nem érek vele semmit, mert a futó nem az enyém, annak a tulaja nem akar kár bejelentést tenni, mert futón minimális károk keletkeztek és én meg anélkül nem megyek semmire. A tulajt nem akarom bele rángatni ebbe, viszont azt tudom, hogy a vonóhorgot ki kell cserélni.
2015. dec. 13. 18:23
 3/11 Tomcatters ***** válasza:
Mostanában ,nekem is csinálja hideg indításnál,de ez természetes ,ahogy az előztemlévő írta (vízpára ahogy a hideg miatt kicsapódott a kidörrenőbe :)
2015. dec. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Te még a futo tulaja nélkül bejelentheted a károd!

Te szerződésben vagy a biztositoddal!

Beséltálsz kár bejelntést teszel és az esetben résztvevő rendszámokat meg az esetet leirod.

Illetve a rendőrségi ügy esetén erről is az információkat átadod.(ugye minden ügynek van ügyszáma, stb.)

A te biztositod majd intézi, kikéri a rendőrségtől a véleményt, információt, stb. megkeresi a másik felek biztositóját, stb.


Szépen menj csak be a biztositóhoz és kárszakértővel vetesd fel a kárt.

2015. dec. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A fehér füst ebben az időben hideg motornál normális, pláne régebbi autóknál.
2015. dec. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nincs ott semmi gond hideg van, ennyi.


Ahhoz hogy egy csattanásnál a hengerfej repedjen már iszonyat erő kell... akkor, hogy valszeg egy Volvo sem maradt volna egyben közben.

2015. dec. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

az nem füst, az gőz..

ezt úgy lehet ellenőrizni, hogy megnézed fogy e a hűtővíz, illetve eszi-e az olajat, vagy habosodik-e,


a szwift hengerfeje nem reped csak így, nem ez a hiba..egyszerűen hideg van..

belém is becsúszott egy opel hátulról, 370 volt a javítás, és nem is volt nagy kár...a vonóhorog sok kalamajkát okoz alul, csak nem látni..


furcsállom, hogy nem mész a biztosítóhoz, még akkor is a az utánfutó tulaja nem erőlteti...

valami nagyon nem gömbölyű...később ebből gondod lehet..

pláne külföldi kínált meg..kötelező a rendőr, és a biztosítót sem szabad ebben az esetben kihagyni...hacsak nem adtak pénzt a helyszínen..

2015. dec. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
H-h nem lehet kihagyni? Büntethetnek e miatt?
2015. dec. 14. 09:51
 9/11 anonim ***** válasza:
Büntetni nem fognak. De a leírt szitu alapján nem Te voltál a hibás (kivéve, ha valamit elhallgatsz). A Te autódban/utánfutódban keletkezett kár. Lévén az autót nem nézetted át szerelővel simán lehet, hogy nagyobb, mint gondoltad. Az, hogy rendőrt hívsz Neked semmibe sem kerül, szimplán jogszerű keretek közé tereled a dolgot. Így ha kiderül, hogy az autódban nagyobb kár keletkezett, mint gondoltad, akkor már bottal ütheted a román kisbusz sofőrjének a nyomát...
2015. dec. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem hallgatok el semmit, a Suzuki eléggé ütött-kopott, a biztosító félek, hogy belekötne abba, hogy nem tudni az ütközéstől jeentkezett e az dott hiba vagy sem. Sajnos ebben az esetben nincs mit tenni.


Amúgy az autó futó műveit átnéztem, van egy másik, jó műszaki állapotú Swiftem is, azzal hasonlítottam össze, nem láttam hibát. Azóta több száz kilómétert elmentem, egyéb hibát nem vettem észre. Annyi hiba még lett, hogy az ütközéstől kiugrott az autó rádió, azzal még meg lesz a procedúra mire újra vissza lesz szerelve


Összegezve lett egy vonóhorog hiba amit cserélni kell és lett egy rádió hiba ami vissza kell szereltetni, utóbbi vihar a biliben. Remélhetőleg nem lett nagyobb kár az autóban. Motorikusan nem sérülhetett meg, ha hátulról lökték meg, ugye?

2015. dec. 14. 19:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!