Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autót vásárolnék....

Használt autót vásárolnék. Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Minden napi használatra szeretnék venni egy kisebb méretű autót, viszont olyat szeretnék vásárolni, amivel egyegy hosszabb utat is be lehetne vállalni akár Hollandiáig is, és nem fárad meg alattamaz út közben, illetve azért kényelmes is. Heti vagy havi szinten kisebb kiruccanásokat is tervezgetek (kb 300-400 kilóméter) ezért még annyit, hogy dízel vagy benzines autót lenne érdemes venni?
2017. jan. 19. 08:06
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Évente kb 30-35-40e kilométert mennék vele körülbelül, de ezt még nem sajnos látom előre :/. Nagyrészt városban. Szabadidőmben szeretnék járkálni az országban, felvidéken, illetve évente 1x 2x nagyobb útra is elmennék /4-5e km/. Ezért hezitálok, hogy dízelt vagy benzinest lenne érdemes-e venni.

Vidéken lakok, parkolással alapvetően nem hiszem, hogy túl sok probléma akadna :D viszont a garázs és a kapubeállóba való bejutás miatt a nagy autók kilőve /Skoda Octavia és társai/..

Eddig Fiat Puntot 1.6/Bravot 1.9, Ford Focust/Fietat, Opel Astrat/Corsat, VW Golf IV/V 1.9, Audi A3 1.9, Mazda3, illetve alfa romeo 147-est 1.6/1.9 nézegettem.

Szem előtt tartanám a felszereltséget is.

Lehet kissé finnyásnak tűnök, de ha már ennyi pénzt kiadok, nem szeretném ha pocsékba menne.

A felsoroltak közül kinek mi a véleménye? Vagy ha van esetleg valami hasonló kategória, amit kihagytam szívesem meghallgatom a lehetőségeket!

2017. jan. 19. 14:33
 12/17 anonim ***** válasza:

Mivel azt írtad, hogy a 30-40k km nagy része városban menne, akkor még attól is függ a benzin/dízel kérdés, hogy a városi használat folyamatos-e (pl futár/taxi) vagy megszakításokkal teli (pl háziorvos)?

Utóbbi esetben már nem javasolt a dízel, még a magas éves futás mellett sem.

Rosszabb városi útakra a Ford Focus jó választás a futóműve miatt.

A Mazdák sajnos rohadnak, nehéz rozsdamenteset találni.

Az Opelek szubjektíve fapadosak, a Golfokból meg egy idő után csak turbósat adtak. Az Audi szerintem nem éri meg az árát, az 1.6 benzines ráadásul eszik is, au olaszokhoz meg külön vonzalom szükséges.

Tehát a te felsorolásodból én a Focust választanám. A 4-5 ezer km-es utakat az is röhögve viszi, de az üléskomfortja ekkora távon már nem túl jó. Volt szerencsém Amsterdam - Bp távot levezetni Astrában is, szenvedős a kényelmetlenség miatt.


Corollában, Civicben nem gondolkoztál? Szívó benzineseik híresen megbízhatóak.

2017. jan. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Munkába való járásra használnám főként, ami oda vissza kb 40 km. Plusz munka után elmenni ide-oda, bevásárolni ect.

Az alatt mit értesz, hogy az olasz autókhoz külön vonzalom szükséges?

A Civic nem túlzottan az esetem :/

A Corollát még nem nézegettem eddig.

2017. jan. 19. 16:20
 14/17 anonim ***** válasza:
A sztereotípiákat értem vonzalom alatt: alfát az vesz, aki kizárólag alfát akar, Fiatot meg az aki nem ült még jobb autóban. Mindkettő használható csak több kompromisszummal, mint egy német vagy japán.
2017. jan. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Egy kis autó szinte soha nem olyan kényelmes, mint egy nagy, nem utazásra van kitalálva.

Garázsnál a hossz, vagy a szélesség a korlát? Csak azért, mert ha a szélesség, akkor az Octavia és a Golf közt 1 cm a különbség. Hosszra valóban nagyobb az Octavia, de praktikusabb is.

Évi 30000 km alatt a dízel kb. 200000 Ft-tal kevesebbet visz el üzemanyagban, ezt mérlegeld. Ennyit nem fog átlagban elvinni a szervizköltségre. Hátránya, hogy kellemetlenebb a motorhang, és nehezebb keveset futottat találni. Kevés alatt a 300ezer alattit értem. :) Ami az Octavia dízelre igaz, az a Golfra is, ugyanazok a motorok.

2017. jan. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Azért nem teljesen ugyanazok a motorok, csak átfedés van köztük.

Pl:

Octvai II: [link]

Golf V: [link]

Golf VI: [link]

2017. jan. 20. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szkúzi, 105 lovas 1.9 PD-re értettem. Mondjuk a többit nem ismerem már annyira. Azt tudom, hogy a két literesekből sem mind nyerő, bár ott talán attól függ, hogy cseréltek-e gariban PD elemet.
2017. jan. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!