Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem szeretek vezetni járni?

Miért nem szeretek vezetni járni?

Figyelt kérdés
Nyáron elkezdtem a jogsimat 3x buktam Kresz vizsgán.Szeptemberben kezdtem el vezetni és eddig van 7 órám de már meguntam az egészet mert nincs kedvem hozzá és még a 7 óra után se tudom még az alapokat.(lámpánál lefulladok,rosszul váltok stb.) Nem tudok mindenre figyelni, gyalogosra,lámpára,kuplungra,váltóra. Szerintem a vezetést nem nekem találták ki. Az oktatóval nincs gond mert jól magyaráz,20 éve csinálja ugyhogy szerintem az oktatóval lesz a legkissebb baj. Mit kéne csinálnom? Otthagynám az egészet de már befizettem a kp-t.Jobb nekem az anyósülésen úgyérzem :D

2016. okt. 4. 17:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Nem muszáj erőltetni, nem kötelező a jogosítvány.

Ha nem szívesen jársz, akkor nem is fogod megtanulni és a forgalmi vizsgán is csak bukdácsolni fogsz. Szerintem hagyd ott, mielőtt még több pénzt és időt ölsz bele feleslegesen. Majd megcsinálod, ha lesz hozzá kedved is. (A kreszvizsga 2 évig érvényes)

2016. okt. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nehéz úgy elérni valamit, ha nem is érdekel.

Márpedig a jelek szerint a kezdetektől nem érdekelt, KRESZ vizsgán többször bukni művészet, a gyakorlat pedig oda figyelést követelne.

A vezetés alap pillére, hogy meg kell tanulni különböző dolgokra figyelni, és azokra jól reagálni.

A 7 óra nem sok, azzal nincs is baj, hogy még nem tudsz mindenre oda figyelni, sőt a lefulladások sem mondhatók problémának ilyen kevés gyakorlattal.

A gond az, hogy téged nem érdekel az egész, és ha nem érdekel, nem koncentrálsz, nem akarod megtanulni, akkor nem is fogod megtanulni.

El kellene döntened, hogy akarod-e vagy sem... s ha igen, akkor picit megerőltetni magad, figyelni, jobban figyelni, egyre több dologra figyelni a gyakorlásokon.

Ebben az oktató nem tud segíteni.

2016. okt. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Nekem gáz lenne abbahagyni valamit amit elkezdtem.

Kapd össze magad és csináld meg még akkor is ha utána az anyósülésen ülsz. A jogsi alap dolog.

2016. okt. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Egyetértek a többiekkel. Nem csoda, hogy 7 óra után nem tudsz figyelni mindenre, az semmi. De ha nem érdekel, úgy sokkal nehezebb lesz, KRESZ-ből pedig gyerekjáték átmenni, csak tanulni kell rá, nagy kaland.

Ha nem érdekel, nem motivál, nem akarod, akkor ne csináld.

De ne bizonygasd magadnak, hogy nincs hozzá érzéked, ez csak vezetés, mindenki meg tudja tanulni, aki akarja s nincs valami extrém komoly betegsége... Ha valakinek nem olyan jók a reflexei vagy kicsi a rutinja, az is el tud közlekedni, max. óvatosabban.

2016. okt. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
7 óra és már lefulladsz a lámpánál? A tanpályán van lámpa? 😂😂😂 9 a kötelező tanpályán. Mit vársz?
2016. okt. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

#5# Le vagy maradva néhány évet, nincs rutinvizsga, és nem kötelező a rutinpályázás sem.

Nincs is jelentősége, mert amikor még kötelező volt a rutinpályán gyakorolni, akkor is ugyanúgy lefulladtak a tanulók 10-20-30 óra gyakorlás után is

2016. okt. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Szerintem a vezetést nem nekem találták ki."


Teljesen igazad van.Nem csak magadnak de másnak is jót teszel ha nem szerzed meg a jogsit

2016. okt. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha nincs motivációd akkor hanyagold, 2 éved van a kresztől számítva, lehet fél év múlva lesz valami amit miatt kell és akkor élmény lesz járni. Én imádtam, mindig vártam mint a karácsonyt hogy mehessek, otthon is sokat foglalkoztam vele (fejben, hibákat átgondoltam, utánaolvastam stb.) mert akartam. Így lett meg minden előre, a héten a forgalmi is.

Ha nem akarod nem lesz ami túllendít a holtpontokon vagy épp a rosszabb, nehezebb szakaszokon.

Egyébként nem is kell még mindenre figyelni, 12-16óra mire eljutnak az emberek oda hogy az autó működtetése anélkül menne hogy ráfigyelnénk külön, akkor jöhet a nehezen: forgalom, gyalogosok, feladatok.

2016. okt. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. 6-os. Nem igazán vagyok lenaradva. Tavaly ilyenmor szereztem a jogsimat. Nincs a tanpályán rutinvizsga. De ott kezdik a tanulók. 9 óra erejéig autó kezelése. Szlalom. Parkolások. Tolatás. Ilyesmik...
2016. okt. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#9: Azt írta a hatos, hogy nem kötelező a rutinpályázás.

És ez így is van, én 3 éve csináltam, és még életemben nem láttam rutinpályát.

2016. okt. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!