Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért ilyen nagy az autóm...

Miért ilyen nagy az autóm fogyasztása?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A problémám tehát a következő. Van egy Chevrolet Aveo 1.4 benzines típusú kocsim(2006). Igaz, hogy általában télen nagyobb egy autó fogyasztása, de azért a 14 liter/100 km városban nem túlzás egy kicsit? Nyáron klíma nélkül 10 litert eszik. Már teljes mértékben körbejártam a témát.:

-minden évben friss olajat kap (5w30)

-a benzinből is mindig jó minőségűt tankolok.

-légszűrő cserélve lett

-folyadékszintek rendben vannak

-guminyomás rendben

-gyanakodtam még a lambdaszondára de elvittem számítógépes analízisre ahol kiderült, semmi baja nincs és a keverék is teljesen rendben van.

-ésszel vezetek, nem sportos a vezetési stílusom, figyelek a fordulatszámra váltáskor stb, hagyom gurulni üresben amikor lehet.


Egyszerűen nemtudom megérteni. Még novemberben is amikor autópályáztam 8.5-ös fogyasztást tudtam csak kicsikarni belőle. De így ez a 14-es fogyasztás nagyon brutális :D Ennyi erővel már egy V8-asom is lehetne. Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!



2017. jan. 20. 19:07
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

20

A gáz a jó megoldás annak aki belehajt 60km-t egy héten.

2017. jan. 20. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:

Daewoo nexia 1.5 tisztán városban 3 km utakra télen 10l-eszik nekem.

A 14 nagyon sok, nem szivárog valahol a benzin?

2017. jan. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%

"figyelek a fordulatszámra váltáskor"

Konkrétan ez mit jelent?


"hagyom gurulni üresben amikor lehet"

Ez baromság.Amelett hogy veszélyes,fogyaszt is alapjáratit,míg motorféken 0-t.


Hogy mérted le a fogyasztást?

2017. jan. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
User error allert
2017. jan. 21. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
Én sem értem hogy jött pontosan ki ez a 14 liter ha apróért rak bele mindig..
2017. jan. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
57%
Hagyjatok az egeszet....a kerdező valoszinuleg pontosan soha le nem merte a fogyasztas csak szerinte sokat eszik..olyan 14 liter korul....
2017. jan. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
Nem kell nagy matek hozzá, hogy az ember kiszámolja :D Ha beleraktam 7,5 liter benzint és 54 km után odakerült a jelzés ahol volt.... Akkor valószínűleg ezalatt meg is ette... plusz minusz fél liter, de akkor is megette kb. 2000-es fordulatnál váltok.
2017. jan. 21. 10:18
 28/37 A kérdező kommentje:
Értelmes tanácsokat és tippeket szeretnék látni nem pedig beszólásokat. Nem vagyok régóta autótulajdonos és nem vezetek 10 éve. Minden vezetéstechnikai tippet elfogadok, de természetesen ki szeretném zárni, hogy nem műszaki hibáról van szó.
2017. jan. 21. 11:01
 29/37 anonim ***** válasza:

Kérdező,nem tudod mennyit fogyaszt az autód,mert nem mérted le.


Tankold tele,menj vele legalább 200-300 kilométert,majd tankolj rá ismét annyit h tele legyen.A rátankolt üzemanyagból és a megtett kilométerből már kapsz reális képet.


7.5 liter benzinnel,meg ilyen piti 50-100km periodusokkal nem lehet fogyasztást mérni.


A mutató meg arra jó,hogy tudd mikor tankolj,abból számolni semmit nem lehet.Mellesleg nem is lineáris a mutató.


Illetve ha ilyen 10 kilométereket jársz vele,ahol be se melegszik,ott triviális hogy sokat fog enni,de ilyen használatnál nem is figyeli az ember,mert lényegtelen.

2017. jan. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

2000-es fordulatnál váltasz?

Jézusatyavilág,és csodálkozol hogy sokat eszik.


Egy 1.4-es (szívó)benzinest 2000-nél visszaváltunk,nem pedig fel.

2017. jan. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!