Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Amerikában (USA) mennyire...

Amerikában (USA) mennyire lehet gyakori a km-óra tekerés?

Figyelt kérdés

Ott elég más az autós rendszer, például Florida államban ha veszel egy autót, csak biztosítást kell rá kötni, nincs müszaki és semmi ilyesmi.(hihetetlen de tényleg nincs műszaki és egyéb vizsga, persze vannak államok ahól igen, de ott is csak CO kibocsájtást mérnek általában)


Pl veszek egy autót 70ezer mérföldél, majd 5 év alatt belehajtok százat, akkor utána mikor eladom visszatekerhetném 100ezerre, nem lehet leellenőrizni,hogy mennyi van benne, mert amíg nálam volt soha nem járt műszakin és egyéb helyen ahól bekerülhetett volna egy hivatalos rendszerbe a mérföld óra állás. Maximum párszór voltam a kocsival egy sufni mexikoi autó szervizbe és ennyi...


azért elég érdekes,hogy szinte minden 15-20 év körüli autóban 120-150ezer mérföld van ami persze nem kevés, de amennyit egy átlag amerikai megy ahhoz képest nagyon is az.



2016. dec. 24. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bakker nem akartam elhinni,hogy létezik olyan hely ahól nincs műszaki.

És néhány államban tényleg nincs :O ez durva.

[link]

Akkor mehetek akármilyen szakadsz xaral nem lesz belőle probléma?


Amúgy szerintem ott is megy a tekerés csak maximum nem olyan mértékben mint itthon.

2016. dec. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ahogy mondod, mehetsz akármilyen szakadt xaral :D

A rendőr csak akkor fog megállítani ha valami hülyeséget csinálsz, ok nélkül Amerikában nem állít meg a rendőr.


Működik a féked, müködnek a lámpáid akkor már nem lesz gond, sok illegális mexikoi jár arrafelé roncstelep szökevényekkel.


Viszont a biztosítás van olyan drága,hogy életveszélyes autóval nagyon senki nem közlekedik


Sőt nyugodtan tuningolhatod módosíthatod az autódat ahogy akarod, teszel a 20 éves honda civicedbe egy v8-as mustang motort, tegyél ugyanis legális.

Sőt a feketéknek van egy olyan szokásuk,hogy baromi nagy 30inch körüli felniket tesznek a régi amerikai vasukra és azzal veretik a miami beach-en :) és ebbe se köt bele a rendőr, a lényeg hogy ne csinálj hülyeséget és no problem.

2016. dec. 24. 11:56
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az Államokban is előfordul abból kiindulva hogy mindenhol vannak emberek akik már rájöttek hogy drágábban vagy könnyebben tudnak eladni egy kevesebbet használtnak tűnő autót. Amerikai fórumokban is olvastam már hogy azt találgatják a fórumozók hogy az egyiknek az autója volt vagy nem volt már visszatekerve. Mi magyarok szeretjük azt hinni hogy sok minden csak nálunk történhet meg. De nem.
2016. dec. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézegettem ott az autókat, és 200+ ezer mérföldes autót alig láttam. Pedig hatalmas távok vannak az USA-ban. Szerintem pont ugyanúgy tekernek ott is minden autót, mint Európában.
2016. dec. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Van pár állam ahol nem kell rá műszaki és járhatsz szakadt szarokkal, viszont baleset esetén ha valaki sérül főleg, akkor életed végéig fizethetsz neki nem kevés pénzt a pátyolgatására. Egyébként elég sok dologban gondolkodnak így, motorra nem kell bukósisak és társai. Cserébe ha esel, akkor rádverik a kórházi költséget, mert önszántadból veszélyeztetted magad és cseszheted a biztosításod.


Biztos vannak visszatekert órák, de biztos jóval kevesebb is.

2016. dec. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Biztos előfordul, de én nem hallottam róla. A szabályozás tényleg államonként más és más, de ahol van valmiféle műszaki, ott általában felírják az óraállást is (és ahol én éltem, ott évente volt).


Egyszer tönkrement az autómban a km óra, vettem a bontóban egy komplett műszeregységet és kicseréltem, ettől lett pár 10e mérföld különbség. Megkérdeztem egy ügyvéd ismerősömet, mit kell ilyenkor csinálni, azt mondta semmit - ha jó fej vagyok, mondjam el amikor eladom az autót. Ez Tennessee államban volt.

2016. dec. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

13+ eve elek az Allamokban, 2 autoszerelo (magyar) ismerosom is van (2 kulonbozo allamban) egyiktol sem hallottam, hogy o tekerte volna, vagy hogy talalkozott olyan autoval ami tekert volt. Ettol fuggetlenul biztos elofordul, de csak olyan autok eseteben, ahol a tulajdonos (vagy a tulaj kozvetlen kornyezeteben van) autoszerelo. Az atlag amerikainak fogalma sincs a kocsi muszaki dolgairol. Felteszi Craigslistre a kocsit es eladja. Persze sok olyanrol hallottam (lattam, amikor hasznalt autot keresunk), hogy allitotta, hogy a kocsi hibatlan, szemrebbenes nelkul begurult velunk a szervizbe es amikor a szakember bebizonyitotta, hogy itt es itt is javitva volt, ergo ez a kocsi 1x mar nagyon megtort, akkor meg o volt felhaborodva, hogy dehat o is igy vette es neki sose volt balesete...persze tudok olyan magyarrol is, aki viszont rendszeresen torott/javitott kocsikat ad el 'tiszta' torzskonyvvel :(


Aki ert a kocsikhoz, aki sajat maganak csereli sajat garazsban az olajat, az lehet hogy megcsinal egy ilyet, de mondom, az atlag amerikainak fogalma sincs mi micsoda a motorteto alatt, ugyhogy az nem fog tekergetni.


Amugy amig a kocsi garancias, a szervizben minden olajcserenel felirjak az ora allasat. Minden tulajdonos valtasnal a DMV (ahol a kocsit regisztralni kell) szinten beirjak a rendszerbe az ora allasat. A biztositok es be szoktak kerni ezt az infot.

Elofordul, hogy elteresek vannak, azt a rendszer altalaban felismeri, de ennek ellenere biztos van tobbmillio vas, ami tekert oraval fut, vagy mint ahogy az elozo irta, ora csere miatt mutat mast. Nekem is volt egy 20eves Hondam, amiben megallt az ora es kb. 6 honapig ugy kozlekedtek vele, majd egyszercsak megjavult es utana ujra elkezdett merni, es amikor megvettem mondta is az online kereso (alvazszam alapjan rajuk lehet keresni), hogy az ora allas nem valos. Kulonosebben nem erdekelt, mert a szakember megvizsgalta, hibatlan votl a vas (a korahoz kepest).

2016. dec. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!