Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ilyen nagy az autóm...

Miért ilyen nagy az autóm fogyasztása?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A problémám tehát a következő. Van egy Chevrolet Aveo 1.4 benzines típusú kocsim(2006). Igaz, hogy általában télen nagyobb egy autó fogyasztása, de azért a 14 liter/100 km városban nem túlzás egy kicsit? Nyáron klíma nélkül 10 litert eszik. Már teljes mértékben körbejártam a témát.:

-minden évben friss olajat kap (5w30)

-a benzinből is mindig jó minőségűt tankolok.

-légszűrő cserélve lett

-folyadékszintek rendben vannak

-guminyomás rendben

-gyanakodtam még a lambdaszondára de elvittem számítógépes analízisre ahol kiderült, semmi baja nincs és a keverék is teljesen rendben van.

-ésszel vezetek, nem sportos a vezetési stílusom, figyelek a fordulatszámra váltáskor stb, hagyom gurulni üresben amikor lehet.


Egyszerűen nemtudom megérteni. Még novemberben is amikor autópályáztam 8.5-ös fogyasztást tudtam csak kicsikarni belőle. De így ez a 14-es fogyasztás nagyon brutális :D Ennyi erővel már egy V8-asom is lehetne. Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!



2017. jan. 20. 19:07
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
ki van már nyírva.
2017. jan. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
Hát a chevrolet híres a magas fogyasztásáról, de ez tényleg durva. Kétszer ekkora motornak is sok lenne. Mondjuk ha a táv csupa pár kilométeres útból áll össze, ezért az autó folyton hideg, akkor elképzelhető.
2017. jan. 20. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 Donald J. Trump ***** válasza:
Még a 8,5 is sok, nem hogy a 10 és 14. Hengerfej, vt. tengely vagy blokk kopást tudok még elképzelni - de ezeket nyílván érezned kéne az autón.
2017. jan. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
34 ezer km van benne, soha nem volt nyírva. Első tulajok vagyunk.
2017. jan. 20. 19:15
 5/37 A kérdező kommentje:
Szinte csak városban használom. De direkt ezért tettem bele 5w30-at is, hogy még hidegebb időben is rendesen legyen kenve a motor. :(
2017. jan. 20. 19:17
 6/37 anonim ***** válasza:

Úgylátom lassan fél éve hogy fennáll a jelenség,ráadásul a szakik is azt mondták hogy minden stabil a járművön.

Ez tényleg több mint érdekes.

Kérdés hogy mennyit autózol egy nap,valamint rendben van-e a termosztát-mert lehet hogy a hideg motorba locsolja a benzint az automata szívató

2017. jan. 20. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Változó, de azért munkám miatt szinte minden nap használom. Most van péntek, ezen a héten 60 km-t mentem. Szerelők tejesen rendben találtak mindent. Hangja is szép amúgy.
2017. jan. 20. 19:22
 8/37 Donald J. Trump ***** válasza:
Ha mindig ennyi volt akkor simán egy selejt motorral szerelt példányt vásároltál, ha meg csak újabban ennyi, akkor ott bizony kell, hogy legyen valami, ami indokolja a megnövekedett fogyasztást - lehet tovább keresgélni.
2017. jan. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
73%

Itt a magas fogyasztás oka:

"Most van péntek, ezen a héten 60 km-t mentem."


Vagyis - egy gyors fejszámolás után - átlagosan egy utad 6 km. Hidegben ennyi idő alatt jó ha épp bemelegszik a motor mire leállítod. Mindezt városban előadva én nem csodálkoznék a 14-es átlagon!

Gondolom a fogyasztást se tele tankkal méred, hanem vagy a fogyasztásmérőre hagyatkozol ha van, vagy tippelsz. Heti 60 km-es átlaggal gondolom sose tankoltad még tele az autót, hiszen egy tank majd' két hónapig lenne elég.


Remélem, hogy csak trollkodsz kérdező!

2017. jan. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Nem trollkodok :D Teljesen komoly a kérdés és már nemtudom hova forduljak. Vannak ismerőseim akiknek ugyanugy benzinesük van és városban totyorognak és mindenki csak ámul, hogy mennyit fogyaszt az enyém. Nem tankolom tele. Mindig csak 6-7 litert teszek bele.
2017. jan. 20. 19:34
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!