Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Értelmetlen lenne ez a vételi...

Értelmetlen lenne ez a vételi szándék?

Figyelt kérdés

Lassan meglesz a jogosítványom, utána a gyakorlás miatt venni szeretnék valamit 250 ezer forintig bezárólag. Tudom kevés pénz kocsira, de napi 10-20 km-et tennék összesen meg vele. Főként egyetemre meg néha boltba elugranék vele.

Van egy kocsi a családban, ami nincs annyira használva, de rögtön nem szeretném vezetni azt.


Érdemes ilyesféle vételben gondolkodnom vagy felesleges?

Valami régi dízel mercit néznék, esetleg 206-ost, ami igénytelen is. Utána legyen rá vevő is...



2016. jan. 9. 18:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Jah, kérem, a takarékos dízel Merci :-)

Nagyon jó kalkulátorok vannak a neten, ásd bele magad, mennyi is lenne egy olcsó, nagy, dízeles autó járulékos költsége.

Átíratás, kötelező biztosítás... a szervizről egyenlőre ne is szóljunk.

2016. jan. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mit javasolsz akkor?
2016. jan. 9. 18:16
 3/9 anonim ***** válasza:
35%

Em a biciklit javasolnam, esetleg egy jo allapotu robogot.


250e forintert effektive hasznalhato AUTOT nem lehet venni, csak szetrohadt, szethajtott, veres torku bontoszokevenyeket. Dizelt ennyiert egyaltalan nem kapsz, csak papirok nelkuli bontasra valot. Teljesen irrealis az elkepzelesed.

2016. jan. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan mindegy :-)


Friss jogosítvánnyal, ha valóban a takarékosság a szempont, és ráadásul városba akarsz "alkalmi szaladgálós" autót, akkor egy kis köbcentis benzines a megoldás, nem egy böhöm dízel.

A másik dolog, meg az, ha van autó a családba, ami nincs is használva, minek venni még egy másikat.

2016. jan. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az biztos, hogy ennyi pénzért nincsenek jó autók. :D
2016. jan. 9. 18:28
 6/9 anonim ***** válasza:

"Az biztos, hogy ennyi pénzért nincsenek jó autók."


Ennyiért autó sincs,maximum autónak látszó tárgy......

Te szétnéztél már egyáltalán használt autó oldalakon,hogy mit adnak ennyiért?!

2016. jan. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
B corsa, f astra, swift, golfok dögivel vannak az utakon is és bontókban is. Ezekből lehet találni használható példányt ennyiért és még az alkatrész utánpótlással se lesz gond egy darabig. Feltéve ha a 250ezer csak a kocsira megy. De ha ez a 250ezerben benne kell lennie a kocsinak meg az ezzel járó költségeknek is akkor már elég esélytelen bármi használhatót találni.
2016. jan. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

250 ezerért csak autó lenne. 3-as golfban gondolkodtam még én is. Per pillanat nekem ez a keretem. Utolsó, ahogy mondta van bőven utakon ezekből. Nyilván ha valami ""jobb"" vétel adódna akkor 350-400 ezerig kitolódna a limit...

Másik autó nálunk az inkább hobbi járgány, drága lenne kezdésnek mindenképp...

2016. jan. 9. 18:56
 9/9 anonim ***** válasza:

250-ért már pofás 3 ajtós swifteket találni. Ha jól megnézed, mit veszel, nem kell rá sokat költened.

Én 3 éve vettem 265-ért (igaz, az 5 ajtós), és alkatrészre összesen nem költöttem 100.000-t (pedig volt kuplungcsere, vezérműszíjcsere, vízpumpacsere, váltócsere, fékcsere).

Úgyhogy ha kell is valami bele, az elég olcsó. Keveset fogyaszt, első kocsinak tökéletes.

Én ingázni használom.

2016. jan. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!